چهارشنبه, ۱۹ بهمن , ۱۴۰۱

آرایش هالووینی و ترسناک الناز شاکردوست سوژه کاربران شد

تاریخ نشر :جمعه 04 نوامبر 2022 اشتراک:
هالووین الناز شاکردوست اخبار گوناگون
هالووین یک جشن جالب و البته ترسناک است که در کشورهای غربی برگزار می شود. اما چند سالیست که این جشن ها در کشورهای شرقی هم طرفدارانی پیدا کرده است و کشور های خاورمیانه نیز آن را جشن را می گیرند.

گریم های ترسناک و کدوهای چراغانی شده این روزها یاداور یکی از مهم ترین و دوستداشتنی ترین جشن های غربی است. این جشن در آخرین روز ماه اکتبر برگزار می شود و مردم از ان استقبال زیادی می کنند. آرایش  هالووین الناز شاکردوست را در پرشین وی ببینید.

هالووین الناز شاکردوست

آرایش هالووینی و ترسناک الناز شاکردوست سوژه کاربران شد

هالووین یکی از روزهای تعطیل سال است که در روز سی و یکم اکتبر آن را جشن می گیرند. ریشه این مناسبت به جشنواره تاریخی منطقه سلتیک به نام ساوین برمی گردد که در آن مردم آتش روشن کرده و برای راندن ارواح، لباس های محلی به تن می کردند. در قرن هشتم پاپ گرگوری سوم، یکم نوامبر را به عنوان روز گرامیداشت همه مقدسات تعیین کرد؛ خیلی زود تمام روزهای مقدس به نوعی برخی از سنت های دوران ساوین را در خود گنجاندند.

الناز شاکردوستگریم ترسناک الناز شاکردوست

در گذشته، عصر قبل از روز هالووین را با عنوان اُل هالوس ایو می شناختند که بعدها به هالووین تغییر نام داد. با گذشت زمان، هالووین تبدیل به روزی شد که در آن فعالیت هایی مانند قاشق زنی، ساخت کدوی هالووین،‌ برگزاری جشن ها، پوشیدن لباس های خاص و خوردن شیرینی های لذت بخش انجام می شد.

ریشه تاریخی هالووین

همانطور که پیش تر گفته شد ریشه هالووین به جشن های سلتیک های کهنِ ساوین برمی گردد. سِلت ها که حدود ۲۰۰۰ سال قبل در ناحیه ای زندگی می کردند و اکنون کشورهای ایرلند، انگلستان و شمال فرانسه در آن واقع شده اند، سال نو خود را در روز اول نوامبر جشن می گرفتند. این روز علامتی از آخر تابستان و فصل برداشت و آغاز تاریکی و زمستان سرد بود، یعنی بخشی از سال که اغلب با مرگ و میر انسان ها در ارتباط بوده است.

ریشه تاریخی هالووینریشه تاریخی هالووین

سِلت ها معتقد بودند که در شب قبل از سال جدید، مرز بین جهان زندگان و مردگان محو و تار می شود. در شب ۳۱ اکتبر آن ها ساوین را جشن می گیرند؛ شبی که معتقد بودند ارواح مردگان به زمین بازمی گردند. سلت ها فکر می کردند که به غیر از ایجاد مشکل و آسیب زدن به محصولات، حضور ارواحی از جهان دیگر کار پیشگویی در مورد آینده را برای کاهنان سلتیکی آسان تر می نماید.

هالووین الناز شاکردوستجشن هالووین

برای مردمانی که به صورت کامل به جهان طبیعی و فناپذیر وابسته بودند، این پیشگویی ها منبعی مهم برای دستیابی به آسایش و هدایت در طول زمستان طولانی و تاریک بود. تاریخ هالووین درست در این ایام شروع به شکل گیری گرفت.

جشن هالووین چیست 

کاهنان در شب هالوین برای یادبود این رویداد آتشکده های مقدس و بزرگی را احداث کردند؛ مکانی که مردم در آن جمع می شدند تا محصولات و حیواناتی را برای خدایان سلتیک قربانی کنند. در طول جشن، مردمان سلت لباس های محلی به تن می کردند که معمولاً از جنس سر و پوست حیوانات بودند و تلاش می کردند تا طالع یکدیگر را بازخوانی نمایند. وقتی جشن به پایان می رسید، آن ها مجدداً اجاق های آتش خود را شعله ور می ساختند؛ چراکه این آتشدان ها عصر آن روز به خاطر آتشکده مقدس خاموش شده بودند تا مردم را از زمستان پیش رو در امان نگاه دارند.

اینستاگرام ـایران هتل

گردآوری:
برچسب ها:
اخبار مرتبط:
فیلم پرشین وی
فرادرس