سفر به آنتالیا با بلیط چارتر + قیمت

اشتراک:
خرید بلیط چارتر گردشگری
دراین مطلب به بررسی مزایا و معایب بلیط چارتر و قیمت پرواز چارتر به مقصد آنتالیا و بازدید از این شهر زیبا خواهیم پرداخت ، با ما همراه شوید .

اگر به دنبال خرید بلیط ارزان هواپیما هستید، پرواز چارتر می‎تواند گزینه مناسبی برای شما باشد. پرواز چارتر روزانه توسط شرکت‎های هواپیمایی مختلف و به مقاصد مختلف انجام می‌شود و شما می‌توانید متناسب با سفر خود آن‌ها را انتخاب کنید. آنتالیا و دیگر شهرهای ترکیه نیز توسط شرکت‌های مختلف پروازهای چارتی انجام می‌دهد که با انتخاب آن‌ها می‌توانید یک سفر ارزان و البته با کیفیت داشته باشید.

بلیط چارتر چیست؟

قبل از خرید بلیط ارزان هواپیما به مقصد آنتالیا، بهتر است کمی بیشتر با بلیط چارتر آشنا شویم. احتمالا این کلمه را بارها و بارها شنیده‌اید اما آیا دقیقا می‌دانید پرواز چارتر به چه پروازی گفته می‌شود؟ در یک پرواز چارتر یک آژانس هواپیمایی تمامی صندلی‌های یک پرواز را یک جا خریداری کرده و سپس خود آن را به مسافران می‌فروشد. در این شرایط سود و ضرر فروش بلیط چارتر به طور کامل با آژانس مسافرتی است.

در صورتی که آژانس هواپیمایی نتواند همه یا تعداد زیادی از بلیط‌های سفر خود را به فروش برساند، برای جبران ضرر بلیط‌های چارتر خود را با هزینه‌ای کمتر به فروش می‌رساند تا تعداد صندلی‌های خالی در پرواز را به حداقل برساند. در نتیجه اگر به دنبال رزرو بلیط ارزان هواپیما هستید، بلیط لحظه آخری در یک پرواز چارتر می‌تواند بهترین گزینه برای شما باشد.

مزایا و معایب بلیط چارتر

در بخش بعدی مطلب قصد داریم کمی بیشتر با مزایا و معایب بلیط‌های چارتر آشنا شویم. همان طور که در بالا نیز اشاره شد، اغلب اوقات پروازهای چارتر با قیمت کمتر نسبت به پروازهای سیستمی انجام می‌شود اما نه همیشه! پیدا کردن یک بلیط چارتر ارزان در زمان تعطیلات و پیک سفر شاید سخت تر از پیدا کردن یک بلیط سیستمی یا اکونومی باشد. در زمان‌های کم پیک سفر، بلیط‌های چارتر قیمت بسیار مناسبی دارند. از این رو قیمت بلیط چارتر با توجه به زمان سفر می‌تواند متغیر باشد.

یکی از معایب بلیط چارتر آن است که شما بعد از خرید تحت هیچ شرایطی نمی‎توانید آن را کنسل کنید. در صورتی که یک کار ضروری برایتان پیش بیاید و مجبور شوید سفر خود را لغو کرده و یا با زمان دیگری جابجا کنید، کل هزینه پرداختی شما سوخت شده و متحمل زیان خواهید شد.

 

معایب پرواز چارتر

دومین معایب برای استفاده از پرواز چارتر آن است که هزینه خرید بلیط برای کودکان تفاوتی با بلیط بزرگسال ندارد. همان طور که می‌دانید بلیط سیستمی برای کودکان معمولا نصف قیمت بلیط بزرگسالان محاسبه می‌شود، اما این ویژگی برای بلیط‌های چارتر وجود ندارد. از این رو اگر تعداد فرزندانتان زیاد است، بهتر است هزینه‌های بلیط چارتر و بلیط سیستمی را در مجموع با یکدیگر مقایسه کرده تا بتوانید ارزان‌ترین انتخاب را داشته باشید.

خرید بلیط چارتر به مقصد آنتالیا و بازدید از این شهر زیبا

همان طور که در بالا نیز به آن اشاره کردیم، شما برای سفر به بسیاری از شهرهای ایران و جهان، می‎توانید از بلیط چارتر استفاده کنید. از آن جا که آنتالیا یکی از مقاصد پرطرفدار برای ایرانیان است، شرکت‌های هواپیمایی بسیاری نسبت به ارائه پرواز چارتر به مقصد آنتالیا اقدام می‌کنند. آنتالیا دارای جاذبه‌های گردشگری بسیاری است که در سفر به این شهر زیبا می‌توانید از آن‌ها بازدید کنید. در ادامه کمی بیشتر با این جاذبه‌ها آشنا خواهیم شد.

بندر رومی در دهه ۱۹۸۰ ساخته شده و یک تفریحگاه برای قایقرانان بوده است. به تدریج با افزایش تعداد مسافران و تاسیس کافه‌ها و رستوران‌ها و مراکز خرید مختلف در این بندر، بندر رومی به یک قطب گردشگری در آنتالیا تبدیل شد.

بعد از خرید بلیط ارزان هواپیما به مقصد آنتالیا، می‌توانید از شهر سیده بازدید کنید. این شهر یکی از قدیمی‌ترین و باستانی ترین شهرهای ترکیه است که در آن می‌توانید از آثاری مانند تئاتر سیده، شهر باستانی سلوکیا، آبشار ماناوگات، غارهای دودنسیک و غیره بازدید کنید.

پارک ملی کاراتپه از دیگر جاذبه‌های گردشگری انتالیا است که حتما بعد از پرواز چارتر به این شهر از آن بازدید کنید. در این پارک زیبا می‌توانید تخته سنگ‌های بزرگی را ببینید که روی آن‌ها حکاکی‌های باقی مانده از دوران باستان وجود دارد. این پارک محل اقامت یکی از پادشاهان معروف دوران باستان به نام آسیتاوادا بوده است.

ساحل پاترا یکی از ده‌ها ساحل زیبا در آنتالیا است که گردشگران بسیاری آن را برای بازدید انتخاب می‌کنند. این ساحل زیبا ساحلی زیبا از شن و ماسه داشته و در آن لاک پشت‌های کم یابی برای تخم گذاری و زندگی وجود دارد.

قیمت پرواز چارتر

 

قیمت پرواز چارتر به آنتالیا چقدر است؟

بلیط چارتر می‌تواند بهترین گزینه برای کسانی باشد که به دنبال تهیه بلیط ارزان هواپیما هستند، باشد. البته هنگام خرید باید به فصل و زمان سفر نیز دقت داشته باشید، چرا که قیمت بلیط چارتر در زمان‌های تعطیل و پیک سفر چندان تفاوتی با بلیط سیستمی ندارد. قیمت بلیط چارتر آنتالیا قیمتی حدود ۲ تا ۴ میلیون تومان متغیر است. برای تهیه بهترین بلیط می‌توانید آژانس‎های هواپیمایی مختلف را با یکدیگر مقایسه کرده تا بتوانید بهترین و ارزان‌ترین بلیط را انتخاب کنید.

گردآوری:
اخبار مرتبط:
فیلم پرشین وی
فرادرس