دوشنبه, ۱۳ آذر , ۱۴۰۲
درخواست تبلیغات

مهرداد نیکنام بازیگر سریال رحیل؛ از نویسندگی و بازیگری تا تهیه کنندگی

اشتراک:
مهرداد نیکنام چهره ها
مهرداد نیکنام از چهره های بی حاشیه عرصه هنری که به جز بازیگری به عنوان نویسنده و تهیه کننده نیز فعالیت دارد در کارنامه هنری خود در آثار زیادی حضور داشته و به عنوان تهیه کننده دو فیلم آنلاین و یاور را نیز دارد در سریال رحیل بازی کرده است.

بازیگر مشهور کشورمان که به جز بازیگری در عرصه های دیگر نیز فعالیت دارد بعد از بازی در سریال خاتون این بار در سریال تاریخی رحیل حضور دارد. در ادامه عکس ها و بیوگرافی مهرداد نیکنام را در پرشین وی مشاهده کنید.

بیوگرافی مهرداد نیکنام

مهرداد نیکنام متولد ۱۱ دی ۱۳۵۰ در تهران ، بازیگر و نویسنده می باشد و فارغ التحصیل لیسانس رشته نمایش از دانشگاه آزاد تهران مرکز می باشد که از سال ۱۳۷۳ بازیگری و سپس فیلمنامه نویسی را شروع کرد.

بیوگرافی مهرداد نیکنامکودکی مهرداد نیکنام

شروع فعالیت هنری

او همزمان با تحصیل در رشته نمایش در دانشگاه کار  بازی در نمایش در پوست شیر نوشته شون اوکیسی و در نقش دانل داورن شروعی خوبی داشت. وی حضور در سینما را نیز با بازی در نقش کوتاهی در فیلم سینمایی اسکادران عشق به کارگردانی سعید حاجی میری تجربه کرد که در تیتراژ پایانی به اشتباه به نام پدرش فرهاد نیکنام ثبت شد.

وی در همان سالها و در میانه دهه هفتاد، کار فیلمنامه نویسی را با سریالی به نام وکیل به کارگردانی مجید جعفری و به سفارش صدا و سیمای مرکز زنجان شروع کرد.

بیوگرافی مهرداد نیکنامعکس های مهرداد نیکنام

اواخر دهه هفتاد او به عنوان کارگردان به استخدام صدا و سیمای مرکز زنجان درآمد ولی پس از یکسال از استخدام انصراف داد و به تهران بازگشت. او در سال ۱۳۸۴ اقدام به تاسیس موسسه فرهنگی، هنری سرواسان هنر نمود و شروع به تولید فیلم و انجام کارهای هنری کرد که این فعالیت ها تا به امروز هم ادامه دارد.

مهرداد نیکنام نویسندگی فیلم های اشتباه لپی ، غریبه ، سفر صفرعلی ، چای سرد ، همریشل ، آنلاین ، پیشنهاد پنجاه میلیونی و سریال های نیلی تر از مهتاب ، بابای خجالتی ، فاکتور هشت ، ریکاوری ، چقدر وقت داری؟ و … را نیز در کارنامه هنری خود دارد.

بیوگرافی مهرداد نیکناممهرداد نیکنام و همسرش

سریال های بازیگر مجموعه خاتون

مهرداد نیکنام در سریال هایی چون خاتون، کرگدن، نیلی تر از مهتاب، دیگری و… هم چنین در فیلم های تلویزیونی چون پیشنهاد، اشک انار، نخلهای سربی، کارت به کارت،اشتباه لپی و… ایفای نقش نموده است.. او نویسنده سریال هایی چون فاکتور هشت، ریکاوری، نیلی تر از مهتاب، بابای خجالتی و .. و فیلمهایی چون تکیه بر خورشید ، پیشنهاد، لبخند در مراسم ترحیم، سوپ تلخ، چقدر وقت داری؟ ،کشتی ارواح، نخلهای سربی، . همریشل، چای سرد، سفر صفرعلی و.. می باشد.

بیوگرافی مهرداد نیکناممهران مدیری و مهرداد نیکنام

وی در تئاترهایی هم چون خسوف و آسدکاظم نیز ایفای نقش نموده. وی همچنین کارگردانی دو فیلم کوتاه به نامهای زندگی دوگانه رژنا و غراب را بر عهده داشته است.

این بازیگر در سریال «خاتون» به کارگردانی تینا پاکروان در نقش «تیمسار نامدار» به شهرت رسید.

ازدواج و فرزندان آقای بازیگر

این بازیگر و نویسنده مشهور با خانمی به نام مریم لاری ازدواج کرده و ثمره زندگی مشترکش دو دختر به نام های آدرینا و دیانا می باشد و ایشان علاقه خاصی به کنار خانواده بودن دارند و ترجیح می هند در کنار ان ها حتی کار کنند.

بیوگرافی مهرداد نیکناممهرداد نیکنام در کنار همسر و دخترانش

بیوگرافی مهرداد نیکنام بازیگر سریال رحیل

مجموعه تاریخی «رحیل» یک روایت دست‌ اول از پایان دوران قاجار و ابتدای پهلوی به مخاطب ارائه می‌ کند. این مجموعه، قصه‌ ای زنانه دارد و روایتگر فردی به اسم «مها» و از دربار قاجار است که تلاش می‌ کند دیگر زنان اندرونی را با خود متحد و یک تعزیه عاشورایی اجرا کند.

همان‌ طور که کارگردان سریال می‌ گوید داستان «رحیل» در دو ماه آخر دوران قاجاریه و پهلوی اول می‌‌ گذرد. به ترکیب بازیگران کاربلد و جوان اشاره دارد که اتفاق مناسبی افتاده که ماحصل آن استقبال مخاطبین از سریالِ «رحیل» خواهد بود که هم تِم تاریخی دارد و هم تِم مذهبی؛ مخاطبان در دلِ سریال هم می‌ توانند روایت جوانانه ببینند و هم عاشقانه و فکر می‌ کنم از این جهت مورد اقبال قرار بگیرد.

بیوگرافی مهرداد نیکناممهرداد نیکنام در سریال رحیل

از نقش‌ آفرینان اصلی این مجموعه می‌ توان به ثریا قاسمی، حمیدرضا آذرنگ، اندیشه فولادوند، هومن برق‌ نورد، نسیم ادبی، مرحوم حسام محمودی، فرخ نعمتی، کاظم هژیر‌آزاد، علی عباسی‌ زاده، گیتا راد (عربی) و غزاله اکرمی اشاره کرد.

این مجموعه با سه تیم مجزا در لوکیشن‌هایی مثل شهرک غزالی، کاخ گلستان، گچسر، مجموعه گیاه‌ شناسی و برخی عمارت‌ های قدیمی مربوط به دوره قاجار در تهران در حال تولید و تدوین است که در این بخش تهیه‌ کنندگی آن به عهده رامین عباسی‌ زاده و کارگردانی آن هم در دست مسعود آب پرور است.

بازیگرمهرداد نیکنام

داستان و بازیگران سریال رحیل

قصه‌ رحیل که هم گریزی به تاریخ دارد و هم نگاهی به فرهنگ عاشورا، حدود دو سال طول کشید تا به قلم فرهاد نقدعلی تکمیل شود و آن‌ طور که تهیه‌ کننده این کار می‌ گوید، هنوز هم مدد این نویسنده در کنار کار احساس می‌ شود تا نقاط لازم اصلاح و بازنویسی شود.

در ادامه بیوگرافی مهرداد نیکنام وی در سریال رحیل بازی کرده است.

بازیگرمهرداد نیکنام در کنار همسر و دخترش

داستان سریال رحیل در اواخر دوره قاجار و اوایل پهلوی رخ می دهد و شخصیت اصلی آن محا نام دارد. بازگشت محا از سفر کربلا همراه می‌ شود با آگاهی اصلان پسر صحاف‌ باشی دربار از دسیسه‌ ها و توطئه‌ هایی که سرنوشت او و محا را، تبدیل به یک منظومه بی‌ پایان می‌ کند … در این میان محا سعی می کنند با متحد کردن زنان اندورنی دربار قاجار تغزیه ای را برپا کند.

بازیگرعکس های مهرداد نیکنام

حمیدرضا آذرنگ، ثریا قاسمی، اندیشه فولادوند، نسیم ادبی، هومن برق‌نورد، کاظم هژیرآزاد، ریحانه رضی، علی عباسی‌ زاده، مریم کاویانی، معصومه عربی، ابتسام بغلانی، غزاله اکرمی، محسن امیری، ستاره دهقانی، هانیه غلامی، مهرداد نیکنام، محسن نقیبیان، شاهو رستمی، فتح‌ الله طاهری و زنده‌یاد حسام محمودی در سریال رحیل بازی کرده اند.

مهرداد نیکنامعکس های اینستاگرام مهرداد نیکنام

مهر , ایسنا , فارس , جام جم , اینستاگرام

گردآوری:
اخبار مرتبط:
فیلم پرشین وی
آرون گروپ
آرون گروپس