سه شنبه, ۲۸ فروردین , ۱۴۰۳
درخواست تبلیغات

راهکارهای معنوی گشایش بخت !

اشتراک:
دعای گشایش بخت احکام و مسائل شرعی
احادیث و دعاهای زیادی برای باز شدن بخت امده است که ما نمونه هایی را برای شما بیان کرده ایم. اگر به دنبال راهکارهای معنوی گشایش بخت بهتر است بعد از اینکه به خودشناسی رسیدید و برخی رفتارهای خود را آنالیز کردید, دعاهای گشایش بخت را نیز بخوانید.

ازدواج یک پیوند زنا شویی می باشد که زن و شوهر با هم متعهد میشوند و خانواده را تشکیل میدهند. بنابراین خیلی از افراد به این امر راضی ان و علاقه ی زیادی به تشکیل خانواده دارند  ما در این مجموعه دعاها و اذکار زیادی را جمع اوری کرده ایم که راهگشای بخت می باشد که با خواندن مستمر این دعا میتوان بخت خیلی ها باز کرد . دعای گشایش بخت را در پرشین وی ببینید.

دعای گشایش بخت

با براهین قاطع عقلی اثبات شده که خدا رحمان و رحیم می باشد و محال است بدخواه بنده ی خویش باشد.او که قبل از خلقت انسان، غذای او را در سینه ی مادرش قرار می دهد و مهر او را
در دل والدینش می کارد تا مراقب و مواظب او باشند، چگونه ممکن است بدخواه انسان باشد؟! ازدواج ازدواج اینسنت پسندیده رسول خدا صلی الله علیه و آله این روزها به یکی از معضلات جامعه مسلمان ما تبدیل شده است، در این مجال ما به دنبال دلایل و ریشه های بحران ازدواج جوانان نیستیم،

همین قدر می دانیم که ازدواج جزو برنامه های فطری بشر است، زن و مرد را خداوند به گونه ای آفریده که خلأهای وجودی همدیگررا پر کنند و در اعتلای ابعاد شخصیتی و انسانی هم نقش بسیار مهمی دارند.اما متأسفانه ما می بینیم که به دلایل اقتصادی و اجتماعی عدیده ای ازدواج جوانان به تأخیر افتاده و آنان را با مشکلات روحی و جسمیبسیاری درگیر کرده است.دختران و پسران به دنبال نیازهای عاطفی و جسمی خود تن به روابط نامشروعی می دهند که مورد رضایت خداوند نیست، با آن ها که صحبت می شود می گویند : این کار را نکنیم چه کنیم؟

دعای گشایش بختازدواج فوری

گشایش بخت در قرآن

حس تنهایی، نیاز شدید عاطفی، گرایش غریزی و فطری به جنس مخالف، تحریکات وحشتناک جامعه و رسانه های مختلف باعث شده عنان اختیار از دست بدهیم و رو به روابطی بیاوریم که چندان هم با روح ما سازگار نیست وشاهد افسردگی‌ها و تبعات دیگر آن نیز هستیم، در واقع این روابط به نوعی مسکّن دردهای روحی و عاطفی ماست.دراین میان عده ای از جوانان عزیز هستند که راهی دیگرگونه ای را پیش می گیرند و به خاطر ارزش های دینی و مذهبیشان هرگز حاضر نیستند به این روابط تن دهند و در خلوت خود می سوزند و میسازند، بر درگاه خداوند بی نیاز دعا و ناله می کنند و چشم به فردا دارند؟

اما آیا اینها غریزه ندارند نیاز به هم صحبت غیر همجنس و محبت او ندارند؟ فشار نیازها همه این عزیزان را از تیپ هایشخصیتی مختلف به این پرسش وا می دارد که چرا خداوند زمینه ازدواج را برای ما فراهم نمی کند آیادوست دارد که ما به بیراهه برویم؟ دختران ناراحتند که چرا خواستگار ندارند و پسرانی که باید خواستگار آن هاباشند در غم کار و یک لقمه نان هستند…

متأسفانه شاهدیم که شرایط اقتصادی کشور به شدت م شوش است تحریم های خارجی، کارشکنی های داخلی، همه و همه دست به دست هم داده و همه ابعاد زندگی مردم را تحت تأثیر قرار داده است.متوسل شدن به امامان معصوم (علیهمالسلام) به ویژه حضرت جوادالائمه (علیه السلام).چه موانع متعدد و بزرگی که با دعا کردن و توسل از پیش رویانسان برداشته می شود و مسیر زندگی انسان صاف و هموار می گردد.نقل است که حضرت آیه الله العظمی بهجت(رحمهالله علیه) دراین گونه موارد نماز جعفر طیار (که در مفاتیح الجنان آمده است) را سفارش می کردند چاره چیست؟

انجام ازدواج فوری

حالا حرف حساب ما چیست؟ حرف ما این است که دست پر قدرت خداوند متعال ورای همه قدرت هاست، رزقو روزی را اوست که تقسیم می کند، می خواهیم بگوییم می دانیم شرایط واقعا سخت است، اما ما خدایی داریم که نبض عالم هستی در دست اوست، و بر بندگانش عاشق است، چرا باید مشکلات ما را ناامید کنندو از میدان به در کرده و منزوی کنند، می خواهیم بگوییم خدا هوایمان را دارد باید بکوشیم و توجهش را جلب کنیم دعا کنیم و منتظر بمانیم و باور داشته باشیم از عمق وجود که به زودی زود مشکلاتمرتفع خواهد شد و ما را به مراد دلمان می رساند إن شاء الله.همان خدایی که بهترین بندگان خویش رابرای راهنمایی بشر فرستاد و فرشتگان را واداشت که بر مقام والای انسان سجده کنند چگونه ممکن است راضی شودکه بنده اش بی جهت سختی بکشد؟!

ازدواج فوریدعای باز شدن بخت دختر

پس بی شک و تردید، بلاها و سختی هایی که انسان به آنهادچار می شود در صورتی که نتیجه ی عمل زشت خود شخص نباشد، برای به کمال رساندن انسان و ازسر رحمت اوست.لذا او تنها کمال بنده ی خود را می خواهد و کاری را با او انجام می دهدکه به نفع خود اوست.اگر ثروت و رفاه و سلامتی و ازدواج به نفع کمال حقیقی شخصی باشد، به اوثروت و رفاه و سلامتی می دهد و شرایط ازدواج او را فراهم می کند و اگر فقر و بیماری و مشقّت و مجرد بودن به نفع کمال حقیقی شخصی باشد، فقر و بیماری و مشقّت و تجرد را نصیبوی می کند.

امام صادق(علیه السلام) فرمودند: «إِنَّ لِلَّهِ عَزَّ وَ جَلَّ عِبَاداً فِی الْأَرْضِ مِنْ خَالِصِ عِبَادِهِ مَا یُنْزِلُ مِنَالسَّمَاءِ تُحْفَهً إِلَى الْأَرْضِ إِلَّا صَرَفَهَا عَنْهُمْ إِلَى غَیْرِهِمْ وَ لَا بَلِیَّهً إِلَّا صَرَفَهَا إِلَیْهِمْ، برای خدای عزّ و جلّبندگانی در زمین هست از بندگان خالص که خدا تحفه ای از آسمان نمی فرستد مگر اینکه آن تحفه رااز آن بندگان برمی گرداند به سوی دیگران؛ و بلایی نازل نمی شود مگر اینکه آن را متوجّه اینان میکند.»

(الکافی، ج۲، ص۲۵۳ ) لذا شیفتگان محبّت پروردگار به عمق حوادث نظر کرده، از پشت زلف سیاه و آشفته ی بلایا، صورت زیبای یار را دیده می گویند: «اگر با من نبودش هیچ میلی، چرا ظرف مرا بشکست لیلی؟»امام جواد بیان راهکارهای معنوی حل مشکل:

۱٫متوسل شدن به امامان معصوم (علیهم السلام) به ویژه حضرت جوادالائمه (علیه السلام).چهموانع متعدد و بزرگی که با دعا کردن و توسل از پیش روی انسان برداشته می شود و مسیر زندگی انسان صاف و هموار می گردد.نقل است که حضرت آیه الله العظمی بهجت(رحمهالله علیه) در این گونه موارد نماز جعفرطیار (که در مفاتیح الجنان آمده است) را سفارش می‌کردند.

اذکار و اعمال گشایش بخت دختران

۲٫از امیرالمۆمنین نقل شده که هر کس قصد ازدواج داشته باشد دو رکعت نماز گزارد؛ در هر رکعت پس ازحمد، سوره یاسین بخواند و پس از اتمام نماز حمد و ثناى پروردگار گذارد.۳٫دو دعا را نیز زیاد بخوانید در قنوت نماز، بعد از هر نماز، در سجده یا هر وقت دیگر: الف.«اللهماغننی بحلالک عن حرامک و بطاعتک عن معصیتک؛ خدایا مرا بی نیاز کن با حلالت از حرامت و با فرمانبرداریتاز نافرمانیت».برخی از بزرگان توصیه کرده اند این دعا ۱۱۴ مرتبه در یک مکان مقدس مانند مسجد یا زیارتگاه خواندهشود.

دو رکعت نماز بخواند مانند نماز صبح بعد از نماز تسبیحات حضرت زهراء علیهاالسلام را بخواند و بهتر است سربه سجده بگذارد و ۱۴ مرتبه صلوات بفرستد و بعد از آن ۱۰۰مرتبه بگوید «اللهم خِرلِی و اختَرلِی» و بعداز آن دوباره ۱۴مرتبه صلوات بفرستد انشاءالله تعالی این نماز را و دعا ی بعد آن را در روزهای مختلفتکرار نماید تا خداوند در امر ازدواج گشایش نماید.ب.«ربِّ انّی لِما أنزلتَ الیّ مِن خیرٍ فقیرٌ؛ خدایا! بی تردید من به خیری که تو بر من فرو می فرستی نیازمند و محتاجم».(قصص، آیه ۲۴) قرآن مجید می فرماید که وقتیموسی گرسنه و تنها و بی سرپناه این دعا را خواند به لطف خدای عالی حضرت شعیب دختر خود رابه سوی او فرستاد و او را به دامادی برگزید.

۴٫برخی به حسب تجربه خواندن و مداومت بر تلاوت آیه ۲۱ سوره روم را برای این منظور کارساز و مفیدمی دانند و آن آیه چنین است: وَ مِنْ آیاتِهِ أَنْ خَلَقَ لَکمْ مِنْ أَنْفُسِکمْ أَزْواجاً لِتَسْکنُوا إِلَیْها وَ جَعَلَ بَیْنَکمْ مَوَدَّهً وَ رَحْمَهً إِنَّ فِی ذلِک لَآیاتٍ لِقَوْمٍ یَتَفَکرُونَ) ؛و از نشانه‏هاى خداوند این است که همسرانى از جنسخود شما براى شما آفرید، تا در کنار آنها آرامش یابید، و در میانتان مودت و رحمت قرار داد، دراین نشانه‏هایى است براى گروهى که تفکر مى‏کنند

سایت شعائر

گردآوری:
اخبار مرتبط:
فیلم پرشین وی
آرون گروپ
آرون گروپس