سه شنبه, ۲۸ فروردین , ۱۴۰۳
درخواست تبلیغات

ابتسام بغلانی فرمانده زن داعشی سریال سقوط ؛ از تئاتر تا شهرت در تلویزیون

اشتراک:
ابتسام بغلانی چهره ها
ابتسام بغلانی بازیگر سینما و تلویزیون که در عرصه بازیگری تئاتر حضوری فعال دارد با سریال های کیمیا و سرجوخه به اوج شهرت رسید و در آتش در گلستان به زبان کردی و به تازگی در سریال سقوط به زبان عربی بازی کرده است.

بازیگر سریال کیمیا بانوی هنرمند خوزستانی که با این مجموعه دیده شد و حضوری موفق در سریال های نجلا ، خانه امن و سرجوخه داشته در تازه ترین کار هنری خود در سریال سقوط در نقش یک زن فرمانده در داعش تجربه ای تازه کسب کرده است. در ادامه عکس ها و بیوگرافی ابتسام بغلانی را در پرشین وی مشاهده کنید.

بیوگرافی ابتسام بغلانی

ابتسام بغلانی بازیگر است و به زبان های کردی عربی و فارسی تسلط دارد و یکی از چهره های بی حاشیه و موفق عرصه هنری می باشد و از زندگی شخصی و ازدواج وی اطلاعاتی در دست نیست.

شروع فعالیت هنری

وی در سریال‌ هایی مانند «کیمیا» و «نجلا» به ایفای نقش پرداخته است. او همچنین در فیلم سینمایی «دختر»‌ به کارگردانی رضا میرکریمی در نقش همسر آقای عزیزی (با بازی فرهاد اصلانی) و مادر ستاره (با بازی ماهور الوند) حضور داشته است.

بیوگرافی ابتسام بغلانیابتسام بغلانی

از میان کارهای سینمایی او می‌ توان به فیلم‌ های «اپاتان» (با نام قبلی بهمنشیر)، «لحظه گرگ و میش» ، «حنانه» و «کودک و فرشته» اشاره کرد.

ابتسام بغلانی در عرصه بازیگری تئاتر نیز فعالیت می‌ کند و از میان کارهایش می‌ توان فیلم‌تئاتر «عند از مطالبه» ، نمایش‌های «سانتی متر» ، «نوبت یعنی بعدی» و «برگشتن» را نام برد. او همچنین اجرای هفدهمین جشنواره ملی فتح خرمشهر را برعهده داشت.

از آثار او میتوان به فیلم های سینمایی دختر ، کودک و فرشته ، خروج ، اپاتان ، سریال های سرجوخه ، کیمیا ، نجلا ، لحظه گرگ و میش، مجموعه نمایش خانگی سقوط (اختصاصی فیلیمو) و نمایش های سانتی متر ، نوبت یعنی بعدی، برگشتن اشاره کرد.

بیوگرافی ابتسام بغلانیابتسام بغلانی در فیلم دختر

بازیگر نقش فرمانده زن داعشی در سریال سقوط

پس از جنجال‌ های فراوان بر سر مجوز پخش سریال سقوط، بالاخره اولین قسمت این مجموعه نمایش خانگی چهارشنبه هفته گذشته از یک پلتفرم مشهور آنلاین منتشر شد. قسمت اول یک ساعت و ۲۱ دقیقه از مخاطب زمان گرفت و به رابطه عاطفی آیسان و ژاکان پرداخت تا در همین ابتدای راه تماشاگر بداند که با چه شخصیت‌ هایی و با چه چالش‌ هایی روبرو است.

بیوگرافی ابتسام بغلانیبازیگران سریال سقوط

در ادامه بیوگرافی ابتسام بغلانی وی در نقش فرمانده زن داعشی که از کارکترهای منفی این سریال می باشد به ایفای نقش پرداخته است.

داستان از کردستان آغاز می‌ شود و زندگی آیسان و ژاکان در بهار سال ۱۳۹۵ را روایت می‌ کند. زوجی که با چالش مالی شدیدی روبرو هستند. این را می‌شود از طعنه‌ هایی که میان آیسان و ژاکان رد و بدل می‌شود، فهمید. اما در نهایت ژاکان با پولی مرموز به خانه بر می‌گردد که با شک و گمان آیسان روبرو می‌شود.

بعدتر ژاکان بر سر پول‌ها با آیسان وارد جدال می‌شود. جدالی که خیلی زود خاتمه می‌یابد و ژاکان با دو بلیط ترکیه همسرش را غافلگیر می‌کند. او می‌گوید که این سفر جبران ماه عسلی که هیچ گاه نرفته است و در سکانس‌های بعدی آن‌ها را در هواپیما و در ترکیه می‌ بینیم.

بیوگرافی ابتسام بغلانیابتسام بغلانی در سقوط

اما همه چالش‌ها از ترکیه آغاز می‌ شود. از زمانی که پاسپورت‌ها می‌سوزد واین زوج به دردسر می‌افتند. در ادامه آیسان و ژاکان را در مرز سوریه می‌بینیم، در چند قدمی داعش. اینجا درست همان جایی است که قسمت اول می‌ خواهد ما را به آن برساند تا بدانیم بخش اصلی داستان چالش برانگیز این زوج در دل داعش می‌ گذرد.

بازیگران سریال سقوط

سریال ۹ قسمتی سقوط را سجاد پهلوان زاده کارگردانی کرده است. در کنار او نیز محمدحسین مهدویان به عنوان مشاور کارگردان دیده می‌شود و رد او را می‌توان در این سریال به وضوح دید. علت این همکاری هم مشخص است. سجاد پهلوان زاده بیشتر آثار مهدویان را تدوین کرده و حالا که قدم در مسیر کارگردانی گذاشته است، محمدحسین مهدویان خواسته یاری اش کند.

بیوگرافی ابتسام بغلانیبازیگر سریال سقوط

طبق اعلام عوامل سازنده سقوط، این مجموعه نمایش خانگی قرار است روز چهارشنبه هر هفته ساعت ۸ منتشر شود. البته اگر اتفاق عجیب و غریبی نیفتد!

در این سریال بازیگرانی هم چون حمید فرخ‌نژاد، الناز ملک، عباس جمشیدی‌فر، ابتسام بغلانی، وحید آقاپور و سجاد بابایی ترکیب بازیگران اصلی را تشکیل می‌ دهند.

گفتنی است سجاد پهلوان‌ زاده، کارگردان سریال سقوط، در ابتدا تدوین‌ گر فیلم‌ هایی هم چون؛ لاتاری، ایستاده در غبار و ماجرای نیمروز بود. تدوینگری که به دلیل هنرمندی خود در این رشته توانسته بود در سی و چهارمین دوره جشنواره فجر، نامزد جایزه سیمرغ بلورین بهترین تدوین شود. او اکنون با ساخت مینی‌ سریال سقوط توانست نام خود را بین کارگردانان ایرانی به ثبت رساند.

بیوگرافی ابتسام بغلانیعکس های اینستاگرام ابتسام بغلانی

بیوگرافی ابتسام بغلانی و گفتگویی متفاوت با وی

ضرورتی برای استفاده از بازیگران خارجی با نرخ‌های نجومی نیست

بازیگر سریال «نجلا» گفت: با وجود استعدادهای بسیار خوبی که در سینما و تلویزیون ایران داریم بکارگیری بازیگران خارجی با نرخ‌های نجومی هیچ ضرورتی ندارد.

ابتسام بغلانی بازیگر سریال‌های امنیتی سرجوخه و خانه امن به کارگردانی احمد معظمی که به تازگی بازی خود در یک مجموعه نمایش خانگی را نیز شروع کرده در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: قراردادهای چند صد میلیونی با بازیگران خارجی در حالی برای پروژه‌های سینمایی و تلویزیونی بسته می‌شود که رقم همین قراردادها برای بازیگرانی که بازی به مراتب بهتر و زیباتری از همین بازیگرهای خارجی دارند حتی گاهی به یک دهم آن نیز نمی‌ رسد.

سریالابتسام بغلانی در سریال جلال دو

بازیگر فیلم‌های سینمایی دختر، اپاتان (با نام قبلی بهمنشیر)، لحظه گرگ و میش، حنانه و کودک و فرشته می‌گوید: به عنوان یک شهرستانی که پس از سال‌ ها فعالیت در مناطق محرومی چون خوزستان سال‌هاست که در سریال‌ ها و فیلم‌های سینمایی ایفای نقش می‌ کنم بارها شاهد حضور بازیگران عرب از کشورهای دیگر با قراردادهای چند هزار دلاری بودم که مجموع دستمزدهای ما حتی به اندازه یک قرارداد این بازیگران هم نمی‌ شود.

سریالبازیگران سریال آتش در گلستان

بغلانی که علاوه بر زبان عربی به زبان کردی نیز در سریال آتش در گلستان به کارگردانی پرویز شیخ طادی ایفای نقش کرده، درباره حضور بازیگران زن در سینما و تلویزیون ایران می‌ گوید اهمیتی که هم‌اینک به حضور زن‌ها در این عرصه داده می‌ شود بویژه در نمایش خانگی خیلی بیش از گذشته شده است و این قابل تقدیر است.

مصاحبه با بازیگر سریال آتش در گلستان

در ادامه بیوگرافی ابتسام بغلانی وی عنوان کرد که علاوه بر سینما و تلویزیون در عرصه بازیگری تئاتر نیز فعالیت می‌کند و از میان کارهایش می‌توان به فیلم‌تئاتر عند از مطالبه، نمایش‌ های سانتی متر، نوبت یعنی بعدی و برگشتن اشاره کرد

سریالبازیگران سریال نجلا

می‌ گوید برخی از کارگردان‌ها با وعده و وعیدهای بسیاری بازیگران را به پروژه‌ ها دعوت می‌ کنند و پس از آنکه فیلمبرداری به پایان رسید در پرداخت دستمزدها بدحسابی می‌ کنند و چه بسیار قراردادهایی که سال‌ هاست هنوز تسویه نشده است.

وی که اجرای هفدهمین جشنواره ملی فتح خرمشهر را نیز برعهده داشت درباره سختی کار در مناطق مربوط به دفاع مقدس با اشاره به سریال نجلا گفت با وجود شرایط سختی که در این پروژه‌ ها برای بازیگران داخلی وجود دارد

بازیگرابتسام بغلانی

به خاطر عرقی که به عنوان یک جنوبی به سرزمینم دارم و تقدس این مناطق، با عشق و علاقه سر پروژه‌ ها حاضر می‌ شوم اما تبعیض در مبلغ قراردادها میان بازیگران داخلی و خارجی که حتی در کشور خودشان سطح آنچنانی هم در سینما و تلویزیون کشورهایشان ندارند بسیار آزاردهنده است.

بغلانی این را هم گفت که نباید استعدادهای شهرستانی را در سینما و تلویزیون نادیده گرفت چرا که همین‌ ها در دورانی که سینمای ما در حال پوست اندازی است به عنوان استعدادهای بازیگری به بهترین شکل می‌ توانند خلأهای موجود را پر کنند.

سلام سینما , فرادید , همشهری آنلاین , بانی فیلم , ایرنا , ایسنا

گردآوری:
اخبار مرتبط:
فیلم پرشین وی
آرون گروپ
آرون گروپس