سه شنبه, ۱۶ خرداد , ۱۴۰۲
درخواست تبلیغات

بهترین ساحل های استانبول از نظر گردشگران این شهر

اشتراک:
بهترین ساحل های استانبول گردشگری
با ویژگی ها و امکانات رفاهی هشت مورد از بهترین ساحل های عمومی استانبول که از نظر تمیزی، زیبایی و یا امکانات رفاهی محبوبیت بیشتری در بین گردشگران این شهر دارند آشنا شوید.

اگر در سفر به استانبول قصد گردش در ساحل را دارید، سواحل ترکیه به دو گروه ساحل های عمومی و ساحل های خصوصی تقسیم می شود. در این مطلب با بهترین ساحل های عمومی استانبول آشنا خواهید شد.

بهترین ساحل های استانبول

سواحل استانبول چندان بین گردشگران شناخته شده نیست در حالی که ترکیه سومین جایگاه را در دنیا برای داشتن سواحلی با پرچم آبی دارد و علاوه بر این استانبول شهری در بین آب است. به گزارش پرشین وی این شهر بین دو بستر مهم دریایی یعنی دریای مرمره و دریای سیاه واقع شده و برخلاف دریای مرمره، دریای سیاه امواج سنگینی دارد.

سواحلی که ویژگی ها و امکانات آن در این مطلب معرفی شده از جمله بهترین سواحل عمومی شهر استانبول در نظر گرفته می شوند.

ساحل جاده بستان (Caddebostan)

در بخش آسیایی استانبول و نزدیک به استانبول مرکزی، سه ساحل وجود دارد و در حال حاضر تنها یکی از آنها عمومیست. در آنجا یک قایق نجات و آمبولانس مستقر هستند و همچنین خطی تعبیه شده که نباید در بیرون از آن شنا کنید تا در معرض دید عوامل نجات غریق باشید تا در صورت نیاز، به کمک بشتابند. سرویس بهداشتی، دوش و کابینت های تعویض لباس نیز در این ساحل وجود دارد.

جاده بستان ساحلی شنی و زیباست که استفاده و گردش در آن را با دیگر افرادی که آنجا هستند شریک خواهید شد. همچنین تخت های کنار ساحل برای استراحت قرار داده شده است.

بهترین ساحل های استانبولساحل جاده بستان

ساحل شیله آیازما (Şile Ayazma)

این ساحل یکی از بهترین ساحل های استانبول و یکی از معدود سواحل محافظت شده با پرچم آبی است. این محل رو به دریای سیاه بوده و به عنوان بزرگترین ساحل استانبول در نظر گرفته می شود. در این ساحل حداقل ۳۵ نجات غریق و دو آمبولانس مستقر هستند.

ساحل شیله آیازما در بخش آسیایی واقع شده و از مرکز شهر استانبول فاصله زیادی دارد. یک پارک طبیعی و فانوس دریایی متعلق به سال ۱۸۵۹ نیز در این محل وجود دارد.

ساحل یشیلکوی چیروز (Yeşilköy Çiroz)

یشیلکوی در بخش اروپایی استانبول واقع شده و دارای تقریبا ۵۰۰ صندلی و ۵۰۰ چتر ساحلی است. گرچه رو به دریای مرمره است ولی دو برج نجات با ۱۲ نجات غریق، یک قایق نجات و آمبولانس در محل مستقر هستند.اگر به برگزاری پیک نیک در این ساحل طلایی فکر می کنید، کابین های سرویس بهداشتی و کابین های امانات برای قرار دادن سبد پیک نیک تعبیه شده است.

اگر مینی برگر و یا ساندویچ پنیر و یا هر ساندویچ دیگری را نمی پسندید پس می توانید یکی از چندین کافه هایی که در نزدیکی آنجا غذای گرم سرو می کنند را امتحان کنید.

دوست داران ورزش نیز می توانند از والیبال ساحلی لذت ببرند و علاوه بر این یک زمین کوچک فوتبال برای فوتبال ساحلی وجود دارد. هر کسی که گردش در باغ های دنج و آرامش بخش پشت ساحل را ترجیح بدهد ولی در عین حال حوصله پیاده روی نداشته باشد می تواند دوچرخه و یا اسکوترهای برقی را در تالار شهر کرایه کند. اگر قصد ماندن در ساحل در وقت غروب را داشته باشید، شاهد منظره ای زیبا همراه با موسیقی خواهید بود که به صورت رایگان در ساحل پخش می شود.

بهترین ساحل های استانبول : ساحل عمومی توزلا (Tuzla)

بسیاری از مردم این ساحل را یکی از بهترین ساحل های استانبول برای خانم ها می دانند چرا که روزهای چهارشنبه، پنجشنبه و جمعه مختص خانم هاست و بنابراین برای خانم هایی که می خواهند در محیط مناسب تر و غیر مختلط حمام آفتاب بگیرند ایده آل است.

یکی از تمیزترین ساحل ها برای شنا ساحل توزلاست و در بخش آسیایی استانبول و همچنین در خط ساحلی آرامتر دریای مرمره واقع شده است. این ساحل ترکیبی از شن و ماسه است و یکی از کارهای سرگرم کننده در آن پرش از روی یک سکوی شناور به داخل دریاست. موسیقی نیز یکی دیگر از سرگرمی های این ساحل محسوب می شود.

در آنجا چند کیوسک غذا و نوشیدنی می فروشند ولی منو ماهی رستوران “Palmiye Sosyal Tesisleri” در این محل دیدنیست و به گزارش پرشین وی از آنجا که شهرداری صاحب این رستوران است، قیمت های آن مناسب تر است.

ساحل شیله اوزکومساحل شیله اوزکوم استانبول

ساحل شیله اوزونکوم (Şile Uzunkum)

اوزونکوم یکی دیگر از سواحل رو به دریای سیاه است. ساحلی شنی بدون جلبک و چتر دریاییست، بنابراین شاید هوس کنید به داخل دریا بروید ولی همانطور که گفتیم ممکن است امواج دریای سیاه سنگین باشد. بنابراین بهتر است تنها در عمق کم با امواج بازی کنید!

در این ساحل می توانید نوشیدنی و غذاهای خوشمزه خریداری کرده و برای برخی خدمات ابتدایی نظیر تخت کنار ساحل، چتر آفتاب گیر و امثال آن باید هزینه پرداخت کنید. ساحل اوزونکوم از سواحلی با رنگ آبی واقعیست که برای عکاسی بسیار ایده آل و زیباست.

بهترین ساحل های استانبول : ساحل فلوریا گونش (Florya Güneș)

اگر علاوه بر ساحل گردی دوست دارید کمی هم آثار فرهنگی را تماشا کنید، خانه ییلاقی آتاتورک در چند قدمی آنجاست و طرفداران خرید و گردش در مراکز خرید می توانند از  تعدادی مرکز خرید از جمله فلوریا مال در آن نزدیکی استفاده کنند. آکواریوم استانبول نیز از دیگر دیدنی های نزدیک به این محل است.

گونش با داشتن ۱۵۰۰ تخت کنار ساحل، ساحلی بسیار بزرگ محسوب می شود و لازم نیست به دنبال جای خوبی برای استراحت باشید. همچنین دارای پارکینگی با قابلیت ۳۰۰ اتومبیل است و گرچه در زمان های دیگر سال ممکن است مشکلی نباشد ولی در فصل تابستان پیدا کردن جای پارک دشوارتر است. همچنین اگر اشیاء قیمتی همراه داشته باشید، صندوق امانات نیز در این ساحل محیاست.

در فلوریا دو ساحل وجود دارد ولی ساحل گونش در بین مردم محبوب تر است و شاید بدین دلیل باشد که هر روز به طور مرتب امور امنیتی و نظافت در این ساحل انجام می شود. به عبارت دیگر دریای تمیز آن را به یکی از بهترین ساحل های استانبول و ترکیه تبدیل کرده است. گردشگران در حین بازی والیبال ساحلی می توانند از شنیدن موسیقی که در ساحل پخش می شود نیز لذت ببرند.

این ساحل هزینه ورودی اندکی دارد که بسیار ارزان تر از ساحل های خصوصی است.

بورگازادا مادام مارتاساحل بورگازادا مادام مارتا در جزیره پرنس استانبول

ساحل بورگازادا مادام مارتا (Burgazada Madam Martha)

برای رسیدن به این ساحل باید سوار یکی از فرابرهای (قایق و کشتی های مسافربری) جزیره پرنس شوید چراکه یکی از چندین جزایر کوچک خوش منظره در این منطقه است. دریا نسبتا صخره ایست بنابراین به کفش شنا نیاز خواهید داشت. با این وجود رستوران هایی که ماهی های خوب و غذاهای دریایی فوق العاده سرو می کنند ارزش کشتی سواری کوتاه را دارد.

علاوه بر این جزایر پرنس برای داشتن محیطی دنج و آرامش بخش معروفند و بنابراین اگر به مراقبه و مدیتیشن علاقمند هستید، می توانید تا صومعه بالا بروید و  اگر بالا رفتن و پیاده روی برایتان دشوار است می توانید دوچرخه کرایه کرده و اطراف جزیره گردش کنید. به گزارش پرشین وی همچنین بازدید از موزه نویسنده ترک ” Sait Faik Abasıyanık” از دیگر مناطق گردشگری این جزیره است.

ساحل آنادولوفنری (Anadolufeneri)

این ساحل در بخش آسیایی و کنار دریای سیاه بیشتر برای کشتی هاست تا شنا! این دریا بسیار سنگی است و بنابراین اگر بخواهید وارد آن شوید باید کفش شنا بپوشید. فانوس دریایی و مناظر بسیار زیبایی دارد و اگر به دنبال محیطی دنج برای پیک نیک بدون حضور گردشگران باشید این ساحل یکی از بهترین مکان هاست به نحوی که گویی شما از اهالی منطقه هستید و مثل مردم بومی آنجا رفتار می کنید.

تهیه و ترجمه: گروه گردشگری پرشین وی

بخش اختصاصی پرشین وی

منبع: yummyistanbul

گردآوری:
برچسب ها:
اخبار مرتبط:
فرادرس