چهارشنبه, ۲ اسفند , ۱۴۰۲
درخواست تبلیغات

لیلا حاتمی در سوگواری تعزیه شهر رودبار که باورتان نمی شود

تاریخ نشر :جمعه 18 آگوست 2023 اشتراک:
لیلا حاتمی در تعزیه  اخبار گوناگون
لیلا حاتمی بازیگر مشهور سینما از زوج هنری علی حاتمی کارگردان مطرح سینما و زری خوشکام است که هنر را ذاتا به ارث برده و یکی از بهترین بازیگران زن تاریخ سینماست.

بازیگر مطرح ایرانی همسر سابق علی مصفا دو فرزند دارد. او در خانواده هنری به دنیا امده است و به هنر های نمایش علاقه بسیار زیادی دارد. تنها یادگار علی حاتمی به مراسم سوگواری در شهر رودبار رفته بود و نمایش تعزیه را در این شهر به تماشا نشست. حضور لیلا حاتمی در تعزیه را در پرشین وی ببینید.

لیلا حاتمی در تعزیه

حضور لیلا حاتمی در سوگواره تعزیه شهر رودبار مورد توجه کاربران فضای مجازی قرار گرفت.

لیلا حاتمی در سوگواری تعزیه شهر رودبار که باورتان نمی شودلیلا حاتمی در سوگواری تعزیه شهر رودبار
لیلا در سریال تاریخیلیلا در سریال تاریخی دلشدگان

فیلم دلشدگان برداشتی آزاد و شخصی از سه داستان واقعی در زمان قاجار است که در آن گروهی از نوازندگان سازهای ایرانی برای پر کردن صفحه موسیقی به خارج از کشور سفر می‌کنند. نخستین داستان به سفر نوازندگان مشهور موسیقی ایران به شهر پاریس در سال ۱۲۸۶ خورشیدی در دوران محمدعلی‌شاه قاجار به سرپرستی آقاحسینقلی برای ضبط صفحه موسیقی مربوط می‌شود.

دومین داستان نیز سفر گروهی از هنرمندان برای ضبط صفحه به شهر لندن با پشتیبانی یک بازرگان ارمنی به نام هامبارسون است که پس از بازگشت از لندن میان وی و هنرمندان مشکلاتی به‌وجود می‌آید و قرارداد ضبط فسخ می‌شود. سومین داستان نیز سفر گروهی دیگر از موسیقی‌دانان به همین منظور به شهر تفلیس در سال ۱۲۹۳ خورشیدی است. سفر سوم در دوران احمدشاه قاجار رخ می‌دهد.

او دیپلم رشته ریاضی فیزیک دارد و در دانشگاه پلی تکنیک تهران در رشته مهندسی برق تحصیل کرده است که پس از دو سال این رشته را نیمه رها کرد و به دانشگاه لوران، سوئیس رفت و در آنجا ادبیات فرانسه را خواند. به دلیل بیماری پدرش در سال ۱۳۷۵ باز هم تحصیل را نیمه رها کرد و به ایران بازگشت.

خبر فوری

گردآوری:
برچسب ها:
اخبار مرتبط:
فیلم پرشین وی
آرون گروپ
آرون گروپس
تالارکده