جمعه, ۳۱ فروردین , ۱۴۰۳
درخواست تبلیغات

پانته آ قدیریان بازیگر نقش عطیه در سریال سقوط ؛از دستیاری تا بازیگری

اشتراک:
پانته‌ آ قدیریان چهره ها
پانته‌ آ قدیریان بازیگر جوان و آینده دار سینما تئاتر و تلویزیون که به جز بازیگری سابق دستیاری کارگردان و برنامه ریز را دارد و در سریال ها و فیلم های و نمایش های مطرحی با بازیگران مشهوری بازی کرده در سریال سقوط بازی کرده است.

بانوی اریبهشتی سریال سقوط که سابقه بازی در تئاتر و سینما و تلویزیون را دارد و در فیلم های مانند لانتوری و نهنگ عنبر بازی کرده در تجربه متفاوت خود در عرصه شبکه نمایش خانگی در سریال سقوط در نقش عطیه بازی کرده است. در ادامه عکس ها و بیوگرافی پانته‌ آ قدیریان را در پرشین وی مشاهده کنید.

بیوگرافی پانته‌ آ قدیریان

پانته آ قدیریان بازیگر جوان کشورمان به نظر می رسد متولد ۲ اردیبهشت سال ۶۸ بوده و اکنون ۳۴ سال دارد زیرا از جزئیات زندگی این بانوی هنرمند اطلاعاتی در دست نیست اما وی یک خواهر بزرگتر به نام پروانه دارد که تصویری از وی در اینستاگرامش منتشر کرده است.

بیوگرافی پانته‌ آ قدیریانپانته‌ آ قدیریان

شروع فعالیت هنری

او به عنوان بازیگر در آثاری هم چون فیلم های “لانتوری”، “نهنگ عنبر”، “دراکولا” و سریال های “۸۷ متر”، “آقای قاضی” به عنوان بازیگر حضور داشته است.

خانم بازیگر همچنین در نمایش های “مرغ دریایی من”، “زیبا”، “دیر راهبان”، “سلام خداحافظ”، “هملت تهران ۲۰۱۷″، “سلام و خداحافظ”، “آژدهاک”، “آنتیگونه”، “مانش” نیز به عنوان بازیگر حضور داشته است.

بیوگرافی پانته‌ آ قدیریانپانته‌ آ قدیریان و خواهرش پروانه

پانته آ قدیریان سابقه حضور در فیلم های کوتاه “دود سفید”، “نمایشنامه”، “تعقیب و گریز”، “در این اتاق خالی”، “لب مرز” را نیز در کارنامه هنری خود دارد و به عنوان دستیار کارگردان و برنامه ریز در نمایش “مانش” نیز حضور داشته است.

بازیگر نقش عطیه در سریال سقوط

سریال ۹ قسمتی سقوط را سجاد پهلوان زاده کارگردانی کرده است. در کنار او نیز محمدحسین مهدویان به عنوان مشاور کارگردان دیده می‌شود و رد او را می‌توان در این سریال به وضوح دید. علت این همکاری هم مشخص است. سجاد پهلوان زاده بیشتر آثار مهدویان را تدوین کرده و حالا که قدم در مسیر کارگردانی گذاشته است، محمدحسین مهدویان خواسته یاری اش کند.

بیوگرافی پانته‌ آ قدیریانپانته‌ آ قدیریان و الناز ملک در سقوط

پانته‌آ قدیریان  بازیگر کاراکتر «عطیه» در مینی سریال «سقوط» می باشد.

در این سریال بازیگرانی هم چون حمید فرخ‌نژاد، الناز ملک، عباس جمشیدی‌فر، ابتسام بغلانی، وحید آقاپور و سجاد بابایی ترکیب بازیگران اصلی را تشکیل می‌ دهند.

داستان از کردستان آغاز می‌ شود و زندگی آیسان و ژاکان در بهار سال ۱۳۹۵ را روایت می‌ کند. زوجی که با چالش مالی شدیدی روبرو هستند. این را می‌شود از طعنه‌ هایی که میان آیسان و ژاکان رد و بدل می‌شود، فهمید. اما در نهایت ژاکان با پولی مرموز به خانه بر می‌گردد که با شک و گمان آیسان روبرو می‌شود.

جدالی که خیلی زود خاتمه می‌ یابد و ژاکان با دو بلیط ترکیه همسرش را غافلگیر می‌کند. اما همه چالش‌ها از ترکیه آغاز می‌ شود. از زمانی که پاسپورت‌ها می‌سوزد واین زوج به دردسر می‌ افتند.

بیوگرافی پانته‌ آ قدیریانبازیگران سریال سقوط

در ادامه آیسان و ژاکان را در مرز سوریه می‌بینیم، در چند قدمی داعش. اینجا درست همان جایی است که قسمت اول می‌ خواهد ما را به آن برساند تا بدانیم بخش اصلی داستان چالش برانگیز این زوج در دل داعش می‌ گذرد.

بیوگرافی پانته‌ آ قدیریان و گفتگویی متفاوت با وی

«سقوط» قصه زنان قربانی عشق است

پانته‌آ قدیریان بازیگر سریال «سقوط» از چالش‌ها و سختی‌های تازه‌ترین تریلر جاسوسی شبکه نمایش خانگی گفت.

بازیگر کاراکتر «عطیه» ـ در مینی سریال «سقوط» به کارگردانی سجاد پهلوان‌زاده که به تازگی پخش خود را در شبکه نمایش خانگی آغاز کرده است، درباره بازی در این سریال گفت: من سال‌های سال شاگرد کیومرث مرادی بودم و در کنار ایشان آموخته‌ ام.

بیوگرافی پانته‌ آ قدیریانپانته‌ آ قدیریان و شبنم مقدمی

زمانی‌که این نقش به من پیشنهاد شد، از ابتدا می‌دانستم نقشی که ایشان معرفی می‌کند با توجه به توانایی‌های بازیگر و کاراکتر صورت می‌گیرد. به نظر من، اینکه افرادی داعش را در نزدیکی‌ مرزهای ما تجربه کرده‌اند، ترسناک و جذاب است.

وقتی که فیلمنامه را خواندم متوجه موضوع (داعش) و سیر داستان آن شدم و برایم جذاب بود. «عطیه» نیز مانند «آیسان» قربانی است و سه سال آن‌ جا زندگی کرده است و تنها شانسی که آورده، این بوده که شوهرش نمرده است.

او در پی راهی است که بتواند از طریق آن فرار کند ولی سرِ بزنگاه نمی‌ تواند و بدشانسی گریبانش را می‌ گیرد. داستان بیشتر حول محور زنانی می‌چرخد که فریب خورده و به اسارت گرفته شده‌اند.

بیوگرافی پانته‌ آ قدیریانپانته‌ آ قدیریان در سریال سقوط

او درباره چالش‌های نقش خود و فیلمبرداری در شرایط سخت این‌طور توضیح داد: از آن‌جایی‌که کاراکتر عطیه چندین سال در منطقه‌ای با زبان عربی زندگی کرده، لازم بود تا آن را یاد بگیرم و به‌عنوان بازیگر باید سعی می‌کردم تسلط کاراکترم با زبان عربی را نشان بدهم؛ خصوصاً در مقایسه با کاراکتر «آیسان» که مدت زیادی از حضورش در این بافت نمی‌گذشت.

مصاحبه با عطیه در سریال سقوط

من به زبان عربی هیچ تسلطی نداشتم اما به‌مرور با تمرین و معلم‌هایی که داشتیم، توانستم با آن آشنا شوم. چالش‌هایی مانند یادگیری زبان عربی و غیره سختی‌های خاص خودش را دارد اما وقتی بازیگری را انتخاب می‌کنیم، تمام این‌ها به هیجان تبدیل می‌ شوند.

تولدکیک تولد پانته‌ آ قدیریان

هرچه‌قدر چالش‌ها بیشتر می‌شوند، کار سخت‎‌تر می‌شود اما وقتی کار درست از آب دربیاید، لذت بیشتری دارد. چالش‌برانگیزترین وجه برایم، جای‌گذاری شخصیت خودم به جای عطیه بود. مشخصاً ما دورادور داعش را می‌شناختیم و از نزدیک حضور آن‌ها را حس نمی‌کردیم.

این بازیگر افزود: قرار گرفتن کاراکترها دور از خانواده، در جایی که هیچ راه ارتباطی با بیرون ندارند، حضور آدم‌های ترسناکی که به‌محض سر زدن هر خطایی تو را مجازات می‌کنند یا می‌کُشند و از همه مهم‌تر فریب خوردن از نزدیک‌ترین افراد، نشان می‌دهد که این زن‌ها در شرایط بسیار سختی زندگی می‌کنند.

موقعیت و سردرگمی زن‌های حاضر در آن محیط، بسیار ترسناک بود. تن دادن به خواسته‌ دیگران به‌نوعی روح او را می‌کُشت و حرکت به سوی آینده، احتمال مرگ او را افزایش می‌داد. صحنۀ خداحافظی آیسان و عطیه سختی‌های بسیاری برایم داشت.

بازیگرعکس های پانته‌ آ قدیریان

قدیریان درباره تجربۀ همکاری این مینی‌سریال با سجاد پهلوان‌زاده به‌عنوان کارگردان و محمدحسین مهدویان به‌مشاور کارگردان، گفت: این اولین همکاری من با سجاد پهلوان‌زاده بود؛ کما اینکه از نظر کارگردانی نیز سریال بسیار سختی محسوب می‌شد و او تسلط زیادی بر تمام برنامه‌ها و پلان‌ها داشت.

بیوگرافی پانته‌ آ قدیریان بازیگر سینما و تلویزیون

چنین پروژه‌ های سنگینی، هم برای عوامل و هم برای بازیگران سختی‌ و حوادث بسیاری را به همراه دارد. مهدویان نیز از بزرگ‌ترین کارگردان‌های دهه‌های اخیر سینما محسوب می‌شود و کار کردن مقابل دوربینی که او بر آن ناظر باشد، افتخار بسیاری دارد.

بازیگرعکس های اینستاگرام پانته‌ آ قدیریان

حضور ایشان هم باعث دلگرمی بود و هم کار را مستحکم‌تر می‌کرد. من از کار کردن با چنین تیم خوبی بسیار خوشحالم و این یکی از اولین کارهای حرفه‌ای من محسوب می‌شود.

کیومرث مرادی هم به‌عنوان بازیگردان، بسیار هوشمندانه و بر اساس توانایی‌ها لازم، بازیگران را انتخاب کرده و برای رسیدن به نقش، راهنمایی می‌کنند. در حین فیلمبرداری نکاتی را متذکر می‌ شدند که می‌توانست تاثیر بسیار زیادی داشته باشد.

بازیگرپانته‌ آ قدیریان

این بازیگر در پایان درباره لحظات سخت ساخت «سقوط» بیان کرد: یکی از سخت‌ ترین لحظه‌ ها برای شخص من، سکانس اعدام بود. ما برای بازی کردن این صحنه بایستی لحظات اعدامی را تماشا می‌ کردیم و نسبت به آن واکنش نشان می‌ دادیم.

حین فیلمبرداری با اینکه می دانستم این لحظه واقعی نیست، با این حال تا چند شب کابوس اعدام می‌ دیدم و برایم یادآور تلخی، ترس و دلهره‌ زیادی بود.

ایسنا , سلام سینما , خبر انلاین , اینستاگرام

گردآوری:
اخبار مرتبط:
فیلم پرشین وی
آرون گروپ
آرون گروپس