چهارشنبه, ۱۰ خرداد , ۱۴۰۲
درخواست تبلیغات

مجتبی واشیان بازیگر نقش جانقلی در آتش و باد ؛از نویسندگی تا شهرت

اشتراک:
مجتبی واشیان چهره ها
مجتبی واشیان کار خود را از تئاتر آغاز کرده و به جز بازیگری در زمینه نویسندگی و کارگردانی نیز فعالیت دارد و در سریال های رقص روی شیشه و زیرخاکی بازی کرده و در سریال اتش و باد با نام قبلی جشن سربرون در نقش جانقلی حضور دارد.

بازیگر سریال زیر خاکی که کار هنری خود را از تئاتر آغاز کرده بعد از بازی در شبکه نمایش خانگی و سریال رقص روی شیشه در سریال آتش و باد با نام قبلی جشن سربرون در نقش جانقلی خواستگار جهان پسند بازی کرده است. در ادامه عکس ها و بیوگرافی مجتبی واشیان را در پرشین وی مشاهده کنید.

بیوگرافی مجتبی واشیان

مجتبی واشیان بازیگر و نویسنده ایرانی است. او فعالیت هنری خود را در تئاتر آغاز کرد. از کارهای بازیگری او در تئاتر می‌ توان به تئاتر «زنگ زدگی» به کارگردانی زهرا حامی خواه و نویسندگی خودش و تئاتر «ادم خوب ایالت سچوان» به کارگردانی حسین کاظمی اشاره کرد.

بیوگرافی مجتبی واشیانمجتبی واشیان

این بازیگر جوان نویسندگی دو تئاتر «آیس» و «زنگ زدگی» را نیز برعهده داشته است. اولین کار او در شبکه نمایش خانگی، سریال «رقص روی شیشه» به کارگردانی مهدی گلستانه در سال ۱۳۹۷ است. و کارگردانی نمایش نرفتن را نیز بر عهده داشته است.

بازیگر سریال زیرخاکی

مجتبی واشیان در فصل دوم و سوم سریال زیر خاکی حضور داشت و داستان سریال درباره مردی است که به دنبال «زیرخاکی» است و برای یافتن گنج درگیر ماجراهایی می‌ شود. این سریال در دو مقطع تاریخی به تحولات ایران پیش و پس از پیروزی انقلاب خواهد پرداخت.

بیوگرافی مجتبی واشیانمجتبی واشیان در سریال زیرخاکی

نکته جالب توجه این سریال بازسازی باورپذیر فضاهای مربوط به زمان قبل از انقلاب است. ولی نکته مهم تر این است که قابلیت خنداندن مخاطب را دارد. احتمالا پر مخاطب ترین سریال امسال خواهد بود.

نویسنده و کارگردان نمایش نرفتن

دردسرهای مهاجرت زوج هنرمند در «نرفتن»

در ادامه بیوگرافی مجتبی واشیان کارگردان و نویسنده نمایش «نرفتن» عنوان کرد این نمایش درباره رفتارهای خارج از عرفی است که در شرایط این روزهای جامعه از قشر تحصیل کرده و فرهنگی جامعه سر می‌ زند.

بیوگرافی مجتبی واشیاننمایش نرفتن

واشیان درباره داستان نمایش توضیح داد: در این نمایش فضای تودرتویی خلق می‌شود که راه فراری از آن وجود ندارد و پوستر نمایش نیز بر همین اساس طراحی شده است. «نرفتن» درباره زن و شوهر آرتیستی است که قصد مهاجرت دارند.

مرد در زمینه پرفورمنس فعالیت می‌کند و زن تئاتر عروسکی. اما ۳۰ روز قبل از مهاجرتشان دزد به خانه‌شان می‌زند و همه دلارهایی را که برای سفرشان جمع کرده بودند، می‌دزدد.

این زوج به واسطه آشنایی شأن با فردی که در کار فروش مواد است تصمیم می‌گیرند در عروسک‌های نمایشی مواد جا به جا کنند تا هزینه سفرشان جور شود.

البته مرد از همان ابتدا مخالف این کار است و برای عملی نشدن این اقدام نیز سنگ‌اندازی ها و مقاومت‌ هایی می‌ کند تا همسرش را از رفتن منصرف کند. در ادامه شاهد اتفاقات غیرمنتظره ای هستیم که حدس زدش برای تماشاگران سخت است.

بیوگرافی مجتبی واشیانجشن تولد مجتبی واشیان

این کارگردان تئاتر درباره دلایل پرداختن به چنین سوژه‌ای بیان کرد: متأسفانه با شرایطی که این روزها در جامعه وجود دارد شاهد این هستیم که افراد تحصیل کرده دست به کارهایی می‌زنند که در عرف جامعه نیست و برخی بی‌اخلاقی‌ها، باعث سوق دادن مردم به کارهای خلاف شده است.

بر همین اساس بخشی از داستان نمایش نیز بر پایه واقعیت نوشته شده است. در همین شرایط پاندمی کرونا نیز شخصاً شاهد بودم که خیلی از بچه‌های تئاتر و سینما دست به کارهای نامتعارفی زدند که به دور از شأن و شخصیتشان بوده است.

بیوگرافی مجتبی واشیاننمایش زن خوب سچوان

بیوگرافی مجتبی واشیان بازیگر نقش جانقلی در آتش و باد

مجتبی واشیان بازیگر نقش جانقلی در سریال اتش و باد پسر جوان سرخو کدخدا می باشد که می خواهد با جهان پسند که دختری زیبا است ازدواج کند غافل از این که او قرار است با پسر عمویش ازدواج کند.

سریال «آتش و باد» به کارگردانی مجتبی راعی، محصول سیما فیلم است و در ۵۸ قسمت تولید شده. قسمت اول آن روز جمعه ۲۶ اسفند روی آنتن رفت. محمود پاک‌ نیت، حسین محجوب، لاله اسکندری، نادر فلاح، فرخ نعمتی، سهیلا رضوی، قاسم زارع، داریوش کاردان، میرطاهر مظلومی، رامین ناصرنصیر، مهدی فقیه، کریم اکبری مبارکه، صدرالدین حجازی و بیوک‌ میرزایی برخی از بازیگران این مجموعه تلویزیونی هستند.

بیوگرافی مجتبی واشیانبازیگران سریال آتش و باد

بازی بازیگران و سوژه جالب سریال جزو نقاط قوت آن است. البته ریتم ماجراها در نقطه شروع تا حدی کند است و به مرور با به جریان افتادن ماجراها سرعت بیشتری می‌گیرد.

هنوز نمی‌ توان درباره نقاط قوت و ضعف سریال به طور کامل اظهارنظر کرد و باید دید داستان در ادامه به چه سمت‌ و سویی خواهد رفت.

گفتنی است «جشن سربرون» یک اصطلاح درباره جشنی است که پس از پایان بافت قالی برگزار می‌ شود. به این صورت که وقتی بافت قالی تمام می شود، قالی را از بالای دار می برند و به اصطلاح می‌ گویند سر قالی را می‌ بریم. این رسم، وجه تسمیه داستان و محور قصه خواهد بود.

مجتبی واشیان بازیگر نقش جانقلی در آتش و باد ؛از نویسندگی تا شهرتمجتبی واشیان در نقش جانقلی در آتش و باد

داستان سریال آتش و باد

غارت مهمان‌ های ویژه خان توسط چند راه‌زن، محور اصلی سریال را می‌ سازد و داستان از همین‌ جا به جریان می‌ افتد. خان به کدخدا ماموریت می‌دهد تا سر سه نفر از مقصران این امر را از تنشان جدا کند و برای این امر هم فقط پنج روز فرصت دارد. در این بین ماجرای خواستگاری از دختر کدخدا هم جزو اتفاق‌های مهم دو قسمت اول است.

تا اینجا بیشتر شاهد معرفی شخصیت‌ ها و موقعیتشان در مواجهه با یکدیگر بوده‌ ایم. محمود پاک‌نیت در نقش خان و حسین محجوب در نقش کدخدا به عنوان بازیگران اصلی معرفی می‌شوند و بخش مهمی از ماجرا در رابطه با همین دو شخصیت پیش می‌ رود.

سریالخورشید و جانقلی در آتش و باد

از طرف دیگر با شخصیتی به نام بی‌ بی‌ کتا با بازی لاله اسکندری روبه‌رو هستیم که همسر کدخداست اما با توجه به اطلاعاتی که در قسمت اول در اختیارمان گذاشته می‌شود متوجه می‌ شویم گذشته تلخی داشته و بخش مهمی از تلخی آن به شخصیتی دیگر با نام سرخوی با بازی نادر فلاح برمی‌گردد.

بهادر ، کدخدای ایل پوسان با کدخدای طایفه همسایه «سرخو» ، رقابت و مخالفتی دیرینه دارد. مدتی است آتش کینه ها خاموش شده است تا اینکه سرخو با اعتماد به نفس به خواستگاری دختری زیبا و کم سن و سال بهادر جهان پسند می آید. غافل از اینکه قرار است مدتی بعد جهان پسند به عقد پسرعموش درآید.

بازیگرانبازیگران در پشت صحنه سریال آتش و باد

بهادر قاطعانه با این وصلت مخالفت می کند. زخم های کهنه سرباز می کنند. هر دو طایفه از کدخدای خود حمایت می کنند. درگیری ابعاد بزرگتری می یابد و بهادر تلاش بزرگی را آغاز می کند.

مجتبی واشیانمجتبی واشیان

عصر ایران , مهر , فیلم نیوز , خبر انلاین , تسنیم , اینستاگرام

گردآوری:
اخبار مرتبط:
فیلم پرشین وی
چهره ها
بیشتر >
فرادرس