جمعه, ۱۴ بهمن , ۱۴۰۱

عکس پاییزی جذاب هستی مهدوی فر در پارک جمشیدیه تهران

تاریخ نشر :یکشنبه 04 دسامبر 2022 اشتراک:
عکس هستی مهدوی فر اخبار گوناگون
در این مطلب جدیدترین عکس هستی مهدوی فر بازیگر جوان کشورمان را با استایل پاییزی در پارک جمشیدیه تهران مشاهده می کنید

هستی مهدوی فر بازیگر جوان ایرانی است که در چند فیلم سینمایی ایفای نقش کرده است. او مجرد بوده و ازدواج نکرده است. امروز در پرشین وی می خواهیم عکس هستی مهدوی فر را در پارک جمشیدیه برای شما قرار دهیم

عکس هستی مهدوی فر بازیگر

هستی مهدوی فر با استایل پاییزی

عکس هستی مهدوی فرعکس هستی مهدوی فر بازیگر

درباره پارک جمشیدیه تهران بیشتر بدانید

پارک سنگی جمشیدیه یا بوستان جمشیدیه یکی از پارک‌های تهران است که در منطقه ۱ شهرداری واقع شده است. فضایی که پارک جمشیدیه در آن قرار دارد، در ابتدا متعلق به یکی از معروف‌ترین خاندان‌ها منتسب به سلسله قاجار، یعنی خاندان دولو بوده است. در تهران املاک بسیاری وجود دارند که متعلق به این خاندان بوده‌ است. فضای اولیه بوستان جمشیدیه متعلق به جمشید دولو قاجار بوده است که پس از مدتی ملک ۶۹ هزار متری خود را به پهلوی بخشید.

پارک جمشیدیه تهرانپارک جمشیدیه تهران

در این فضا ابتدا قرار بود محلی برای نگهداری سالمندان ساخته شود، اما پس از آن، ایده ایجاد فضایی برای استفاده عموم مردم مطرح شد. در نهایت، طرح مرکز نگهداری سالمندان لغو و به جای آن بوستان جمشیدیه طراحی و اجرا شد. پارک جمشیدیه توسط کامران طباطبایی دیبا، دانش‌آموخته معماری از دانشگاه هاروارد طراحی شد. فرهنگ‌سرای نیاوران، موزه هنرهای معاصر، پارک شفق و منزل شخصی پرویز تناولی از دیگر آثار کامران دیبا است.

عکس هستی مهدوی فرپارک جمشیدیه

فضای اصلی پارک جمشیدیه ۱۰ هکتار وسعت دارد و در محله جمشیدیه در شمال خیابان نیاوران واقع شده است. در سال ۱۳۷۴ بخش دیگری به وسعت ۱۶ هکتار به این پارک اضافه شد و به پاس تلاش‌های ارزشمند فردوسی در نگاهبانی از زبان پارسی، نام آن را پارک فردوسی نهادند.

در حال حاضر این بخش از پارک جمشیدیه به دلیل جذابیت‌های بصری که در طراحی آن به کار رفته، به عنوان یکی از جاذبه‌های گردشگری در تهران شهرت دارد. اکثر مجسمه‌های سنگی که بخش مهمی از زیبایی پارک جمشیدیه را به وجود آورده‌اند، ساخت دستان هنرمند ناصر هوشمند وزیری، از بزرگترین مجسمه‌سازان کشورمان است.

اینستاگرام و هومسا

گردآوری:
برچسب ها:
اخبار مرتبط:
فیلم پرشین وی
آخرین اخبار
بیشتر >
فرادرس