جمعه, ۱۲ خرداد , ۱۴۰۲
درخواست تبلیغات

دیپ دایو دبی جاذبه گردشگری منحصر به فرد در اعماق آب

اشتراک:
دیپ دایو دبی گردشگری
دیپ دایو دبی صاحب رکورد جهانی بزرگترین استخر غواصی دنیا تبدیل به یکی از جاذبه های گردشگری منحصر به فرد شده و به خصوص برای علاقمندان به غواصی و ماجراجویی در دنیای زیر آب بسیار ایده آل و جذاب است.

دیپ دایو دبی استخری با عمق ۶۰ متر و دربردارنده ۱۴ میلیون لیتر آب در شهر دبی – امارات  است و رکورد گینس عمیق ترین استخر دنیا را نیز با خود یدک می کشد. با وجود اینکه سال های زیادی از بازگشایی آن نمی گذرد و در جولای سال ۲۰۲۱ برای عموم افتتاح شد ولی با این حال تبدیل به یکی از جاذبه های معروف دبی شده است.

دیپ دایو دبی بزرگترین استخر دنیا

این جاذبه آبی دبی واقع در ند الشبا – دبی به گزارش پرشین وی در هفتم جولای ۲۰۲۱ توسط ولیعهد دبی شیخ حمدان بن محمد بن راشد آل مکتوم افتتاح شد و در زیر به جزئیات بیشتر این مجموعه آبی معروف می پردازیم:

طبق بیانیه مطبوعاتی رسانه های دبی، این استخر صاحب رکورد جهانی دارای دو زیستگاه مجزا در زیر آب است. یک سالن خشک در ارتفاع شش و بیست و یک متری وجود دارد و علاوه بر ۵۶ دوربین زیر آب و سیستم های پیشرفته صدا و نورپردازی در آن تعبیه شده است.

هر شش ساعت یک بار آب استخر از طریق سنگ های آتشفشانی دارای سیلیکا تصفیه می شود که این روش فیلتر در واقع فناوری فیلتر توسعه یافته ناسا محسوب می شود و یکی از بزرگ ترین و سریع ترین سیستم های فیلتر آب این منطقه است که توانایی به گردش درآوردن آبی معادل شش استخر بزرگ المپیک را دارد!

گردشگران و علاقمندان به شنا چه در حد مبتدی باشند و چه پیشرفته از غواصی آزاد و دوره های غواصی لذت خواهند برد. هنگام شرکت در این غواصی ها می توانید خود را آماده کاوش در”شهر غرق شده” حیرت انگیز کنید، شهری زیر آب که دارای آپارتمان، گاراژ ماشین و گذرگاه های طاق دار است و همگی در منظره ای از یک خیابان متروکه قرار دارند. بدون شک این استخر پیشرفته ترین اتاق هایپرباریک (گازی با فشار اتمسفری بالاتر از حد معمول) در این منطقه محسوب می شود!

دیپ دایو دبیویژگی های بزرگترین استخر غواصی جهان

صحبت های سخنگو و مدیر این مجموعه آبی

عبدلله بن هابتور سخنگوی مرکز دیپ دایو دبی درباره این مرکز گفته بود: “دیپ دایو دبی به کسانی که به دنبال هیجان هستند این اجازه را می دهد تا به داخل آب شیرجه زده و در ابعادی دیگر ماجراجویی و شگفتی زیر آب را کشف کنند.”

وی در ادامه گفته بود: “ما با ایجاد امکان غواصی در تمام طول سال در محیطی ایمن همراه با مربیان و سرویس های برجسته، تجربه بی نظیری را ارائه می دهیم. این تسهیلات یکی از سرمایه گذاری های دبی در راستای فرهنگ ورزشی رو به رشد دبی است و همچنین جاذبه گردشگری دیگری به بخش گردشگری دبی و ورزش های ماجراجویانه اضافه کرده است.”

مرکز آبی دیپ دایو با ۱۵۰۰ متر مکعب، الهام گرفته از صنعت غواصی مروارید امارات است و از این رو به شکل یک صدف غول پیکر طراحی شده است. جارود جابلوسکی مدیر دیپ دایو دبی در بیانه ای گفته بود: ” دیپ دایو به راستی چیزی منحصر به فرد برای همه ارائه می دهد و تیم ما خود را متعهد می داند تا با خدمات منحصر به فرد، تجربه ای فراموش نشدنی را برای بازدیدکنندگان تضمین کند. محیطی استثنایی، ایمن و کنترل شده که می توان همه چیز را درباره غواصی آموخت.

جالب است بدانید جابلونسکی مدیر این مجموعه آبی که یکی از اصلی ترین اشخاص این مرکز محسوب می شود، به گزارش پرشین وی خودش دارنده رکورد جهانی غواصی در غار است!

بخش های مختلف بزرگترین استخر دنیا

به طور کلی شرکت در دوره های آموزشی و تجربیات مختلف دیپ دایو دبی به سه بخش دیسکاور (کشف)، دایو (غواصی) و دوِلِپ (توسعه) تقسیم می شود و شرکت در آن برای عموم افراد ۱۰ سال به بالا مبتدی و همچنین غواصان و ورزشکاران دارای گواهینامه آزاد است. در زیر توضیحات بیشتر درباره ویژگی های این سه بخش را می خواند:

بزرگترین استخر دنیاجاذبه گردشگری منحصر به فرد دبی

دیسکاور (Discover)

یکی از محبوب ترین بخش های دیپ دایو، بخش دیسکاور است که به غواصان، علاقمندان به غواصی و مبتدی ها اجازه می دهد به داخل استخر شیرجه زده و شهر پنهان و رازآلود آن را کشف کنند. برای کمک به غواصان تازه کار، غواص های حرفه ای به صورت تمام وقت در آنجا حضور دارند و غواصی تا حداکثر عمق ۱۲ متری برای این بخش تعیین شده است. قبل از غواصی، یک متخصص به شما آموزش های اولیه را می دهد و سپس باید در آب کم عمق تمرین کنید و بعد آماده غواصی می شوید.

همچنین می توانید در زیر آب ویدیوهایی بگیرید تا بعد آن را به دوستان و خانواده هایتان نشان دهید. بازدیدکنندگان ملزم به آوردن تجهیزات غواصی نیستند چرا که این مرکز تمام وسایل لازم را در اختیارشان می گذارد.

دایو (Dive)

این بخش از دیپ دایو دبی برای غواصان دارای مدرک است و به آنها اجازه می دهد بر اساس مهارت ها و تجارب خود به طور کامل در تمام استخر به کاوش بپردازند. در این قسمت با همراهی یکی از راهنماهای تایید شده استخر، می توانید قسمت های مختلف شهر گمشده را کشف کنید. گنجینه های پنهان، طاق های کشف نشده، شکاف های تیره و تار را پشت سر گذاشته تا گنج های گمشده در طول زمان را پیدا کنید.

این جاذبه تنها مختص غواصان دارای گواهینامه افراد بالای ۱۰ سال است و میزان عمقی که می توانید در آن غواصی کنید با مدرک وتجربه شما تعیین می شود. به گزارش پرشین وی مبتدی ها تا عمیق ۲۰ متر، غواصی با مهارت متوسط تا عمق ۳۰ متر و غواصان بسیار حرفه ای اجازه غواصی در عمق ۶۰ متر را دارند. به همراه داشتن مدرک غواصی برای استفاده از این بخش الزامی است.

دولپ (Develop)

این قسمت در واقع یک مدرسه غواصی و شناست و به علاقمندان تکنیک های پایه و حرفه ای را برای رفتن به آب آموزش می دهد. این موسسه دوره های معتبر جهانی در زمینه اسکوبا دایوینگ، غواصی آزد و اکتشاف در اعماق آب را ارائه می دهد.

مربیان این مرکز نیز دارای تجربه های جهانی بوده و به زبان های مختلف واردند تا بتوانند دانش آموزانی با زبان های مختلف را بپذیرند. تنها پیش نیاز برای دانش آموزان داشتن حس ماجراجویی است.

غواصی در دبیغروب در دیپ دایو

قیمت بلیت های دیپ دایو دبی

لیست قیمت های بزرگترین استخر غواصی دنیا در دبی به شرح زیر است:

  • تجربه غواصی (Snorkeling Experience) – ۴۰۰ درهم
  • غواصی اسکوبا (اسکوبا دایوینگ) ۱۲۰۰ درهم
  • غواصی آزاد (فری دایوینگ) ۱۰۰۰ درهم
  • دوره غواصی اوپن واتر (Open Water) – ۵۰۰۰ درهم
  • دوره غواصی جی یو ایی سوپروایزد (GUE Supervised) – ۴۰۰۰ درهم
  • دوره جی یو ایی سطح یک (GUE Level One) – ۶۰۰۰ درهم

دانستنی های دیگر درباره دیپ دایو دبی

علاوه بر اینکه این مرکز به عنوان عمیق ترین استخر غواصی دنیا شناخته می شود ولی در کنار آن دانستنی های جالب دیگری نیز درباره این محل وجود دارد:

آب تازه: آب به کار رفته در این استخر شور نیست بلکه آب تازه است و با نوعی از سیستم فیلتر آب هنرمندانه، آب را تصفیه می کنند.

دمای مناسب: دمای آب در تمام طول سال به میزان ۳۰ درجه سلسیوس و یا ۸۶ درجه فارنهایت نگه دااشته می شود، بنابراین می توانید با پوشیدن حتی لباس شنای معمولی نیز در آن بروید. البته برای غواصی های طولانی و یا برای کسانی که سریع احساس سرما به آنها دست می دهد پوشیدن وت سوت مناسب تر است. استفاده از وت سوت در هزینه ورودی شامل شده است.

عدم وجود حیوانات: دیپ دایو دبی یک مرکز غواصی است و نه یک آکواریوم! بنابراین انتظار مواجه شدن با حیوانات دریایی را نداشته باشید، ولی مطمئنا می توانید از گشت و گذار و اکتشاف در بخش های مختلف آن لذت ببرید.

امکانات داخل دیپ دایو

استودیو زیرآب: علاوه بر تجهیزات غواصی، دیپ دایو دبی دارای استودیو زیر آب است که بزرگترین استودیو در این ناحیه محسوب می شود. در حقیقت این استودیو دارای ۵۶ دوربین زیرآب، ۱۶۴ لامپ، یک ویدیو وال و اتاق ویرایش رسانه است. اگر می خواهید یک فیلم از زیر آب بسازید می توانید از این بخش استفاده کنید.

صرف غذا: در طبقه زیرزمین این مرکز چند رستوران و کافه قرار دارد و دارای پنجره های بزرگی است که مناظر شگفت انگیزی از تجهیزات غواصی به نمایش می گذارد. بنابراین همچنان که مشغول صرف قهوه، آب میوه، ساندویچ و یا اسنک هستید می توانید برای غواصانی که از کنار پنجره عبور می کنند دست تکان دهید!

تهیه و ترجمه: گروه گردشگری پرشین وی

بخش اختصاصی پرشین وی

منبع: dubaiofw ، luxuryproperty

گردآوری:
برچسب ها:
اخبار مرتبط:
فرادرس