محل نگهداری دختران بازداشت شده در اعتراضات اخیر تهران

تاریخ نشر :یکشنبه 06 نوامبر 2022 اشتراک:
اخبار گوناگون
دختران زیادی به خاطر موضوعات و اعتراضات اخیر در کشور دستگیر شده اند. اعتراضاتی که با مرگ مهسا امینی شروع شد و در برخی شهر ها به اشوب و اغتشاش کشیده شد و عده ای نیز جان باختند.

تهران پایتخت اعتراضات بوده است و البته در شهرهای مختلفی همچنان صدای اعتراض مردم به گوش می رسد. اغتشاشات تهران منجر به آسیب های فراوانی برای برخی افراد شده است. محل نگهداری دختران بازداشت شده در اعتراضات اخیر تهران را در پرشین وی ببینید.

اغتشاشات تهران

علی القاصی رئیس کل دادگستری استان تهران و علی صالحی دادستان تهران در راس یک هیئت قضایی پس از بازدید از محل نگهداری متهمان اعتراضات اخیر در ندامتگاه تهران بزرگ از محل نگهداری متهمان دستگیر شده بازدید کردند. در جریان این بازدید، به‌صورت چهره به چهره با تعدادی از متهمان فوق‌الذکر ملاقات کرد و ضمن استماع ادعاهای مطروحه از جانب این افراد، دستورات لازم را به‌منظور صحت‌سنجی ادعاهای طرح شده، صادر کرد.

تصاویر زنان و دختران بازداشت شده در اغتشاشات تهران

تصاویر زنان و دختران بازداشت شده در اغتشاشات تهران تصاویر زنان و دختران بازداشت شده در اغتشاشات تهران 
زنان و دختران بازداشت شده در تهران تصاویر زنان و دختران بازداشت شده در اغتشاشات تهران

اینجا محل نگهداری زنان بازداشتی‌ است

محل نگهداری دختران بازداشت شده در اعتراضات اخیر تهرانمحل نگهداری دختران بازداشت شده در اعتراضات اخیر تهران
محل نگهداری دختران بازداشت شده در اعتراضات اخیر تهرانمحل نگهداری زنان بازداشتی‌

با نوجوانان فریب خورده در اغتشاشات

* «شناسایی و دستگیری افراد اجاره‌ای فریب خورده جهت ایجاد اغتشاش با وعده دریافت مبالغ بالا » عنوانی است که به اوضاع و احوال این چهار نوجوان و جوان نسبت داده اند؛ پسرهایی که حالا در ‌‌‌‌‌‌‌مقر پلیس تهران از آنچه که بوده و اتفاق افتاده حرف می زنند،  بخوانید:

*چرا دستگیر شده اید؟

همان پسری که بقیه دوستانش را به شرکت در ناآرامی تشویق کرده، می‌گوید:‌ ۴-۵ روزی خانه می نشستم، در فاز این نبودم که در اعتراضات و اغتشاشات شرکت کنم ولی آنقدر که در اینستاگرام استوری و پست‌ها را می‌دیدم تحت تأثیر فضای رسانه‌ای آنها قرار گرفتم و همچنین حرف‌هایی که می‌گفتند شما بی‌غیرت هستید که نمی‌روید!

آن یکی هم جواب می دهد: شب اغتشاش یکی از دوستان‌مان گفت که آقایی بوده که گفته من پول می‌دهم اگر بروید در تجمع شرکت کنید آن هم ۳۰ میلیون تومان.

* یعنی به شما گفتند بروید تجمع شرکت کنید و یک آقایی می آید و به شما پول می‌دهد؟ چقدر؟

بله، مبلغ ۳۰ میلیون تومان.

* طبق اظهارات دوستان، شما به چند نفر دیگر وعده داده‌اید اگر در تجمع شرکت کنند مبلغ ۳۰ میلیون تومان به حساب‌شان واریز می‌شود؛ جریان چیست؟

من در نارمک با دوستانم بودم که آقایی گفت اگر شما بیاید مترو صادقیه و آن طرف‌ها و برای اغتشاشات گروهی را جمع کنید نفری ۳۰ میلیون تومان به حساب‌تان واریز می‌کنم.

* چکار باید می‌کردید برای اغتشاشات؟

در اعتراضات شرکت می‌کردیم.

* فیلم هم می گرفتید؟

بله، البته خودش هم فیلم می‌گرفت.

صحبت این یکی تمام نشده که آن یکی می گوید: راستش من گول خوردم و دست و پایم گیر بود؛ یکسری مشکلات مالی داشتم برای همین به آنها جواب مثبت دادم.

* از شما یک چاقو کشف شد متعلق به شماست؟

بله، وقتی از مترو آمدیم بیرون اینها را به ما دادند به یکی چاقو به یکی دیگر سنگ، گفتند برای دفاع از خودتان است اگر پلیسی آمد از خود دفاع کنید.

* آقایی را که شما در تجمع میدان نارمک دیدید آیا اطلاعاتی از خودش به شما داد؟

فقط یک شماره که به آن زنگ بزنیم اما هیچ خبری از او نبود.

* گفته بود فیلمی بگیرید و برایش بفرستید بعد یک مبلغی به حساب‌تان واریز می‌کند. الان مبلغی را برای‌تان واریز کرده است؟

خیر… الان ما اینجا هستیم.

* هم به پول‌تان نرسیدید و هم شما را گرفتند آوردن اینجا.

بله

* آیا ارزشش را داشت؟

اصلاً ارزشش را نداشت، جوگیر شدیم.

* داخل محتویات گوشی شما فیلمی است که ظاهراً یک مردی از شهروندان را کتک می‌زند. یک فرد بسیجی یا ارتشی؛ که شما این فیلم را با نشر کردید.

در یکی از گروه‌هایی که من بودم فیلمی را فرستادند که یک نیروی امنیتی یا بسیجی را داشتند کتک می‌زدند و تهدیدش می‌کردند به مرگ ولی من تحت تأثیر فضای این ویدیو قرار گرفتم و سعی کردم با بقیه به اشتراک بگذارم.

فرارو ـ فارس

گردآوری:
اخبار مرتبط:
فیلم پرشین وی
آخرین اخباربیشتر >
فرادرس