دوشنبه, ۱۳ آذر , ۱۴۰۲
درخواست تبلیغات

زندگی محمد صابری ، بازیگر نقش خلیل در سریال یاغی ؛ از هم سایه تا یاغی

اشتراک:
محمد صابری چهره ها
محمد صابری بازیگر نقش خلیل در سریال یاغی برای اولین بار در مصاحبه ای درباره سریال یاغی و همکاری با محمد کارت کارگردان جوان این سریال صحبت کرده است.

بازیگر نقش خلیل در سریال یاغی جزو نابازیگری های این سریال پرطرفدار شبکه نمایش خانگی است که در گفتگویی درباره بازی خود و کار با محمد کارت و بازیگران مطرح این سریال صحبت کرده است. در ادامه جزئیات بیشتر درباره زندگی محمد صابری را در پرشین وی مشاهده کنید.

زندگی محمد صابری

محمد صابری تجربه همکاری با محمد کارت را از فیلم بچه خور دارد و  در سریال یاغی وی در نقش خلیل دوست نزدیک جاوید بازری کرده است.

این به اصطلاح نابازیگر در سریال هم سایه نقش کوتاهی را بازی کرده و در فیلم کوتاه بچه خور نیز بازی اش مورد توجه قرار گرفته است و اطلاعاتی از زندگی شخصی اش در دست نیست.

وی به جز بازیگری در یک شرکت آسانسوری به عنوان انباردار و تحصیلدار فعالیت دارد.

زندگی محمد صابریمحمد صابری و محمد کارت

شروع فعالیت هنری

محمد صابری کار خود را با بازی در فیلم کوتاه بچه خور به کارگردانی و نویسندگی محمد کارت آغاز کرده است.

فیلم بچه خور در جشنواره فیلم کوتاه تهران درخشید و در سی وهفتمین جشنواره فیلم فجر هم سیمرغ بلورین بهترین فیلم کوتاه را از آن خود کرد. در زمان تولید و اکران جشنواره‌ای «بچه خور»، کمتر کسی نام محمد کارت را به عنوان یک فیلم ساز برجسته و جوان شنیده بود، اما این فیلم ساز خوش ذوق توانست با ساخت و اکران «شنای پروانه» خودش را در قامت یکی از استعداد‌های مهم فیلم سازی در سال‌ های گذشته به سینمای ایران اثبات کند.

زندگی محمد صابریخلیل و جاوید در یاغی

زندگی محمد صابری در سریال یاغی

سریال یاغی به کارگردانی محمد کارت و تهیه کنندگی سید مازیار هاشمی، جدیدترین مجموعه نمایش خانگی است. این سریال با قلم پدرام‌ پورامیری، حسین دوماری و محمد کارت با نگاهی به رمان «سالتو» در ۳۰ قسمت به نگارش درآمده است. محمد صابری در نقش خلیل یکی از دستان نزدیک جاوید با بازی علی شادامن در این سریال حضور دارد.

داستان سریال درباره پسر جوانی به نام جاوید با بازی علی شادمان است که در پائین شهر زندگی می کند و استعداد زیادی در کشتی دارد و در تمام مسابقات محلی پیروز میدان می شود.

یک روز دو مرد غریبه مسابقات او را میبینند و با سرمایه گذاری از او یک قهرمان جهانی می سازند.

جاوید بنابه دلایلی شناسنامه نداشته و در تلاش برای تهیه هویت و مددارک شناسایی خود است. او عاشق دختری به نام ابرا است که مدتی قبل در محله آنها زندگی می کرد.

زندگی محمد صابریمحمد صابری در یاغی

گفتگویی متفاوت با بازیگر سریال یاغی

نابازیگری که با «یاغی» بازیگر شد

سریال «یاغی» به کارگردانی محمد کارت یکی از آثاری است که این روزها نظر مخاطبان را به خود جلب کرده، سریالی که محمد کارت آن را با اقتباس از رمان «سالتو» به نویسندگی مهدی افروزمنش نوشته و داستان پسری به نام جاوید با بازی علی شادمان را روایت می‌ کند، که عاشق دختری است و در حال تلاش است تا موفقیتی در کشتی به دست آورد.

محمد صابری در نقش خلیل یکی از دوستان جاوید است که در بزنگاه‌های مختلف از او حمایت می‌کند. در ادامه گفت‌وگو با محمد صابری را می‌ خوانید:

زندگی محمد صابریبازیگران سریال یاغی

راه بازیگری و تصمیم بازی کردن از کجا برایتان شروع شد؟ و چطور برای کار با محمد کارت انتخاب شدید؟

راستش را بخواهید از آنجا که گذشته سختی داشتم، هیچوقت تصمیم خاصی برای بازیگری نداشتم فقط مثل خیلی‌ها از دور این کار را دوست داشتم. تا اینکه با محمد کارت آشنا شدم و بعد از این آشنایی در مستند «خونه رو» به عنوان سوژه و راوی همکاری کردم.

در ادامه این دوستی نیز بازی در فیلم سینمایی «شنای پروانه» را به من پیشنهاد داد که این اتفاق و در میان یک گروه حرفه‌ای قرار گرفتن برایم بسیار لذتبخش و هیجان انگیز بود.

زندگی محمد صابری ، بازیگر نقش خلیل در سریال یاغی ؛ از هم سایه تا یاغیمحمد صابری در سریال هم سایه

کار با علی شادمان و امیر جعفری چطور است؟

راستش من به خاطر بی تجربگی‌ام در حوزه سینما، طرز برخورد با آدم‌های حرفه‌ای این کار را بلد نبودم. در جریان سریال «یاغی»، آقای کارت، استاد من بود و از نکات کاری و بازی تا مدل تعامل با عوامل سریال و بازیگران و… همه را به من یاد داد.

زندگی محمد صابری بازیگر نقش خلیل در یاغی

بازی کردن کنار بازیگران باتجربه‌ای مثل: امیر جعفری و علی شادمان و عباس جمشیدی فر، بسیار لذت بخش بود. آن‌ها به من اعتماد به نفس می‌دادند.

من بازیگر نبودم اما وقتی با هم تمرین می‌کردیم و اتود می‌زدیم، چنان اعتماد به نفسی به من می‌دادند که با آموزش‌هایی که از کارگردان کار دیده بودم، توانستم خروجی نسبتا قابل قبولی را ارائه کنم و امیدوارم این اتفاق افتاده باشد.

علی شادمان برادرم است و خیلی دوستش دارم. علی هم خیلی به من کمک کرد و چیزهای زیادی از او یاد گرفتم. البته می‌توانم بگویم بهترین روزها و تجربه‌های زندگی من، کار با این کارگردان و گروهش است. بابت اتفاقات خوب این روزها، اول خدا را شکر می‌کنم و بعد مدیون ایشان هستم و گروه خوبی که به من کمک کردند.

سریالخلیل در سریال یاغی

شناخت خودتان از این فضا و مختصات جغرافیایی و فرهنگی جنوب شهر چقدر بود؟

من این مختصات را زندگی کرده‌ام اما تنها شناخت، برای بازیگری کافی نیست بلکه اگر تصویر خوبی به مخاطب ارائه شده از زحمات یک تیم همدل و راهنمایی درست کارگردان بوده است. ایشان روی شناخت غریزی من از فضای جنوب شهر و بازی کردن و مدل صحبت کردن من، کار کرد.

من شرایط خلیل را زندگی کرده‌ام و آقای کارت به این تجربیات من بها دادند و با اعتماد و تشویقش باعث که خلیل را بازی کنم که امیدوارم به دل تماشاگر نشسته باشد. با توجه به شرایط زندگی‌ ام، از این محیط، شناخت خوبی داشتم اما مدل اجرایی آن را آقای کارت تعیین می‌کرد که قابلیت و جذابیت پخش داشته باشد.

سریالمحمد صابری در یاغی

مصاحبه خواندنی با خلیل در سریال یاغی

من با پوست و گوشت و استخوانم خلیل را درک کردم و بازی کردم. برای همین به دل مخاطب می‌نشیند. مثلا در سکانس‌های مسابقات کشوری من به دلیل عمل جراحی که انجام داده بودم با بخیه سر فیلم برداری رفتم و در آن پلانی که با ناراحتی به جاوید می‌ گویم تو خدا را داری، آن ناراحتی به خاطر شرایط جسمی‌ام و از درون من و از عشق واقعی‌ام به جاوید و علی شادمان می‌ آمد که باورپذیر شد.

در واقع در پروسه سریال «یاغی» فرایند آموزش من برای بازیگری اجرا شد و آن آموزه‌ها برایم یک کلاس بازیگری کامل بود.

از بازخوردهای مردم بعد از دیدن بازی‌تان در «یاغی» بگویید؟

در این مدت مردم خیلی خیلی به من لطف داشته‌اند. آدم‌ها خیلی من را دوست دارند. در خیابان من را می‎‌بیند، سمتم می‌آیند و عکس می‌گیرند و به من می‌گویند کاش ما یک رفیق مثل خلیل داشتیم.

سریالمحمد صابری و علی شادمان در یاغی

وقتی یک پسر بچه ۴ ساله من را می‌بیند و داد می‌زند که «بابا این آقا، خلیل است» دیدن این لحظه‌ها بسیار برایم لذت بخش و ارزشمند است. از خدا می‌خواهم که کمک کند بتوانم این ارزشی که امروز مردم برای من قائلند را حفظ کنم.

این تغییر در زندگی‌ام آسان به دست نیامده و آسان از دستش نمی‌دهم. به همین دلیل هم دوست دارم حالا که در این مسیر پا گذاشته‌ام به موفقیت خوبی برسم. من چندین کاراکتر بازی کرده‌ام و فهمیده‌ام که می‌توانم تجربیات متفاوتی داشته باشم.

زندگی محمد صابری بازیگر تازه کار

نمی‌گویم می‌خواهم جای فلان بازیگر باشم اما دوست دارم محمد صابری به اندازه‌ای که لیاقت دارد، پیشرفت و رشد کند با تمام وجودم سعی می‌کنم خودم را ارتقا دهم تا بیشتر در خدمت این هنر ارزشمند و مردم باشم.

سریالمحمد صابری در سریال یاغی

به جز بازیگری حرفه دیگری دارید؟

من در یک شرکت آسانسوری، انباردار و تحصیلدار هستم. وقتی در کار یاغی، شب کار بودیم، تا ۵ صبح فیلمبرداری داشتیم بعد می‌آمدم تا ساعت ۱۰ می‌خوابیدم و بعد می‌رفتم مغازه و دفتر. من دیالوگ‌هایم را در مغازه حفظ می‌کردم.

هیچوقت نگفتم حالا که بازیگر شده‌ام کار مغازه را رها کنم، چون آن‌ ها به رشد من کمک کردند و همکاری کردند که بتوانم بروم سر فیلمبرداری و من باید در زمان‌هایی که فیلمبرداری نبود کار مغازه را انجام می‌دادم که لطف آن‌ها را جبران کنم و به تعهدی که به آنجا داشتم، عمل کنم.

 

آیا نقشی مورد نظرتان هست که مایل باشید در آینده آن را بازی کنید؟

اول که تمایل دارم خدا کمک کند لایق ماندن در سینما باشم و روز به روز تلاش کنم که با کیفیت کار کنم. اما نقش‌ های پلیسی و معمایی را خیلی دوست دارم.

محمد صابریمحمد صابری و دوستانش

به نظر شما گروه جاوید مورد استقبال مخاطبان قرار گرفته؟

مردم همدل بودن و رفاقت نابی که بین این گروه است را دوست دارند. می‌ گویند جاوید چه رفیق‌ های باحالی دارد. حتی دیده‌ ام که مردم این جملات را می‌ گویند که «نه خرید با طلا را می‌ خواهم و نه کله پاچه با بهمن! فقط رفیق‌ های جاوید را می‌ خواهم» ما همه در پشت صحنه هم همین قدر رفیق بودیم و این انرژی خوب در جلوی دوربین و در خروجی کار هم تاثیر گذاشت.

ویرگول , خبر انلاین , فرارو , همشهری آنلاین

گردآوری:
اخبار مرتبط:
فیلم پرشین وی
آرون گروپ
آرون گروپس