جمعه, ۱۱ فروردین , ۱۴۰۲

دریاچه هلال ماه دبی که شاید از وجود آن خبر نداشته باشید

اشتراک:
دریاچه هلال ماه دبی گردشگری
دریاچه هلال ماه دبی یکی از جاذبه های گردشگری جذاب و نسبتا تازه شناسایی شده در صحرای دبی است و اولین تصاویر هوایی گرفته شده از آن فورا توجه های بسیاری را به خود جلب کرد.

درست همانطور که ماه در میان کهکشان ستاره ها می درخشد، دریاچه ماه نیز درست همین تاثیر را در میان صحرا دارد و اطراف آن را نیز درخچه ها احاطه کرده است. در زیر با جزئیاتی از دریاچه هلال ماه دبی آشنا خواهید شد.

دریاچه هلال ماه دبی

عاشقان ماه که در امارات متحده هستند و یا قصد دارند به صحرای القدره سفر کنند باید حتما از دریاچه معروف هلال ماه دیدن کنند! هر وقت احساس کردید می خواهید خود را در طبیعت غرق کرده و به گزارش پرشین وی از هیاهوی زندگی شهری فرار کنید باید سری به این دریاچه بزنید که جواهری پنهان و خیره کننده در دل صحراست.

این دریاچه به دلیل شکل ظاهری آن به شکل هلال ماه، دریاچه ماه نامیده می شود و به دلیل کنتراست رنگی بسیار چشمگیر آن در کنار شن های نارنجی رنگ صحرا، فورا تبدیل به یکی از تصاویر پربازدید در اینترنت شد. دریاچه مذکور در صحرای القدره واقع شده و از دبی به سادگی قابل دسترس است.

دریاچه هلال ماه دبیدریاچه تازه شناسایی شده در صحرای دبی

بهترین زمان برای بازدید از دریاچه ماه زمان طلوع و یا غروب خورشید است چرا که نور آسمان در زیباترین حالت خود دیده می شود. البته از آنجا که دمای هوا در صحرا بالاست بنابراین پیشنهاد می کنیم هنگام بازدید از این محل لباس خنک و مناسب و همچنین آب کافی همراه داشته باشید.

دریاچه ماه با ظاهر هلالی شکل تنها یکی از چندین دریاچه مصنوعی امارات است که اکنون تبدیل به یکی از مقاصد گردشگری پرطرفدار در سفر به دبی شده است. دریاچه معروف اکسپو که امارات در سال ۲۰۲۰ به عنوان یکی از بناهای مهم از آن رونمایی کرد در نزدیکی این دریاچه قرار دارد.

تصاویر هوایی شگفت انگیز از دریاچه

خبرگزاری د نشنال (The National) از یک پهباد برای پیدا کردن مناظر و نقاط زیبا و خاص استفاده کرد و بدین وسیله موفق به ثبت چنین عکس های زیبایی از فراز آسمان شد. مصطفی عکاس و فیلمساز اهل دبی اولین عکس های به دست آمده از دریاچه هلال ماه را در پیج اینستاگرام خود به اشتراک گذاشت.

دریاچه هلال ماه دبیتصویر خیره کننده از دریاچه آبی رنگ در وسط صحرا

این دریاچه منحنی شکل در واقع از دریاچه معروف “عشق” الگوبرداری شده چرا که آن دریاچه نیز بدنه ای آبی به شکل دو قلب به هم پیوسته در فضای تپه های شنی نارنجی رنگ دارد.

دریاچه هلال ماه در کدام ناحیه دبی قرار دارد؟

دریاچه هلال ماه و همین طور دریاچه عشق در نزدیکی القدره هستند ولی با این وجود برای رسیدن به دریاچه هلال ماه حتما باید از اتومبیل استفاده کنید (مگر اینکه حال و هوای شتر سواری را بیشتر دوست داشته باشید.)

چطور می توان به دریاچه هلال ماه دبی رفت؟

برای رسیدن به دریاچه هلال ماه، باید در مسیر D63 رفته و بالاتر از آخرین خروجی به سمت راست جاده ای بپیچید که به دریاچه های القدره می رسد. به گزارش پرشین وی جاده مذکور آسفالت شده نیست بنابراین  به یک اتومبیل محکم و قوی نیاز دارد، به صورت ایده آل اتومبیل های ۴×۴ مناسب چنین جاده ایست.

بهترین وقت برای دیدن دریاچه هلال ماه چه زمانیست؟

اوایل سحر بهترین زمان برای بازدید از این دریاچه است چراکه می توانید طلوع خورشید را بر فراز دریاچه ای ببینید که با نوارهایی از نور خورشید روشن شده است و این امر به جذابیت و سحرانگیزتر شدن منظره دریاچه می افزاید. همچنین اگر به دنبال دور شدن از شلوغی و افزایش احتمال دیدن برخی از جاذبه های دیدنی حیات وحش مثل غزال و یا تیزشاخ باشید، این زمان از روز ایده آل است.

تیزشاخ ها در دبیاحتمال دیدن تیزشاخ ها در اطراف دریاچه

در دریاچه هلال ماه دبی انتظار چه چیزی را می توان داشت؟

در زمان حضور در کنار این دریاچه ممکن است یک تیز شاخ عربی را در حین نوشیدن آب ببینید چرا که در راستای تلاش های حفاظتی گسترده امارات،  این حیوان از جمله گونه های حیوانی به تازگی معرفی شده در این منطقه به شمار می رود.

بازدیدکنندگان اطراف دریاچه اغلب پس از تماشای زیبایی های طبیعی این منطقه، احساس آرامش پیدا می کنند. معمولا سکون آرامش بخشی صحرای اطراف دریاچه را احاطه کرده و حتی ممکن است برخی از گونه های بومی مثل تیز شاخ ها را ببینید. در عین حال در زمان حضور در آنجا به خصوص (طلوع یا غروب) شاهد منظره پانورمای شگفت انگیزی خواهید بود که می توان آن را به جشن بصری تشبیه کرد.

در سفر به دبی باید خودتان این جواهر زیبا را ببینید. کشف دریاچه هلال ماه تقریبا چندی پس از کشف دریاچه صورتی در نزدیک راس الخمیه صورت گرفت. ظاهرا یک دانشجو به صورت اتفاقی با یک دریاچه صورتی در راس الخمیه مواجه می شود که در نتیجه واکنش جلبک ها به آب، رنگ آب صورتی شده است.

درخچه های اطراف دریاچهنمای نزدیک تر از دریاچه

تهیه و ترجمه: گروه گردشگری پرشین وی

بخش اختصاصی پرشین وی

منبع: dubaiofw

گردآوری:
برچسب ها:
اخبار مرتبط:
آرون گروپس
فرادرس