دوشنبه, ۷ اسفند , ۱۴۰۲
درخواست تبلیغات

میترا رفیع بازیگر نقش گلنار سریال گیل دخت در خانه اش

تاریخ نشر :شنبه 26 نوامبر 2022 اشتراک:
میترا رفیع بازیگر نقش گلنار اخبار گوناگون
در این مطلب عکسی از میترا رفیع بازیگر نقش گلنار را مشاهده می کنید که در خانه اش مشغول خوردن چای است

میترا رفیع بازیگر جوان ایرانی است که این روزها با بازی در سریال گیلدخت به شهرت رسید. قبل از آن او در سریال بی همگان بازی کرده بود و بیشتر دیده شد. امروز در پرشین وی می خواهیم عکسی از میترا رفیع بازیگر نقش گلنار را در خانه اش برای شما قرار دهیم

میترا رفیع بازیگر نقش گلنار

عکسی از میترا رفیع در خانه اش

میترا رفیع بازیگر نقش گلنارمیترا رفیع بازیگر نقش گلنار در خانه اش

نقد سریال گیلدخت

سریال گیلدخت مجموعه ای تاریخی و عاشقانه است که توانسته نظرها را جلب کند. این سریال نقاط قوت زیادی دارد. نقدی بر آن را در ادامه بخوانید.

خط اصلی داستان براساس قسمت های پخش شده، همان قصه تکراری عشق پسری فقیر به دختری ثروتمند و قدرتمند است. فیلمساز برای روایت داستان عاشقانه‌اش دوره تاریخی قاجار را انتخاب کرده است. در تاریخ ایران، هر دوره سلطنتی که امکان سوءاستفاده از ارکان قدرت در آن مهیا بوده چه دوره قاجار باشد، چه پهلوی، می‌تواند بستر مناسبی برای روایت داستان‌هایی جذاب باشد.

از آنجا که در این دوران‌ها وابستگان دربار و حاکمیت این اجازه را داشتند که حتی به خانه‌های مردم نیز که رعایای حکومت خوانده می‌شدند، تعدی کنند، فیلمساز در زیرلایه‌های مضامین داستانی خود، به لزوم حفظ رعایت خانه و خانواده و همچنین به موضوع امنیت بعنوان یک اصل مهم برای زیست اجتماعی و فردی بشر پرداخته است.

میترا رفیع بازیگر نقش گلنارمیترا رفیع بازیگر نقش گلنار گیلدخت

جایگاه زن در این سریال

در خانه تقی خان برخلاف جامعه مردسالار گذشته ایران، زن جایگاه ویژه و والایی دارد.
از گلنار با بازی میترا رفیع دختر عزیزدردانه خان گرفته تا همسر و مادر او.
گلنار قهرمان داستان گیل ‌دخت است. فیلمساز برای نزدیکی و همذات پنداری
بیشتر مخاطب با این دخترگیلانیِ خان زاده نریشن‌هایی را از زبان او
در داستان گنجانده است تا مخاطب با شنیدن صدای ذهن و قلب
این دختر همواره در تنهایی‌ها، نبردها و دودلی‌هایش همراه او باشد.

گلنار باوجود آنکه تک فرزندی در عمارت خان است دختری لوس و بی دست و پا نیست، جسارت و زبان سرخ و تند و تیزی دارد. یادمان بیاید که برای دیدار با اسماعیل چگونه خودش را به آب و آتش زد. دختر خان بودن گلنار را مغرور و متکبر بار آورده است و معلوم نیست با وجود این غرور و تکبر و حس برتری که نسبت به رعایا در وجود اوست چگونه عاشق مردی از طبقه رعیت شده است.

سریال گیلدختسریال گیلدخت

داستان عشق این دو نفر براساس گفته‌های آنان به گذشته و زمان حضور خان در تهران بازمی‌گردد و بهتر بود فیلمساز برای باورپذیرتر شدن این عشق اولین دیدار و نحوه شکل‌گیری این رابطه را با فلاش بکهایی نشان می‌داد. همیشه عشق میان دونفر که بایکدیگر بسیار متفاوت‌اند می‌تواند دستمایه داستانی جالب و جذاب باشد و در گیل ‌دخت دخت این موضوع وجود دارد؛ علاوه بر اختلاف طبقاتی شدید میان گلنار و اسماعیل به نظر می‌رسد از لحاظ اخلاقی و اعتقادی هم میان آنها فاصله‌ای از زمین تا آسمان است.

اینستاگرام و فارس

گردآوری:
برچسب ها:
اخبار مرتبط:
فیلم پرشین وی
آرون گروپ
آرون گروپس
تالارکده