جمعه, ۳۱ فروردین , ۱۴۰۳
درخواست تبلیغات

زندگی سینا رازانی ، اسدالله برادر خدیجه در جیران ؛ از تئاتر تا ازدواج و شهرت

اشتراک:
سینا رازانی چهره ها
سینا رازانی بازیگر نقش اسدالله در سریال جیران می باشد که در سریال های هزاران چشم ، رسم عاشقی ، شهریار ، بچه‌های نسبتاً بد و ایلدا بازی کرده است.

بازیگر مشهور عرصه تئاتر کشورمان که سابقه حضور در سینما و تلویزیون را دارد از وی در حال حاضر سریال جیران در حال پخش می باشد که نقش برادر وی را بر عهده دارد. در ادامه جزئیات بیشتر درباره زندگی سینا رازانی را در پرشین وی مشاهده کنید.

زندگی سینا رازانی

سینا رازانی متولد ۱۶ بهمن ۱۳۵۸ در تهران می باشد او دارای کارشناسی نمایش از دانشگاه آزاد اسلامی اسـت. وی از جمله بازیگران جوان و فعالی اسـت کـه تجربیات بسیاری در ایفای نقش‌ های متنوع و همکاری با کارگردانان متفاوت داشته اسـت. این بازیگر جوان با صبا اکبری ازدواج کرده و متاهل می باشد.

 سینا رازانیکودکی سینا رازانی

شروع فعالیت هنری

وی دارای مدرک کارشناسی نمایش با گرایش بازیگری از دانشگاه آزاد اسلامی تهران است و از سال ۱۳۷۹ فعالیت هنری خود را شروع کرده‌ است.

سینا رازانی تاکنون جوایز جشنواره را برای بازی و نقش آفرینی درخشانش کسب کرده کـه از جمله جایزه سوم بازیگری برای بازی در نمایش «هر چی دلت بخواد» از دوازدهمین جشنواره نمایشهای آیینی-سنتی را به خود اختصاص داده اسـت.

وی سال ۱۳۹۶ در در فیلم هزار پا نقش مهمی بازی کرده اسـت کـه توانست با مهارت خود، آن نقش و هم چنین خودش را میان مخاطبان سینما مطرح کند. او در این فیلم با ابوالحسن داوودی همکاری داشته اسـت. سینا رازانی توانست با بازی در فیلم هزار پا تجربه بازیگری موفقی برای خود رقم بزند.

زندگی سینا رازانیسینا رازانی و همسرش

او بازیگر آثاری چون «دنگ و فنگ روزگار»، «خانه اجاره ای»، «گاو صندوق»، «شهریار» و فیلم های «ماهی ها عاشق می شوند» ، «خودزنی» ، «هزار پا» و…می باشد.

زندگی سینا رازانیسینا رازانی

زندگی سینا رازانی برادر سریال جیران

سریال «جیران» جدیدترین اثر حسن فتحی که مدتی است پخش آن از شبکه نمایش خانگی آغاز شده، به همین زودی بینندگان زیادی پیدا کرده است. اما برای بسیاری از دنبال کنندگان این عاشقانه ی تاریخی این سؤال مطرح شده است که آیا شخصیت اصلی یعنی «جیران» که سریال نامش را از او گرفته زاییده ی تخیل نویسندگان آن است یا واقعاً وجود داشته و آنطور که در سریال می بینیم قلب ناصرالدین شاه قاجار را به تسخیر خود درآورد و به سوگلی حرمسرای او بدل شد.

زندگی سینا رازانیسینا رازانی در جیران

سینا رازانی در سریال جیران نقش اسدالله برادر خدیجه یا همان جیران را بازی کرده است.

پس از ازدواج جیران با ناصرالدین شاه، برادران و پدر وی به سرعت صاحب شغل و مقامی در دربار شدند. محمدعلی تجریشی به حکومت قریه تجریش منصوب شد و برادر جیران، اسدالله خان در زمره فراشان خلوت شاه درآمد و بعدها که بر میزان محبوبیت خواهرش افزوده شد به پیشخدمتی خاصه ارتقاء یافت.

در این سریال بازیگران زیادی نظیر بهرام رادان، پریناز ایزدیار، مهدی کوشکی، امیرحسین فتحی، هومن برق نورد، غزل شاکری، امیر جعفری، کتانه افشارنژاد،مرتضی اسماعیل کاشی، هومن برق نورد، سیاوش چراغی پور،محمد شیری، بهنام شرفی، انوش معظمی، حمیدرضا نعیمی، غلامرضا نیکخواه، عباش ظفری، پرویز بزرگی، راستین عزیزپور،فرشید صمدی پور، عباس توفیقی، محمد مژدهی، پایا جمالی، حسن موذنی، مریلا زارعی، رعنا آزادی ور و مهدی پاکدل بازی می کنند.

زندگی سینا رازانیپشت صحنه سریال جیران

آثار هنری آقای بازیگر

سینا رازانی از بازیگرانی است که از صحنه تئاتر به قاب سینما و تلویزیون آمده و کارنامه پر باری را در اجرای نمایش‌های صحنه‌ای با کارگردان‌های سرشناسی چون محمد رحمانیان، حسن معجونی، حمید پورآذری و… دارد.

او در سریال‌های پر بیننده از جمله «هزاران چشم»، «رسم عاشقی»، «شهریار»، «بچه‌های نسبتاً بد» و چند اثر کمدی نقش‌آفرینی کرده و در کارنامه هنری خود بازی در فیلم‌های «ماهی‌ ها عاشق می‌شوند» ساخته علی رفیعی، «هزارپا» به کارگردانی ابوالحسن داوودی و «نیمه شب اتفاق افتاد» ساخته تینا پاکروان و… را دارد.

سینا رازانی که این روز ها مشغول بازی در سریال «جیران» به کارگردانی حسن فتحی است جز بازیگران تئاتری سینما و تلویزیون محسوب می شود که به واسطه سال ها درخشش روی صحنه تئاتر و بازی برای بزرگانی چون دکتر علی رفیعی به تجاربی ارزشمند در دنیای بازیگری رسیده است.

زندگی سینا رازانیسینا رازانی و همسرش در جشن تولد فاطمه گودرزی

زندگی سینا رازانی و گفتگویی متفاوت با وی

سینا رازانی: برایم پیام فرستادند که چقدر دوستت نداریم!

او این روزها در سریال جیران نقش اسدالله برادر جیران را بازی می‌کند. کاراکتری که اگر چه ممکن است مخاطبان به خاطر ویژگی‌هایش در این قصه، دوستش نداشته باشند اما پر از پیچیدگی‌ هایی است که این نقش را برای سینا رازانی جذاب کرده است. به همین بهانه با او گفت‌وگو کرده‌ایم که می‌خوانید.

از نقش خودتان در سریال جیران بگویید که چه ویژگی‌هایی دارد؟

کاراکتر اسدالله برای من بسیار تازگی داشت چرا که تا پیش از این چنین کاراکتری را بازی نکرده بودم. بسیاری از کارهای قبلی من کمدی و طنز بود و این کاراکتر جدا از این که جدی بود و فضای جدیدی داشت، پیچیدگی‌ های کاراکتر اسدالله نیز برایم جذاب بود.

زندگی سینا رازانیعکس های اینستاگرام سینا رازانی

چه بازخوردهایی را از بازی در این نقش گرفتید؟

بسیار خوب بود. کاراکتر اسدالله تجربه جدیدی برای من بود. در صفحات مجازی و نقدهایی که درباره این سریال نوشته شده بود، خواندم که نوشته بودند کاراکتر اسدالله خیلی روی مخ است و خیلی از مخاطبان دلشان می‌خواست کله من را بکنند!

برخی هم برایم پیام فرستادند که چقدر دوستت نداریم! اما واقعیت این است که اسدلله در این چند قسمت اول همین است و اگر تماشاچی آن را پس بزند یعنی توانسته به آن اتفاق  نزدیک‌تر باشد. خصلت تماشاچی این طور است که کاراکترها را دنبال می‌کند و کسانی را که در تضاد با منافع اوست، پس می‌زند.

مصاحبه با بازیگر نقش برادر جیران

اما اگر بتوانیم خودمان را جای اسدلله بگذاریم شاید بتوانیم روحیه منفعت طلبی او را درک کنیم و چه بسا هر کدام از ما جای او بودیم همین رفتار را می‌کردیم. این کاراکتر پیچیدگی‌هایی هم دارد.

سریالبازیگران سریال جیران

آدمی است که درس خوانده تا  پیشرفت کند و این پیشرفت در حد یک منشی هم برایش کافی بوده و حالا که شاه قرار است، دامادشان شود، می‌خواهد از همه توانش برای این اتفاق استفاده کند و این همان چیزی است که برخلاف میل تماشاگر و مخاطب است.

یکی از منتقدانی که به طور کلی نظر مثبتی روی این سریال داشته و به اجرای من هم اظهار لطفی داشته، نوشته است که دلش می‌خواست تا کله من را بکند اما با این حال می‌دانسته که بازیگرش چقدر سختی کشیده تا به این نقش نزدیک شود.

از کاراکتر اسدالله و پیچیدگی‌هایش بیشتر بگویید.

کاراکتر اسدالله همین که ما در اوایل سریال دیدیم، نیست. اسدالله تا انتهای ماجرا بالا و پایین زیادی دارد. طوری که من را به عنوان بازیگر خیلی به چالش کشیده و خواهد کشید در گذر زمان. حوادث و اتفاقات این داستان، تغییرات و تجربه‌های جدیدی را برای کاراکتر اسدلله دارد و برای من به عنوان بازیگر که لحظات زندگی این کاراکتر را می‌خواندم و قرار بود که شکل تصویری پیدا کند، بسیار چالش برانگیز و هیجان انگیز بود.

سریالسینا رازانی و پریناز ایزدیار در جیران

زندگی سینا رازانی بازیگر مشهور

بهترین و سخت ترین سکانسی که در این سریال بازی کردید کدام بود؟

واقعیت این است که برای همه لحظاتش طراحی داشتم. حتی اگر قرار بود از این طرف خیابان به آن طرف برود سعی کردم که طراحی داشته باشم و با صد درصد تمرکزم بازی کنم.

اما یکی دو سکانس در قسمت‌های پایانی این سریال هست که بسیار سکانس‌های سختی بود و چون مربوط به قسمت‌های پایانی است خیلی نمی‌توانم درباره آن‌ها توضیح بدهم.

با این حال باید بگویم این‌ ها لحظات زندگی یک کاراکتر است درست مثل زندگی خود ما که نمی‌توانیم بگوییم کجا زندگی‌مان را بهتر زندگی کردیم.

همه ما در زندگی تلاش کرده‌ایم تا کاری را که فکر میکنیم درست است، انجام بدهیم و حالا ممکن است جایی هم اشتباه کرده باشیم. به هر حال سکانس‌ های سخت هم لذت بخش هستند و برای من هر چه کاراکتر سخت تر باشد، لذت بخش‌ تر است.

چه تفاوتی در بازیگری تئاتر و سینما و سریال وجود دارد؟

به نظرم بازیگری در تئاتر، سینما، تلویزیون، شبکه نمایش خانگی و نمایش رادیویی یک ریشه و خاستگاه مشترک دارد اما تفاوت در تکینک‌ های ارایه هر کدام از آن‌ هاست که گاهی می‌ توانند به هم کمک کنند.

بازیگرخانواده سینا رازانی در سریال جیران

گفتگو با اسدالله میرزا در سریال جیران

 اگر بخواهید مخاطبان را به دیدن این سریال ترغیب کنید چه می‌ گویید؟

به نظرم این سریال خیلی چیزهای مهمی دارد. اولا که مهم‌ترین اتفاق این است که مجموعه بزرگی شامل ۳۰۰ تا ۴۰۰ نفر از همه عوامل درونی و بیرونی این سریال در کنار هم قرار گرفته‌ ایم تا با احترام به تماشاگر کار کنیم و برای همه جزییات آن از تصاویر زیبا گرفته تا طراحی لباس، طراحی صحنه، متن، کارگردانی، بازیگری و… فکر شده است.

این سریال قصه‌ای دارد و اگر چه ما قصه خودمان را روایت می‌ کنیم اما به تاریخ هم پشت نکرده‌ ایم و با حفظ وفاداری به تاریخ، قصه خودمان را در اولویت قرار داده‌ ایم. همه ما سعی کردیم به مخاطبان عزیز احترام بگذاریم و قصه‌ای را تعریف کنیم که شاید شنیده باشید اما از منظری که ما نگاه کرده‌ ایم، به دیدن این قصه بنشینند.

همشهری  , برنا , روزیاتو , فیلیمو شات , خبر انلاین , آخرین خبر

گردآوری:
اخبار مرتبط:
فیلم پرشین وی
آرون گروپ
آرون گروپس