دوشنبه, ۳۱ اردیبهشت , ۱۴۰۳
درخواست تبلیغات

دریاچه عشق دبی ، جاذبه گردشگری منحصربه فرد دبی

اشتراک:
دریاچه عشق دبی گردشگری
یکی از جاذبه های گردشگری محبوب امارات، دریاچه عشق دبی است که تبدیل به یکی از نقاط تفریحی دنج و آرامش بخش برای گردشگران دبی شده و برخلاف بسیاری دیگر از جاذبه های این شهر، رایگان است که همین امر به محبوبیت بیشتر آن کمک کرده است.

دریاچه عشق در دبی برکه ای زیبا به شکل قلب در دل صحرای القدره است که به لطف نمای زیبا و منحصربه فرد تبدیل به یکی از جاذبه های گردشگری محبوب در دبی شده است. این دریاچه تجربه ای خاص از منظره ای خیره کننده در صحرا را برای گردشگران به همراه دارد.

دریاچه عشق دبی

چه در جستجوی مکانی رمانتیک و عاشقانه باشید و چه بخواهید یک روز ماجراجویانه را تجربه کنید، به گزارش پرشین وی دریاچه عشق خاطرای فراموش نشدنی برای گردشگران می سازد. دسترسی به دریاچه آسان است و انواع فعالیت های مختلف برای استفاده هر چه بیشتر از زیبایی صحرای دبی نیز در آن فراهم شده که جزئیات بیشتر آن را خواهید خواند:

دریاچه عشق دبی چگونه است؟

دریاچه ای به شکل قلب را تصور کنید که اطراف آن با صحرای وسیع و آرام احاطه شده و می توان زمانی را به دور از هیاهوی شهر در آن سپری کرد. گردشگران می توانند صرفا در این محل استراحت کرده و به تماشای مناظر خیره کننده اطراف بنشینند و یا پیاده روی کرده و یا از شتر سواری لذت ببرند، در هر صورت دریاچه عشق برای هر سلیقه ای چیزی در خود دارد.

موقعیت جغرافیایی و دسترسی

دریاچه عشق در قلب صحرای القدره – دبی واقع شده و اطراف آن تپه های شنی دیده می شود. با وجود اینکه در موقعیتی دورافتاده قرار دارد ولی با این حال با اتومبیل و یا دوچرخه در دسترس است و همین امر موجب شده یکی از نقاط ایده آل برای گشت و گذار در صحرای دبی باشد. علاوه بر این جای پارک وسیعی دارد که مناسب کسانی است که با اتومبیل به دریاچه می آیند. همچنین دریاچه در نزدیکی مسیر موتورسواری قرار دارد که برای موتورسواران ایده آل است.

دریاچه عشق دبیعکس هوایی دریاچه عشق دبی

برای امنیت حداکثری گردشگران پیشنهاد می شود در طول روشنایی روز خود را به محل برسانید، چراکه گرچه محوطه دریاچه و اطراف آن روشن است ولی برخی قسمت های مسیر رسیدن به دریاچه تاریک است، بنابراین در طول روشنی روز خود را به دریاچه برسانید. همچنین بهتر است کفش راحت بپوشید تا پیاده روی و یا دوچرخه سواری برایتان راحت باشد.

علاوه بر این سعی کنید مبایل خود را کاملا شارژ کنید تا هم برای مسیریابی و هم موارد اورژانسی از آن استفاده کنید.

تفریحات دریاچه عشق

دریاچه عشق دبی به لطف امکانات متنوع، توجه گردشگران مختلف اعم از دوستداران طبیعت، ماجراجوها و یا آرامش طلبان را به خود جلب کرده است. در زیر با لیست و توضیح مختصری از امکانات این مکان آشنا می شوید:

پدل بوردینگ و کایاکینگ

با استفاده از این تفریحات آبی می توانید بر روی پدل بورد و یا کایاک روی دریاچه پاروزنی کرده و در عین حال از مناظر اطراف لذت ببرید. کرایه تجهیزات این دو ورزش آبی در محل امکان پذیر است.

مسیرهای طبیعت

گردشگران می توانند پیاده روی آرامش بخش را در بین مسیرهای مشخص شده در طبیعت شروع کرده و اگر حواسشان را جمع کنند در طول مسیر شاهد پرندگان و یا پستاندران کوچک در حیات وحش خواهند بود.

ماهیگیری

اگر از علاقمندان به ماهیگری باشید، دریاچه عشق محل ایده آلی برای امتحان کردن شانس در ماهیگیری است. تجهیزات ماهیگیری را نیز می توانید در همان جا کرایه کنید.

دیدنی های شهر دبیدریاچه مناسب عکاسی در دبی

پیک نیک کنار دریاچه

یک سبد پیک نیک با خود داشته باشید و نقطه دلخواهتان را بر روی چمن های پرپشت اطراف دریاچه پیدا کرده و با خانواده و دوستان از صرف غذا لذت ببرید. به همراه داشتن یک پتو زیرانداز را فراموش نکنید!

عکاسی

دریاچه عشق با وجود مناظر نفس گیر و خیره کننده، بهشت عکاسی است. لحظات و خاطرات زیبای خود را در این محل ثبت کنید تا همیشه به یادگار داشته باشید.

یوگا و مدیتیشن

اوقاتی را از تمام شلوغی و هرج و مرج زندگی شهری کناره گیری کرده و در محیط آرام کنار دریاچه، یوگا و مدیتیشن انجام دهید. به گزارش پرشین وی در این محل کلاس های آموزشی و حتی زیرانداز یوگا برای کرایه موجود است.

تور کشتی غروب

جادوی دریاچه عشق را در حین غروب آفتاب تجربه کنید. با رزرو کشتی غروب می توانید از گردش عاشقانه با همسر و یا دورهمی شاد خانوادگی و گروهی در غروب لذت ببرید.

نکاتی برای سفر اولی ها به دریاچه عشق

اگر برای اولین بار قصد بازدید از دریاچه عشق دبی را دارید، پیشنهاد می کنیم از قبل موارد زیر را در نظر بگیرید تا تجربه بهتری داشته باشید:

نکته شماره ۱: انتخاب زمان مناسب

به نحوی برنامه ریزی کنید که در زمان غروب خورشید در دریاچه عشق حضور داشته باشید تا از مناظر خیره کننده و خاطره انگیز آن در طول این ساعات بهرمند شوید.

نکته شماره ۲: استفاده از موقعیت پیک نیک

با خود سبد غذا و یا کباب پزی همراه داشته باشید، چرا که در محل های مشخص شده حتی امکان لذت بردن از طبخ غذاهای کبابی نیز وجود دارد.

دریاچه ای در دبیدریاچه باصفا در دبی

نکته شماره ۳: تماشای حیات وحش

اگر حواستان را جمع کنید هنگام استراحت کنار دریاچه و یا قدم زدن در اطراف این محل می توانید انواع موجودات حیات وحش مثل پرندگان مختلف را ببینید.

نکته شماره ۴: تناسب اندام

در زمان حضور در اطراف دریاچه می توانید از پیاده روی و یا دوچرخه سواری در مسیرهای مشخص شده و یا از مسیر موتورسواری در نزدیک القدره استفاده کرده و به شیوه ای سالم و مفید تفریح کرده و از فضای باز نیز لذت ببرید.

نکته شماره ۵: کارپولینگ

با وجود فضای بسیار وسیع برای پارکینگ، دریاچه عشق دبی محلی عالی برای رفتن با خانواده و دوستان است. می توانید برای کاهش ردپای کربنی، کارپولینگ و یا همان هم پیمایی را در نظر بگیرد.

نکته شماره ۶: عکاسی

آوردن دوربین با خود را فراموش نکنید تا از مناظر منحصر به فرد و زیبای دریاچه مثل مجسمه های قلبی و یا درخت های عشق عکاسی کنید.

نکته شماره ۷: احترام به طبیعت

به خاطر داشته باشید با جمع آوری مناسب زباله ها، دریاچه عشق را تمیز نگه داشته و از حیات وحش و گیاهان محافظت کنید.

ساعات کاری دریاچه عشق

این دریاچه در تمام طول ۲۴ ساعت شبانه روز باز است و بنابراین گردشگران محدودیت زمانی برای بازدید از دریاچه ندارند ولی بهتر است به گونه ای برنامه ریزی کنید که در ساعات خنک تر روز و یا عصر به این محل بروید چرا که در طول روز دمای هوا در دبی بالاست و ممکن است نتوانید به راحتی از فعالیت های فضای باز استفاده کنید. ولی در طول ساعات خنک تر شب، بازدید کننده ها به طور کامل می توانند از زیبایی و آرامش دریاچه بدون هوای گرم بهرمند شوند.

جاذبه های اماراتدیدنی های زیبا در شهر دبی امارات

بلیت و هزینه ورودی

دریاچه عشق از آن نوع جاذبه های گردشگری منحصر به فرد است که به گردشگران اجازه می دهد بدون اینکه هزینه خاصی را متقبل شوند از آن استفاده کنند. به گزارش پرشین وی بر خلاف بسیاری از جاذبه های گردشگری دبی که مستلزم پرداخت هزینه ورودی هستند، یکی از ویژگی های این محل “رایگان” بودن آن است.

البته گردشگران برای بازدید از دریاچه باید هزینه سوخت اتومبیل و غذایی که برای پیک نیک با خود می آورند را در نظر بگیرند. همین ویژگی، این دریاچه را به یکی از مکان های ایده آل برای خانواده ها و یا کسانی که قصد صرف هزینه زیاد ندارند، تبدیل کرده است.

رعایت نکات ایمنی در زمان بازدید از دریاچه عشق دبی

بازدید از دریاچه زیبا در دل صحرا می تواند تجربه ای لذت بخش و جذاب باشد ولی در عین حال باید به این نکته توجه کنید که به هر حال در دل طبیعت و حیات وحش قرار گرفته و خطرات مخصوص به خود را دارد و لازم است احتیاط های لازم را به عمل بیاورید. این دریاچه در صحرا واقع شده که محل زندگی انواع مختلف موجودات حیات وحش از جمله مارها و عقرب هاست که خطرآفرین هستند. بنابراین نکات ایمنی زیر را در نظر داشته باشید.

موارد احتیاطی:

  1. مراقبت قدم هایتان باشید: همیشه حواستان به اطراف و جایی که قدم می گذارید باشد چرا مارها وعقرب ها معمولا در زیر ماسه ها و یا بیشه ها پنهان می شوند.
  2. کفش مناسب بپوشید: کفش های جلو بسته بپوشید که به خوبی پا را بپوشاند تا از خطرات احتمالی جلوگیری شود.
  3. فاصله ایمن با حیات وحش را حفظ کنید: از فاصله مطمئن حیات وحش را نظاره کنید و از آزردن آنها خودداری کنید چراکه با این کار احتمال خطر بالقوه به حداقل می رسد.
  4. از علائم پیروی کنید: به تابلوها، علامت ها و هشدارهایی که در اطراف دریاچه نصب شده توجه کرده و از آنها پیروی کنید، این علامت ها برای امنیت و رفاه هرچه بیشتر گردشگران نصب شده است.
  5. به دنبال خدمات پزشکی باشید: در صورت مارگزیدگی و یا عقرب گزیدگی فورا به پزشک مراجعه کنید.

با رعایت نکات ایمنی می تواند بازدیدی امن و تجربه ای خاطره انگیز از دریاچه داشته باشید.

تهیه و ترجمه: گروه گردشگری پرشین وی

بخش اختصاصی پرشین وی

منبع: dubaiofw

گردآوری:
برچسب ها:
اخبار مرتبط:
فیلم پرشین وی
آرون گروپ
آرون گروپس