جمعه, ۳۱ فروردین , ۱۴۰۳
درخواست تبلیغات

بهترین رستوران های سوشی در شهر استانبول ترکیه

اشتراک:
رستوران های سوشی استانبول گردشگری
با تعدادی از بهترین رستوران های سوشی استانبول و غذاهایشان آشنا شوید که به دلیل خوشمزگی و کیفیت غذا از بهترین مکان ها برای صرف سوشی در این شهر شناخته شده اند.

با لیستی از بهترین رستوران های سوشی در استانبول آشنا شوید که غذای خوشمزه در کنار خدمات خوب و استفاده از مواد اولیه تازه، توجه مشتریان را به خود جلب کرده است.

رستوران های سوشی استانبول

در سفر به استانبول غذاهای ترکیه ای بسیار متنوعی برای امتحان کردن وجود دارد ولی ممکن است گاهی هوس خوردن چیزی متفاوت داشته باشید. به گزارش پرشین وی اگر در طول اقامت خود در استانبول  به دنبال غذاهای آسیایی اصیل باشید، بنابراین می توانید یکی از چندین رستوران سوشی در استانبول را مد نظر قرار دهید.

رستوران آیوکی (Ioki)

اگر فرض بگیریم نمی دانید به کدام یک از چندین و چند رستوران سوشی در استانبول سر بزنید، در این صورت باید گفت آیوکی یکی از رستوران هایست که انواع و اقسام سوشی های ابتکاری را ارائه می دهد. محیط این رستوران آرامش بخش و تمیز است ولی در عین حال خدمات خصوصی برای موقعیت های خاص نظیر جشن تولد و … نیز دارد. این رستوان غذایی خوشمزه به نام تایگر رول دارد که از سیب زمینی شیرین سرخ شده، میگو، خرچنگ، آواکادو خامه ای و پنیر خامه ای  تهیه شده است. سالاد ساشیمی آنها با سس روغن پرتغال را نیز نباید از دست داد.

در این رستوران دو نوع غذای ژاپنی منتخب سرآشپز وجود دارد که اگر نتوانید یکی از بین آنها را انتخاب کنید می توانید اجازه دهید خود آشپز برایتان انتخاب کند.

رستوران های سوشی استانبول : ایناری اوماکاسه (Inari Omakase)

سرآشپز رستوران بارلاس گونباک در غذاهای خود دوست دارد احساسی شبیه ذرت سرخ شده (پف فیل) را به مشتری ها القا کند و با ارائه غذاهایی همچون هارو ماکی کرانچی، تمپورا میگو بلک تایگر و و کاکیاج ذرت (تمپورا ذرت شیرین) به این هدف رسیده است. گرچه صرف غذا در این رستوران سوشی از لحاظ قیمت کمی گران است ولی غذای خوشمزه ای که در یک دکور مینیمالیست ارائه می دهند آن را به محلی مناسب برای صرف غذا به خصوص ناهارهای رسمی و کاری تبدیل می کند.

برخی از سوشی های ارائه شده در منو ایناری اوماکاسه حاوی مواد اولیه ایست که در هر جایی قابل دسترس نیست. بنابراین محلی برای امتحان کردن سوشی های خاص است برای مثال سوشی (Style Suzuki Nigiri) با تاپینگ سس کارامل تند از آن دست گزینه هاست و یا به صورت جایگزین می توانید به ساشیمی موری بسنده کنید که از ۱۵ تکه ماهی تشکیل شده است.

علاوه براین رستوران مذکور یکی از معدود رستوران های آسیایی لوکس است که منو دسر بسیار قابل توجهی دارد. دسر گردو و می پل موچی و یا نوتلا برای علاقمندان به کاکائو برای تعریف و تمجید از آن کافیست. با این حال بستنی نارگیلی و شکلاتی رستوران نیز بی نطیر است و حتی اگر این موارد برای شما جذابیتی نداشته باشد، باز هم گزینه های بیشتر از انتظارتان ارائه می دهند.

رستوران های سوشی استانبولایناری اوماکاسه

رستوران میابی سوشی (Miyabi Sushi)

در بین تمام رستوران های غذاهای ژاپنی در استانبول، میابی زیباترین غذاها را پیش روی مهمانان خود می گذارد. غذاهای خوشمزه این رستوران به سبکی ابتکاری و رنگارنگ سرو می شود.

سوشی های این رستوران تنوع قابل قبولی دارد که آن را به شیوه ای بسیار عالی ارائه می دهند که تقریبا انتخاب از بین آنها سخت است. مون لاور با میگو، سالمون، تمپورا، خاویار و آواکادو خامه ای یکی از گزینه های خوشمزه است. نینا گزینه دیگریست که با میگو، ماهی تن تند و تازه، سس تریاکی، چیلی و کنجد سرو می شود. ظاهر غذاها گویی به بخشی از موزه هنر تعلق دارند. حتی نام انتخابی برای غذاها نیز ممکن است لبخند به لب شما بیاورد، غذاهایی مثل سامورایی، دینامیت خرچنگ، یامی یامی، مونته کارلو، یاکوزا و … از جمله نام های خاص و ابتکاری آنها برای غذاهایشان است.

اگر به دنبال خوردن غذاهای سالم تر هستید، سالاد رنگین کمان این رستوران که شامل انواع غذای دریایی با سبزیجات است را می توانید امتحان کنید. تمپورا ذرت این رستوران نیز کاملا متفاوت از دیگر مکان هاست. دکوراسیون میابی سوشی به شیوه ای زیبا ساده است و در آن می توانید سرآشپز ژاپنی را در حین کار تماشا کنید.

رستوران مارومی از دیوان (Maromi by Divan)

در این رستوران که سوشی های جسورانه ای ارائه می دهد، رزرو میز الزامیست. شاید بخواهید ماجراجویی چشیدن طعم ها را با میسو تند و یا سوپ اودون تمپورا شروع کنید و به دنبال آن گزینه های کلاسیک تر را صرف کنید. به گزارش پرشین وی اگر احساس ماجراجویانه تری داشتید رول اژدها (دراگون رول) تشکیل شده از مارماهی و آواکادو را امتحان کنید. در غیر این صورت احتمالا بخواهید رول بوستون را که با سالمون و پنیر خامه ای طبخ شده را بچشید که انتخاب مطمئن تری محسوب می شود.

بهترین حالت این است که نوع ترکیبی آن را بچشید تا بدین شکل هر دو طعم را امتحان کنید، در این صورت سوشی های تست شده ای مثل رول کالیفرنیایی، رنگین کمان و بوستون با کمی طعم هیجان انگیز رول دراگون را بچشید که ایده خوبی برای کشف طعم مورد علاقه جدید است.

اگر می خواهید از منو ژاپنی و کایسکی چیزی سفارش دهید باید از قبل و در زمان رزرو میز، به آنها اطلاع دهید.

رستوران ژاپنی مارومی از دیوانمارومی از دیوان

سانست گریل اند بار (Sunset Grill & Bar)

این رستوران از دیگر بهترین رستوران های سوشی استانبول است که به عنوان ارائه دهنده غذای ژاپنی جدید در نظر گرفته می شود و دو سرآشپز در آن حضور دارند. سرآشپز ژاپنی هیروکی تاکمورا و سرآشپز ترکیه ای که مسئولیت غذای بین الملل را به عهده دارد نیز حسین ارسلان است. در این غذاخوری غذاهای مدیترانه ای زیادی سرو می شود ولی غذای آنها به نام “بوسفور دریمینگ” برای دو نفر کافیست و شامل ۷ رول نروژی، ۷ رول رنگین کمان، ۶ رول ماهی تن تند و ۶ رول شیک ایکورا ماکی می شود. اگر ۳۲ تکه سوشی کافی نیست می توانید  غذای دیگر آنها به نام “سانست دریمین باکس” را اضافه کنید که حاوی ۴۶ تکه سوشی است. لابستر تمپورا این رستوران نیز از جمله بهترین غذاهایشان محسوب می شود.

اگر غذاهای ژاپنی به مذاق تان چندان خوشایند نیست، غذاهای آسیایی دیگری نیز ارائه می دهند. برای مثال می توانید پنکیک های گرم را با اردک پکن امتحان کنید. این رستوران با افزودن لیموترش به خوراک اردک، آن را به شیوه ای منحصر به فرد که مخصوص خود این رستوران است خاص کرده است.

سانست گریل در سال ۱۹۹۴ تاسیس شده و همچنان تا امروز پرآوازه باقی مانده است. شاید غذاهای خوشمزه در کنار مناظر دیدنی بوسفور و پارکی که رستوران در آن واقع شده نیز در این امر نقش زیادی داشته باشد.

رستوران های سوشی استانبول : نوبو استانبول (Nobu Istanbul)

این غذاخوری از معدود رستوران های سوشی است که غذاهای گیاهی طبخ می کند. همچنین یکی از بهترین اوماکاسه ها در استانبول را ارائه می دهد. پای خرچنگ برشته شده با کره یوزو از جمله پیشنهادهای خاص برای کسانیست که می خواهند سوشی متفاوت نسبت به انواع سوشی هایی که قبلا خوردند را امتحان کنند. سوشی بیف نیگیری این رستوران را نیز حتما باید امتحان کرد.

سوشی نوبو استانبولنوبو استانبول

سوشی بار نائومی (Naomi Sushi Bar)

این رستوران نیز از دیگر بهترین رستوران های سوشی استانبول است و باید به کسی که اولین بار رول فیلادلفیا در این غذاخوری را ابداع کرد آفرین گفت. این رول متشکل از خیار، آواکادو، پنیر خامه ای و سالمون از بهترین گزینه ها برای کسانیست که تازه می خواهند طعم سوشی را امتحان کنند. با این حال گزینه های خوشمزه دیگری نیز از کرانچ رول گرفته تا کریسپی رول تا دابل تونا وجود دارد ولی به گزارش پرشین وی شاید بتوان گفت ستاره همه آنها چین چین رول و استار رول است.

چین چین رول از میگو در کنار سیب زمینی شیرین، پنیر خامه ای، خرچنگ، آواکادو و سس زنجبیل تشکل شده و استار رول نیز ترکیبی از سالمون با قطعات انبه، آواکادو و تمپوراست و غذایی شیرین ولی ترد را شکل داده است. البته اگر گیونوکی اودون (نودل با سبزیجات و گوشت) را انتخاب کنید کسی به شما خرده نمی گیرد! بستنی سرخ شده این رستوران نیز بسیار خاص است.

رستوران ووگ (Vogue Restaurant & Bar)

این رستوران دارای ۷۰ نوع سوشی مختلف است و در شب اجرای زنده دی جی دارد و علاوه براین مهمانان می توانند در حین صرف سوشی های لذیذ از منظره غروب خورشید بوسفور لذت ببرند.

اگر گیاهخوار هستید، گزینه هایی همچون آواکادو ماکی را می توانید امتحان کنید، اگر در زمینه غذا ماهر و خبره باشید می توانید خودتان انتخاب کنید ماهی تن چقدر روغنی باشد. هر چه ماهی تن چرب تر باشد، سوشی سطح بالاتری خواهید داشت. بشقاب های سوشی مخلوط (Jho Nigiri Moriawase)، ساشیمی های مختلف و یا بشقاب های سوشی مخصوص حتی بیشتر از کباب های ترکی شما را سیر می کنند.

رستوران ووگرستوران ووگ استانبول

آکوا رستوران- هتل چهار فصل بوسفور (Aqua Restaurant)

هتل چهار فصل بوسفور برای داشتن بار تراس دار معروف است. سوشی این رستوران از ساعت ۱۹:۰۰ تا ۲۳:۰۰ به جز روزهای پنجشنبه و جمعه سرو می شود. گزینه های این رستوران کلاسیک است و گزینه های عجیب و ابتکاری ندارد و از لحاظی خوب است چرا که می دانید دقیقا چه چیزی پیش رویتان قرار می دهند! رول ماکی سبزیجات (آواکادو، خیار، هویج و دایکون) از بشقاب غذاهای رنگارنگ و خوش طعم آکوا رستوران است. رول سالمون کبابی داغ (سالمون کبابی، توبیکو، آواکادو و خیار) و یا سالمون تند سرد نیز از گزینه های عالی این رستوران محسوب می شود.

رستوران ایتسومی (Itsumi)

ایتسومی از دیگر رستوران های سوشی استانبول است که با دکوراسیون سعی در خودنمایی رستوران خود ندارد. غذای رستوران نیز شامل گزینه های گیاهیست بنابراین همین امر کافیست تا مشتری های ثابتی داشته باشد. غذاهای این رستوران به راستی اصیل هستند و گردشگران ژاپنی و… را در آنجا مشاهده می کنید. گرچه ممکن است اغراق آمیز به نظر برسد ولی به راستی باید سوپ میسو ایتسومی را امتحان کنید. اگر جسورتر باشید می توانید املت ژاپنی این رستوران که با مارماهی طبخ می شود و طعم آن بسیار بهتر از اسمش است را بچشید.

در ایتسومی غذاهای بسیار زیادی با اسفناج وجود دارد، اسفناج با سس کنجد و یا جلبک دریایی سالاد مانندی به اسم واکامه سارادا از این دست غذاهاست. غذای دیگری به نام ساشیمی موریاوسه (Sashimi Moriawse) کمی از هرچیزی از جمله هشت پا در خود دارد. اگر نمی توانید بخورید پس سالمون کبابی با سس تریاکی (Shake Tare) را صرف کنید که احتمالا مورد پسندتان واقع می شود.

یکی از نکات قابل توجه در این رستوران این است که می توانید تکه های سوشی را تک تک سفارش دهید تا قبل خوردن بهتر بتوانید سوشی دلخواه تان را برای سفارش شناسایی کنید.

تهیه و ترجمه: گروه گردشگری پرشین وی

بخش اختصاصی پرشین وی

منبع: yummyistanbul

گردآوری:
برچسب ها: ,
اخبار مرتبط:
فیلم پرشین وی
آرون گروپ
آرون گروپس