چهارشنبه, ۲ اسفند , ۱۴۰۲
درخواست تبلیغات

ترفندهای دکوراسیون داخلی برای ایجاد نمای لاکچری در اتاق

اشتراک:
ترفندهای دکوراسیون داخلی دکوراسیون منزل
با برخی از رازهای جالب و ترفندهای دکوراسیون داخلی که طراحان برای لاکچری و لوکس به نظر رسیدن هر اتاقی از آنها استفاده می کنند، بیشتر آشنا شوید.

شاید آرزو داشته باشید در یک خانه بسیار لاکچری زندگی کنید ولی تا زمانی که به آرزوی خود برسید، می توانید با استفاده از ترفندهای دکوراسیون داخلی و بودجه ای محدود، فضایی با حال و هوای فضایی لاکچری در خانه خود ایجاد کنید.

ترفندهای دکوراسیون داخلی برای ایجاد نمای لوکس

راز اول: فرمولاسیون انتخاب تاسیسات نور در سایز مناسب را در نظر بگیرید.

تعویض تاسیسات نورپردازی در خانه یکی از ساده ترین روش های ارتقاء ظاهری هر فضایی است ولی به گزارش پرشین وی با این حال بسیار اتفاق می افتد که به سادگی یک لامپ و یا لوستر را بدون در نظر گرفتن هیچ تناسبی آویزان می کنید و بعد عقب ایستاده و نتیجه را نگاه کرده و متوجه می شوید…. کوچک و یا زشت به نظر می رسد.

بسیاری از طراحان داخلی روی تاثیر به کار بردن فرمولاسیون آسان انتخاب لامپ و تاسیسات نوری مناسب در هر اتاق قسم یاد می کنند: طبق این فرمولاسیون، طول اتاق (با واحد اندازه گیری فوت) عرض اتاق (با واحد اندازه گیری فوت)= قطر چراغ (با واحد اندازه گیری اینچ). بنابراین طبق این فرمول، مثلا اگر اتاقی ۱۰ فوت (۳ متر) طول و ۱۲ فوت (۳٫۵متر) عرض داشته باشد، مجموع آن ۲۲ (۶٫۵متر) می شود و شما برای تهیه چراغ و تاسیسات نورپردازی در اتاق باید به دنبال چراغی باشید که قطر آن ۲۲ اینچ (حدود ۵۵ سانتی متر) باشد.

ترفندهای دکوراسیون داخلیبافت ها و جنس های مختلف در کنار هم

راز دوم در ترفندهای دکوراسیون داخلی : از قانون ۲۰ در ۲۰ تبعیت کنید.

شاید قبلا هم شنیده باشید که می گویند پرده ها را باید درست ازجایی بیاویزید که عملا با سقف برخورد داشته باشد. ولی شاید با خود بگویید این میزان دقیقا چه اندازه ایست. طراحی به نام “لیا تی وارد” از کمپانی طراحی ال تی دابلیو درباره یکی از ترفندهای دکوراسیون داخلی می گوید: “سعی کنید میله و یا چوب پرده را ۲۰ اینچ (حدود ۵۰ سانتی متر) بالاتر از بالای پنجره و حدود ۲۰ اینچ نیز پهن تر از لبه های آن در نظر بگیرید. این کار باعث می شود سقف اتاق بلندتر به نظر رسیده و میزان تابش نور طبیعی به اتاق نیز به حداکثر برسد.”

راز سوم: جنس های مختلف را در کنار هم در دکوراسیون اتاق استفاده کنید.

استفاده از رواندازی با بافت های درشت، کتاب هایی با جلد کتان، روبالشی های مخملی، کاسه های سنگی و گیاهان سبز، همگی از جنس های مختلفی هستند ولی همه آنها در کنار هم، عمق و بُعد به اتاق اضافه می کنند. طبق گفته لیا وارد، این روش به خصوص زمانی موثر است که با پالت رنگی محدودی در دکوراسیون اتاق خود مواجه هستید. برای مثال با این روش در یک اتاق که تنها در رنگ خنثی خلاصه شده، می توانید جداسازی هایی انجام داده و آن را در سطح بالاتر و جذاب تری نشان دهید.

فوت و فن دکور لاکچریاستفاده از آیتم های دکوری بزرگ روی میز

راز چهارم: یا بزرگ انتخاب کنید و یا از خانه خارج کنید.

وقتی نوبت به دکور و تزئین شلف ها و میز پذیرایی و میزعسلی می رسد، به گزارش پرشین وی توجه به اندازه ها بسیار مهم و از ترفندهای دکوراسیون داخلی است. “آیتم های بزرگ و برجسته نمای بسیار بهتری نسبت به انواع و اقسام آیتم های سایز کوچک دارد. برای مثال استفاده از یک کاسه چوبی بزرگ در بالای کتاب های تزئینی میز عسلی و یا یک گلدان بزرگ روی یک میز کنسول نمای بهتری نسبت به انواع آیتم های کوچک ایجاد خواهد کرد.”

راز پنجم: چند آیتم را روی یک پایه (به خوبی تعبیه شده) قرار دهید.

یکی دیگر از ترفندهای حرفه ای طراحان برای استایل دادن به شلف ها و کانترها این است که اقلام دکوری را در ارتفاع های مختلف به نمایش می گذارند البته تا حدی که فضا شلوغ به نظر نرسد. برای مثال لیا وارد طراح داخلی، معمولا از کتاب تام فورد روی میز به عنوان پایه ای برای قرار دادن وسایل دیگر استفاده می کند چرا که از نظر او در هر جایی که قرار می دهد ظاهر شیکی به آن فضا می دهد.( البته اگر چنین سبکی ایده آل شما نیست لازم به خرید و استفاده از این سبک کتاب های تزئینی نیست و می توانید چیزهای دیگری را به عنوان پایه در نظر بگیرید.)

دکوراسیون لاکچریتوجه به جزئیات فلزی و جنس های سخت در دکوراسیون

راز ششم: تاسیسات فلزی خانه را به صورت استراتژیک ارتقاء دهید.

به تاسیسات و سخت افزارهای اتاق به چشم جواهرات اتاق نگاه کنید، به گزارش پرشین وی با تغییر آنها تفاوت بسیار زیادی در ایجاد نمای لوکس پدید می آید. ولی چه چیزی را باید در نظر بگیرید؟

طراح داخلی تد رابرتس درباره این مورد از ترفندهای دکوراسیون داخلی می گوید: “امروزه خیلی می بینم که تاسیسات مشکی محبوب شده اند. مشکی براق، مشکی استیل ضد زنگ، مشکی طرح دار، مشکی مات و… از این دست هستند. نمایی را انتخاب کنید که بیشتر از همه دوست دارید، سپس آن را با نماهای دیگری که استایل مشابهی دارند ست کنید تا همگی با هم یک دست و هماهنگ به نظر برسد.” رابرتس در توضیح بیشتر گفت: “برای پیدا کردن جزئیاتی که می توانید آنها را در هماهنگی با هم قرار دهید، به دنبال عناصر کوچک اتاق از لوسترها و فریم های عکس گرفته تا کلید پریزها و قفل درها باشید.”

تهیه و ترجمه: گروه دکوراسیون پرشین وی

بخش اختصاصی پرشین وی

منبع: purewow

گردآوری:
اخبار مرتبط:
فیلم پرشین وی
آرون گروپ
آرون گروپس
تالارکده