جمعه, ۳۱ فروردین , ۱۴۰۳
درخواست تبلیغات

لیلی سعیدی در نقش سودابه در سریال سنجرخان ؛ از تئاتر تا شهرت

اشتراک:
لیلی سعیدی چهره ها
لیلی سعیدی بعد از حضور در کلاس های بازیگری در دو نمایش بازی کرد و در فیلم سینمایی مرد نقره ای به کارگردانی محمدحسین لطیفی حضور داشته و در تجربه متفاوت خود در نقش یکی از بازیگران اصلی سریال سنجرخان دوباره با این کارگردان مطرح همکاری کرده است.

بازیگر فیلم سینمایی مرد نقره ای در دومین تجربه خود با محمدحسین لطیفی در سریال تاریخی سنجرخان در نقش سودابه همسر خلیل خان بازی کرده است. در ادامه عکس ها و بیوگرافی لیلی سعیدی را در پرشین وی مشاهده کنید.

بیوگرافی لیلی سعیدی

لیلی سعیدی متولد اسفند ۱۳۵۹ می باشد. این بازیگر دارای لیسانس نقاش بوده و دانش آموخته رشته بازیگری آموزشگاه بازیگری هنروسینما از سال ۱۳۹۶ به مدیریت داریوش موحد می باشد. از زندگی شخصی وی اطلاعاتی در دست نیست.

بیوگرافی لیلی سعیدیمحمدحسین لطیفی و لیلی سعیدی

شروع فعالیت هنری

این بازیگر جوان بازی در نمایش خدای کشتار سال ۱۳۹۸ تهیه کننده آموزشگاه هنروسینما کار هنری خود را آغاز کرد و سپس در نمایش مهمانسرای دو دنیا سال ۱۳۹۹ به کارگردانی داریوش موحد حضور یافت و بعد از آن در فیلم کوتاه رقص چاقو سال ۱۳۹۷ به کارگردانی آرش انیسی
بازی کرده و سپس در مجموعه تلویزیونی شب نامه سال ۱۳۹۸به کارگردانی امیر عباس مجذوبی تجربه کرده است.

بیوگرافی لیلی سعیدیلیلی سعیدی در کنار مسعود آب پرور و محمدحسین لطیفی

خانم بازریگر به عنوان مجری بازیگر در دو برنامه تهران گرد شبکه ۵ و ایران گرد شبکه ۲ بوده است و در فیلم سینمایی “مرد نقره ای “به کارگردانی محمد حسین لطیفی بازی کرده و در نقش اصلی در سریال سنجرخان به کارگردانی محمد حسین لطیفی در نقش سودابه زن خلیل خان بازی کرده است.

بیوگرافی لیلی سعیدیسودابه در سریال سنجرخان

درباره سریال سنجرخان

سنجرخان در ۲۶ قسمت ۴۰ دقیقه‌ ای برای پخش از شبکه یک سیما به کارگردانی محمد حسین لطیفی ساخته شده و به روایت مبارزات کردها و معرفی قهرمانان ملی این دیار می‌ پردازد.

سریال «سنجرخان» که ضیاءالدین دری مدت‌ ها مشغول نگارش آن بود یکی از این مجموعه‌‎ های در حال ساخت بود که به کارگردانی محمدحسین لطیفی و تهیه‌ کنندگی سعید جلالی می باشد.

بیوگرافی لیلی سعیدیفرشید گویلی و لیلی سعیدی در نقش سنجرخان و سودابه

در این سریال محمود پاک‌نیت نقش حاکم سنندج را بازی می‌ کند و احمد نجفی به عنوان فرمانده قوای روس، جلیل فرجاد در نقشِ آیت‌ا… شریعتمدار (یکی از روحانیون سنی منطقه)، پیام دهکردی خلیل‌خان برادر سنجرخان، علی اوسیوند پیشکارِ حاکم سنندج (آصف دیوان)، فاطمه شکری (ندیمه زنِ سنجرخان)، حمیدرضا نعیمی (رضاخان)، و قطب‌ الدین صادقی نقش سردار رشید و سمت ناظر کیفی پروژه را به عهده دارد.

بیوگرافی لیلی سعیدیعکس های لیلی سعیدی

همچنین حسن ترقی (فیض‌ا… خان)، شیما ملایی (زنِ سنجرخان)، لیلی سعیدی (زن خلیل‌ خان)، سودا قنبری (زن برادر سنجرخان)، زاهد زندی (برادر دیگر سنجرخان) و تارا قبادی (زن دوم سنجرخان) به عنوان بازیگران بومی در این سریال حضور دارند.

بازیگرپیام دهکردی و لیلی سعیدی

سنجرخان وزیری، مشهور به سردار اکرم، در زمانی که روس‌ها مناطق مختلف ایران از جمله کردستان را اشغال کرده بودند، با آگاهی از عمق بحران و فشارهای زیاد اشغالگران، ابتدا با فرستادن نامه‌ هایی به حاکم سنندج و کسب اجازه، درخواست اذن جنگ کرد و بعد از ناامید شدن از حمایت آنها، در آغاز کار، به جنگ با قشون انگلستان برخاست و با شکست انگلیسی‌ ها، راه جنگ با روس‌ها برای او هموارتر شد. او با اتکا به نیروهای مردمی روستاهای اطراف سنندج، راهی میدان نبرد با روس‌ ها شد.

سریالسودابه زن خلیل خان در سنجرخان

بیوگرافی لیلی سعیدی بازیگر نقش سودابه زن خلیل خان

لیلی سعیدی بازیگر نقش سودابه همسر خلیل خان می باشد که ابتدا دلباخته سنجرخان بوده و اما وقتی سنجرخان از علاقه برادرش باخبر می شود با زن دیگری ازدواج می کند و سودابه نیز همسر برادر وی می شود.

گفتنی است در جنگ جهانی اول که روس‌ها از شمال به ایران حمله کردند هرج و مرج، کردستان را فراگرفت و قتل و غارت‌ های شبانه وحشت زیادی را در جامعه ایجاد کرد که سنجرخان وزیری نرانی، مشهور به سردار اکرم، در مقابل روسیه ایستادگی کرد.

سریاللیلی سعیدی در سریال سنجرخان

او حتی با لشکر رضاخان جنگید و آنها را شکست داد و این پیروزی باعث شهرت بیشتر سنجرخان شد و نام او را بیشتر از قبل بر سر زبان ها انداخت.

بعد از این جنگ لشکر روس نیز به سرکردگی کلنل مامانوف به سنندج رسید و سردار محی رشتی، حاکم سنندج فراری شد اما سنجر خان مقابل آنها قرار گرفت و لشکر روس را شکست داد.

سریالنمایی از سریال سنجرخان

روس‌ها که تمامی شکست‌ های خود را از چشم سنجرخان می دیدند به محاصره روستای میاوروران و قلعه سنجرخان روی آوردند.

سنجرخان از دارالحکومه تقاضای کمک کرد ولی قبل از رسیدن ۳۰ سوار برای کمک، سنجرخان محاصره را شکست و روس‌ ها را وادار به عقب نشینی کرد.

سریاللیلی سعیدی در نقش سودابه در سنجرخان

شریف الدوله بنی آدم، حاکم سنندج اقدام به حمله به برخی از قبایل کرده بود که سنجرخان با او مخالفت کرد، امری که موجب دشمنی شریف الدوله با سنجرخان شد و سرانجام در محرم سال ۱۳۳۷ هجری قمری (برخی سال‌های ۱۳۳۸ و ۱۳۳۹ را هم عنوان می‌ کنند) شریف الدوله بنی آدم، حاکم سنندج از طریق خلیل خان، برادر سنجر خان طی یک توطئه او را به عمارت خود دعوت کرد و به قتل رساند.

جام جم , باشگاه خبرنگاران , ایسنا , اینستاگرام

گردآوری:
اخبار مرتبط:
فیلم پرشین وی
آرون گروپ
آرون گروپس