جمعه, ۱۱ اسفند , ۱۴۰۲
درخواست تبلیغات

ماجرای هشدار زلزله روی گوشی‌های موبایل چه بود؟

تاریخ نشر :چهارشنبه 07 دسامبر 2022 اشتراک:
هشدار زلزله اخبار گوناگون
در این مطلب ماجرای فرستادن هشدار زلزله در تهران بر روی گوشی های تلفن اندروید را مشاهده می کنید که چند ساعت پیش منتشر شد

طی ساعات اخیر گزارش هایی مبنی بر ارسال پیامکی عجیب روی گوشی های اندروید مشاهده شد که این پیامک حاوی هشداری برای وقوع زمین لرزه بود. این پیام ترس و وحشت زیادی ایجاد کرد. اما خیلی زود متوجه شدند که گویا سیستم مخابرات هک شده است. در پرشین وی ماجرای هشدار زلزله را مشاهده می کنید

هشدار زلزله در تهران

در لحظات اخیر صاحبان گوشی‌های اندروید اخطاری را دریافت کرده‌اند مبنی بر احتمال وقوع زمین لرزه در تهران، اما در تماسی که با مرکز زلزله‌نگاری داشتیم، احتمال صحت این اخطار تایید نشده. برخی کاربران شبکه‌های اجتماعی از احتمال «هک» خبر می‌دهند.

اطلاعیه فوری و مهم مرکز لرزه نگاری کشور: نظر به اینکه بنا بر اطلاع واصله، امروز ۱۶ آذر ۱۴۰۱ پیامی تحت عنوان هشدار زمین لرزه از طریق خطوط موبایلی برای برخی از مشترکین ارسال شده است، مرکز لرزه نگاری کشوری مؤسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران ضمن تکذیب این پیام اعلام می نماید هیچگونه وضعیت غیرعادی در خصوص وقوع زمین لرزه در هیچ منطقه کشور تا لحظه درج این پیام مشاهده نشده است.

هشدار زلزلههشدار زلزله روی گوشی ها

زیرنویس فوری شبکه خبر: اگر پیام هشدار زلزله دریافت کردید، این پیام جعلی است از منازل خود خارج نشوید.

دستور وزیر ارتباطات برای برخورد با مقصرین ارسال پیام هشدارزلزله

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در پی ارسال «پیام هشدار زلزله» دستور پیگیری موضوع و برخورد با مقصرین احتمالی را داد.

به نقل از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، در پی خطای انسانی بخش تحقیق و توسعه اپراتور همراه اول در فعال کردن سامانه هشدار و ارسال «پیام هشدار زلزله» برای تعدادی از مشترکین این اپراتور در شهر تهران و ایجاد نگرانی برای برخی از هموطنان، عیسی زارع پور، وزیر ارتباطات دستور پیگیری موضوع و برخورد با مقصرین احتمالی را داد.

هشدار زلزلهماجرای هشدار زلزله

حوالی ظهر امروز، در گوشی تلفن همراه برخی از مشترکین همراه اول در شهر تهران، پیامی مبنی بر وقوع زلزله و لزوم بیرون رفتن سریع از منزل و محل کار ارسال شد که موجب نگرانی برخی از هموطنان عزیز شد. بررسی اولیه نشان می‌دهد این اتفاق ناشی از خطای بخش تحقیق و توسعه شرکت همراه اول در حین تست «سامانه هشدار» بوده است.

اقتصادنیوز و مهر

گردآوری:
برچسب ها: ,
اخبار مرتبط:
فیلم پرشین وی
آرون گروپ
آرون گروپس
تالارکده