جمعه, ۲۹ تیر , ۱۴۰۳
درخواست تبلیغات

گفتگو جالب با نخستین بانوی راننده تاکسی برقی در تهران / پیشگام در مسیر سبز

تاریخ نشر :شنبه 15 ژوئن 2024 اشتراک:
بانوی راننده تاکسی برقی اخبار گوناگون
کشور ما یکی از کشور هایی است که با الودگی هوا دست و پنجه نرم و می کند. استفاده از خودروهایی که سوخت فسیلی استفاده نمی کنند در سطح شهر می تواند بسیار تاثیرگذار باشد. در همین راستا طرح تاکسی های برقی در ایرن کلید خورده است.

سال هاست که در کشورهای دنیا خودرو های برقی موفق شده اند جای خود را میان شهروندان غربی پیدا کنند. استفاده از برق به جای سوخت های فسیلی و فراورده های ان همانند بنزین نه تنها خطر پایان یافتن این سوخت ها را مدیریت می کند بلکه جنبه های مضر آنها همانند الودگی هوا را نیز کنترل می کند. تاکسی های برقی در کشور ما این روزها توانسته اند در پایتخت شروع به کار کنند. صحبت های جالب نخستین بانوی راننده تاکسی برقی در تهران را در پرشین وی ببینید.

نخستین بانوی راننده تاکسی برقی در تهران

هفته گذشته ۱۰۰۰ تاکسی برقی جدید به همت شهرداری تهران وارد ناوگان حمل و نقل پایتخت شد؛ گفتنی است این هزار تاکسی برقی اولین سری از بسته ۵۵ هزار تاکسی برقی است که مابقی آن بزودی وارد کشور خواهد شد.

نخستین خانم راننده تاکسی برقی

نخستین خانم راننده تاکسی برقینخستین خانم راننده تاکسی برقی

تاکسی های جدید در مسیر سبز تهران

شادی مالکی، سرپرست سازمان تاکسیرانی شهر تهران گفت: بیش از ۵۰ هزار تاکسی برقی امسال از محل توافق شهرداری با وزارت صمت و قرارداد با چین وارد ناوگان تاکسیرانی شهر تهران می‌شود.

وی افزود: قرار است ۲۷۵۰۰ دستگاه تاکسی برقی از محل قرارداد شهرداری با شرکت‌های چینی وارد تهران شود و ۲۷۰۰۰ تاکسی دیگر هم از طریق وزارت صمت به شهرداری تهران تحویل داده شود.

مالکی بیان کرد: ۴ شرکت خودروساز، خودروهای برقی خود را معرفی کرده‌اند، توافق‌نامه‌ها امضا شده و تعدادی تاکسی نیز رونمایی شده است، اما همه آنها در انتظار پلاک‌گذاری هستند؛ بعد از نصب پلاک «ت»، فعالیت این خودروها در خطوط تعیین شده آغاز خواهد شد.

تاکسی های جدید در مسیر سبز تهرانتاکسی های جدید در مسیر سبز تهران

مالکی افزود: بخشی از این تاکسی‌ها در قالب شرکت مالکی راهبری می‌شوند و بر تعداد کنونی تاکسی‌های شهر تهران افزوده خواهند شد، اما بخش دیگر این تاکسی‌ها جایگزین تاکسی‌های فرسوده کنونی خواهند شد.

سرپرست سازمان تاکسیرانی شهر تهران گفت: مدل‌های مالی نحوه بهره‌برداری از تاکسی‌ها در کمیته‌های تخصصی در دست بررسی است و به محض نصب پلاک «ت»، مدل‌های مشارکتی آنها نیز اعلام می‌شود

گردآوری:
برچسب ها:
اخبار مرتبط:
فیلم پرشین وی
آرون گروپ
تصاویر خبری
بیشتر >
آرون گروپس