جمعه, ۱۴ بهمن , ۱۴۰۱

ماه عسل در استانبول از گردش های عاشقانه تا رستوران های پیشنهادی

اشتراک:
ماه عسل در استانبول گردشگری
با بهترین ایده های عاشقانه برای گذراندن ماه عسل در استانبول و همچنین بهترین رستوران های پیشنهادی برای صرف شام رمانتیک در این شهر آشنا شوید.

ماه عسل در استانبول شاید ایده چندان رایجی نباشد و زیاد آن را نشنیده باشید ولی اگر میخواهید بدانید آیا شهر استانبول برای گذراندن ماه عسل چطور است و چه پیشنهاداتی برای گردشگران دارد، راهنمای زیر می تواند مفید باشد.

ماه عسل در استانبول

اگر فرض بگیریم  برای ماه عسل قصد سفر به استانبول دارید به گزارش پرشین وی پس در این صورت بهترین فصل برای این سفر، فصل بهار (از ماه آوریل تا ماه مه) و یا پاییز (از ماه سپتامبر تا اوکتبر) است چرا که دمای هوا نسبتا متعادل تر بوده و پارک های استانبول نیز در این زمان بسیار زیبا هستند. به خصوص اگر در فصل بهار به استانبول سفر کنید می توانید برنامه سفر را به نحوی تنظیم کنید که در جشنواره لاله در این شهر حضور داشته باشید. علاوه بر این تعدادی ایده جالب دیگر برای گذراندن ماه عسل در شهر استانبول وجود دارد که در زیر بیشتر به آن پرداخته ایم:

گردش های عاشقانه در سفر به استانبول

قایق سواری در تنگه بوسفور

مطمئنا قایق سواری در مدخل شاخ طلایی استانبول و بر روی تنگه بوسفور می تواند تجربه ای عاشقانه در سفر به استانبول باشد. در طول این مسیر می توانید شاهد مناظر دوست داشتنی بخش اروپایی و بخش آسیایی استانبول از جمله بناهای تاریخی معروف شهر باستانی در محله سلطان احمد باشید. بناهای زیبایی همچون مسجد آبی، کاخ توپکاپی، مسجد ایا صوفیه و یا برخی از مساجد زیبای دیگر نظیر مسجد مهر ماه سلطان از جمله جاذبه های دیدنی در بخش آسیایی استانبول است که در حین قایق سواری می توانید مشاهده کنید. حتی این احتمال وجود دارد که بتوانید نمای بهتری از برج میدن (دختر) را نیز تماشا کنید.

ایده های ماه عسل در استانبولسفر دریایی خصوصی در تنگه بوسفور

دوچرخه سواری در جزیره بویوک آدا (جزیره پرنس)

جزیره پرنس و یا بویوک آدا یک جزیره خوش منظره است که آن را تبدیل به یکی از مقصدهای عالی برای ماه عسل در استانبول می کند. بویوک آدا شاید معروف ترین جزیره در دریای مرمره باشد و در خود نقاط دیدنی زیادی دارد.

در این جزیره تنها به سه شیوه: کالاسکه اسب، دوچرخه سواری و یا پیاده روی می توانید طی مسیر کنید. اگر بخواهید تنها به پیاده روی بسنده کنید نمی توانید نقاط زیادی از آن را ببینید چرا که جزیره بزرگیست. کالاسکه اسب ایده ای دوست داشتنی است ولی آزادی عملی که با دوچرخه می توانید داشته باشید را ندارد. بنابراین با دوچرخه سواری می توانید از نقاط تاریخی این جزیره از خانه تروتسکی گرفته تا بسیاری از عمارت های دوره عثمانی تا کلیساهایی نظیر آیا یورگی دیدن کنید.

این جزیره از آنجا که با شهر شلوغ استانبول فاصله دارد، فضایی آرام است (حداقل در طول روزهای هفته) و می توانید با نشستن روی تپه ها و تماشای دریای پیش رو استراحت کنید و به گزارش پرشین وی متوجه خواهید شد بویوک آدا شبیه یک شهر کوچک و به دور از هیاهو در خارج شهر است.

قیمت اجاره دوچرخه چندان زیاد نیست ولی با خود بطری آب داشته باشید چرا که به هر حال چنین گردشی چندان آسان نخواهد بود ولی زیبایی مناظر اطراف ارزش این سختی کشیدن را دارد و علاوه بر این روش خوبی برای سوزاندن چربی های اضافه از خوردن غذاهای متعدد در این شهر است.

ماه عسل در استانبولجزیره بویوک آدا

ماه عسل در استانبول با سفری به کاپادوکیه و بالن سواری

کاپادوکیه با هواپیما تنها یک ساعت از استانبول فاصله دارد و برنامه ریزی این سفر نیز آسان است چرا که خدمات آنلاین متعددی برای رزرو روزانه این سفر محیاست.

اولین کاری که ممکن است بخواهید هنگام رسیدن به کاپادوکیه انجام دهید بالن سواری و تماشای مناظر فوق العاده زیبا  از داخل بالن است. می توانید آتشفشان ها، دودکش های پری، صخره ها، خانه ها، کلیساها و دیگر ساختمان هایی که از بقایای رسوبات آتشفشانی شکل گرفته را تماشا کنید. همچنین این امکان وجود دارد که هزینه ای اضافی برای صبحانه پرداخته و صبح زود داخل بالن باشید.

در طول سفر خود به کاپادوکیه علاوه بر بالن سواری می توانید به کاوش شهرهای زیرزمینی در بعد از ظهر نیز بپردازید، در هتل غار اقامت کنید و با موتور چهار چرخه به بازدید از مناظر یونسکو رفته و تا جا دارید چای ترکی بنوشید که یکی از نوشیدنی های فراموش نشدنی در این سفر است.

کاپادوکیهکاپادوکیه و بالن سواری

گردشی برای چشیدن طعم دو قاره

از آنجا که ترکیه در طول امپراطوری عثمانی تحت تاثیر همه کشورهای جهان قرار گرفته بنابراین غذاهای بسیار متنوع و رنگارنگی دارد و همیشه ایده خوبیست که در همان ابتدای سفر برای غذا نیز برنامه ریزی کنید تا بتوانید از بهترین رستوران ها بازدید کرده و یا دوباره به آنها سر بزنید چرا که مشخص است غذاها نیز بخش خاصی از ماه عسل در استانبول را شکل می دهند. برای مثال رستوران های پیشنهادی زیر از جمله بهترین مکان ها برای صرف یک شام عاشقانه در کنار همسرتان است.

رستوران میکلا

در این رستوران سرآشپز معروف و سلبریتی مهمت گورس غذاهای شاهکار خود در به سبک فنلاندی – ترکی را به مشتری هایش ارائه می دهد. گرچه اغلب غذاهای این رستوران خاص است ولی مزه پوره برنجی که با شربت سیب ترش سرو می شود همیشه به خاطرتان می ماند. علاوه بر این چشم انداز آن به مسجد آبی، کاخ توپکاپی و ایا صوفیه به عاشقانه تر کردن این محیط کمک کرده است.

رستوران میکلارستوران میکلا استانبول

رستوران توگرا در کاخ عثمانی چراغان

این رستوران مجلل یکی از معروف ترین رستوران ها برای ماه عسل است و در کاخ قدیمی چراغان واقع شده که به عاشقانه تر شدن آن کمک کرده است. در این رستوران غذا را در ظروفی سرو می کنند که زمانی برای سلطان ها سرو می شد و به گزارش پرشین وی علاوه بر این چشم انداز زیبایی دارد. مرغ خامه ای توپکاپی این رستوران را نباید از دست داد.

رستوران توگرارستوران توگرا استانبول

رستوران سارنیچ

تصور کنید بخواهید یک شام رمانتیک در مکانی به زیبایی آب انبار باسیلیکا صرف کنید! در این صورت باید به رستوران ساریچ سر بزنید. این رستوران سبک کاروانی و منحصر به فرد دارد و به برخی از معروف ترین جاذبه های گردشگری یعنی ایا صوفیه و آب انبار باسیلیکا بسیار نزدیک است.

رستوران سارنیچرستوران سارنیچ استانبول

رستوران ویکتور لوی

این رستوران از آن مکان هاییست که تا سال ها خاطره سفر به ترکیه و ماه عسل در استانبول را در یادتان ماندگار می کند. در این رستوران غذاهایی مثل فتوچینی آلفردو و سالمون گریل شده عالی هستند.

رستوران ویکتور لویرستوران ویکتور لوی استانبول

ماه عسل در استانبول و تماشای برج میدن و برج گالاتا از سالاجاک

شاید دوست داشته باشید هنگام غروب برای تماشای منظره غروب و یا حتی در طول شب برای تماشای نورهای جذاب و دیدنی بیرون بروید. جالب است بدانید ترکیه داستان عاشقانه ای درباره دو برج میدن (دختر) و گالاتا در منطقه سالاجاک دارد. بدین نحو که این دو عشاقی همچون رومئو و ژولیت و یا لیلی و مجنون هستند که دریا بین آنها فاصله انداخته و نمی توانند با هم باشند.

برج میدن برای نرسیدن به عشق خود عذاب می کشید و برج گالاتا نیز در مقابل نامه و شعرهای عاشقانه می نوشت. وقتی دانشمندی به نام هزارفن احمد چلیبی تصمیم به پرواز گرفت، برج گالاتا را انتخاب کرد و وقتی قصد پرواز کرد صدای آه برج گالاتا را شنید. چلیبی تصمیم گرفت نامه های برج گالاتا را به برج میدن برساند ولی متاسفانه هنگام عبور از استانبول برای رساندن نامه ها، باد شدیدی مانع او می شود و نامه ها داخل آب های تنگه بوسفور می افتد.

برج گالاتا با مشاهده نامه های عاشقانه اش در آب، عمیقا افسرده خاطر می شود. به گزارش پرشین وی ولی با این حال برج میدن بالاخره متوجه می شود عشق او بی جواب نمانده است بنابراین با مرغان دریایی شروع به آواز خواندن می کند. در نتیجه، این دو برج روز به روز در استانبول روشن تر می شوند.

عاشقانه ها در ماه عسل در استانبولافسانه های عاشقانه برج میدن و برج گالاتا در استانبول

داستان دیگری منسوب به دو برج

یکی دیگر از داستان های کمتر شناخته شده مربوط به برج میدن مربوط به زمانی می شود که استانبول بخشی از یونان بود. در دوران باستان لیاندر عاشق یک کاهن زن به نام آفرودیت می شود که در برج میدن زندگی می کرد. لیاندر در طول تنگه بوسفور شنا می کند تا با او باشد.

آفرودیت هر شب چراغی را مانند فانوس دریایی روشن می کرد تا او را راهنمایی کند. ولی آنها در زمستان از هم جدا شده و تصمیم می گرند تابستان دوباره با هم باشند، لیاندر در طول یک شب طوفانی زمستانی، چراغ را در حین سوختن می بینید و تصور می کند اتفاق بسیار وحشتناکی افتاده است، وی خود را در آب های متلاطم می اندازد تا با معشوقش باشد. متاسفانه امواج او را در برمی گیرند  و آفرودیت جسد وی را پیدا می کند، آفرودیت نیز خود را از بالای برج به پایین پرت می کند تا با او باشد و وقتی آب هر دو آنها را فراگرفت آن دو در آغوش هم دیده شدند.

تهیه و ترجمه: گروه گردشگری پرشین وی

بخش اختصاصی پرشین وی

منبع: yummyistanbul

گردآوری:
برچسب ها:
اخبار مرتبط:
فیلم پرشین وی
فرادرس