سه شنبه, ۸ اسفند , ۱۴۰۲
درخواست تبلیغات

هتل های تاریخی استانبول که هوس جهانگردی در سرتان می اندازند

اشتراک:
هتل های تاریخی استانبول گردشگری
با تعدادی از جذاب ترین هتل های تاریخی استانبول آشنا شوید که با اقامت در آنها گویی در حین سیاحت و زندگی در بخشی از تاریخ هستنید.

شهر استانبول ترکیبی از آسمان خراش های مدرن، ساختمان های دوران عثمانی و یا حتی بقایای دوره بیزانس است چرا که زمانی پایتخت امپراطوری روم شرقی بود و بنابراین تماشای فرهنگ ها، مذاهب، خیابان ها، بازارها، آب نماها و موزه های این شهر خود به تنهایی می تواند جذاب باشد و مطمئنا این جذابیت با اقامت در برخی از هتل های تاریخی استانبول دو چندان خواهد شد. در زیر با تعدادی از هتل های استانبول که ارزش تاریخی دارند آشنا می شوید.

هتل های تاریخی استانبول

هتل فور سیزن در سلطان احمد (Four Seasons Hotel Istanbul)

شاید جالب باشد بدانید این هتل لاکچری استانبول که اکنون از بهترین هتل های استانبول محسوب می شود زمانی زندان بوده و حالا به شکل هتل بازسازی شده و جزئیات زیادی از ترکیب فرهنگ خاور میانه و اروپایی در خود دارد! به گزارش پرشین وی هتل فور سیزن (چهار فصل) فاصله بسیار کوتاهی تا مسجد ایا صوفیه، مسجد آبی و حمام های سنتی و دیگر دیدنی های معروف این شهر دارد.

هتل های تاریخی استانبولهتل فور سیزن سلطان احمد

هتل گرند هتل د لوندرس (Grand Hotel de Londres)

قدمت این هتل تاریخی سال ۱۸۹۲در بی اوغلو به دوران اولین روزهای خط قطار اورینت اکسپرس (قطار سریع السیر شرق) در استانبول می رسد و به راستی یکی از هتل هایی است که گویی به دوره ای از تاریخ پا گذاشته اید و هنوز تا حد زیادی بکر بودن آن حفظ شده است.

جزئیات هتل گرند هتل د لوندرسهتل گرند هتل د لوندرس

هتل پرا پالاس (Hotel Pera Palace)

این هتل موزه ای بازسازی شده در محله بی اوغلو (پرا) از جمله هتل های تاریخی استانبول است که امتیاز تاریخی ممتازی نیز دارد چرا که تاکنون میزبان مهمانانی همچون نویسنده های معروف ارنست همینگوی و آگاتا کریستی بوده است! تراس های این هتل چشم اندازی به افق استانبول دارند که از دیدن آن مایوس نخواهید شد. این هتل در سال ۱۸۹۵ برای جهانگردان ثروتمندی که با قطار اورینت اکسپرس سفر می کردند ساخته شد و بعد از کاخ ها یکی از اولین ساختمان های استانبول است که دارای برق شد.

همچنین جالب است بدانید آگاتا کریستی در زمان نوشتن یکی از معروف ترین رمان هایش یعنی “قتل در قطار سریع السیر شرق” در اتاق شماره ۴۱۱ این هتل اقامت داشت.

معرفی هتل پرا پالاسهتل پرا پالاس

هتل هاوس بسفوروس (House Hotel Bosphorus)

این هتل بوتیک لاکچری کوچک، کنار آب و در محله سنگفرش شده اورتاکوی واقع شده و یکی از ساختمان های بازسازی شده دهه ۱۸۸۰ است و فاصله کوتاهی با مسجد اورتاکوی و پل بسفوروس دارد.

آشنایی با هتل هاوس بسفوروسهتل هاوس بسفوروس

هتل لالاهان (Lalahan Hotel)

لالاهان هتلی تاریخی در محله قدیمی سلطان احمد از ساختمان های قرن نوزده است که قدمت آن به دهه ۱۸۸۰ می رسد و به کشتی های امینونو نزدیک است. فاصله این هتل تا راه آهن محله سیرکجی تنها ۲ دقیقه پیاده روی است و و فاصله کوتاهی نیز با ایا صوفیه و کاخ توپکاپی قرن پانزدهم دارد.

بهترین هتل های تاریخی استانبولنمای خارجی هتل لالاهان

هتل مینیاتور استانبول (Hotel Miniature Istanbul)

این هتل بوتیک تاریخی استانبول در سال ۱۸۷۵ ساخته شده و فاصله کوتاهی تا برخی از نقاط تاریخی معروف محله سلطان احمد مثل کاخ توپکاپی، مسجد ایا صوفیه و آب انبار باسیلیکا دارد. از این هتل تا ایستگاه راه آهن سیرکجی و مسجد بزرگ سلطان احمد تنها ۸ دقیقه پیاده فاصله دارد.

ویژگی هتل مینیاتور استانبولهتل مینیاتور استانبول

هتل چراغان پالاس کمپینسکی (Ciragan Palace Kempinski Istanbul)

این هتل تاریخی که بهترین و لاکچری ترین هتل های تاریخی استانبول محسوب می شود داخل یکی از کاخ های سلطان عثمانی واقع شده و چشم انداز بسیار زیبایی به تنگه بوسفور دارد و به گزارش پرشین وی با اتومبیل، هلیکوپتر و یا قایق تفریحی قابل دسترس است.

هتل های لاکچریهتل چراغان پالاس کمپینسکی

هتل های تاریخی استانبول : هتل امپرس زو (Hotel Empress Zoe)

این هتل تاریخی زیبا از هتل های مقرون به صرفه محله سلطان احمد است و نمایی جالب با ساختمانی پوشیده از گل های بنفش ویستریا دارد و حتی ویرانه هایی از دوره عثمانی را در لابی خود جای داده است. اتاق های آن نیز ممکن است چشم اندازی به دریا، باغ و یا قدیمی ترین حمام استانبول داشته باشد.

هتل مقرون به صرفههتل امپرس زو

هتل آدامار (Adamar Hotel)

این هتل تاریخی در محله سلطان احمد از ساختمان های بازسازی شده قرن نوزده است و جواهر اصلی این هتل رستوران سبک عثمانی آن در طبقه هفتم است که چشم انداز پانوراما به مسجد ایا صوفیه و تنگه بوسفور دارد.

هتل آدامارنمای ساختمان هتل آدامار

تهیه و ترجمه: گروه گردشگری پرشین وی

بخش اختصاصی پرشین وی

منبع: architecturaldigest، trip101، roadiscalling

گردآوری:
برچسب ها:
اخبار مرتبط:
فیلم پرشین وی
آرون گروپ
آرون گروپس
تالارکده