توصیه معنادار وزیر ارتباطات : به فکر جایگزین پلتفرم جدید برای کسب و کار باشید!

تاریخ نشر :پنج‌شنبه 29 سپتامبر 2022 اشتراک:
پلتفرم جایگزین اخبار گوناگون
در این ویدئو توصیه های وزیر ارتباطات را درباره پلتفرم جایگزین اینستاگرام و واتس آپ مشاهده می کنید که در صحبت هایش می گوید

پس از اتفاقات اخیر و اعتراضات گسترده مردم در سراسر کشور بلافاصله اینستاگرام و واتس آپ فیلتر شدند و دسترسی افراد به آنها تنها با فیلتر شکن امکان پذیر شد. امروز در پرشین وی می خواهیم ویدئویی برای شما قرار دهیم که در آن توصیه وزیر ارتباطات برای پلتفرم جایگزین را مشاهده می کنید

توصیه برای پلتفرم جایگزین

زارع پور، وزیر ارتباطات گفت: کسب‌وکارها روی پلتفرمی که پایبند به قانون جمهوری اسلامی ایران نیست سرمایه‌گذاری نکنند. هزینه خساراتی که به مردم در فضای مجازی وارد شده مستقیما متوجه کسانی است که آشوب‌ها را به وجود آورده‌اند.

 ویدئویی از صحبت های وزیرارتباطات

پلتفرم‌ های داخلی جایگزین خارجی‌ها می‌شوند؟ 

سیاوش علی احمدی؛ کارشناس حوزه فناوری می‌گوید: «در کشور پلتفرم‌هایی مانند اسنپ و تپسی وجود دارند که حتی اگر رقیب جهانی آن‌ها یعنی اوبر به بازار کشور وارد شود، کاربران خود را از دست نمی‌دهند و به صورت گسترده از آن‌ها استفاده می‌شود.»

او توضیح می‌دهد:«اصولا زیرساخت‌های پلتفرم های داخلی ضعیف هستند و به نوعی کد اصلی آن‌ها از پروژه‌های منبع باز (open source) برداشته‌ شده‌ است. به بیان دیگر از کدهای نمونه‌ خارجی استفاده کردند، اما چون کاربران از امنیت اطلاعات تبادل شده در این پلتفرم‌ها اطمینان ندارند اقبال به این ابزارها بسیار کم است.

پلتفرم جایگزینپلتفرم جایگزین اینستاگرام

پروژه‌های متن باز ، پروژه‌هایی هستند که سورس کد آنها در اختیار عموم قرار می‌گیرد تا تمام برنامه نویس‌ها بتوانند آنها را توسعه بدهند.
آن زمانی که تلگرام با فیلترینگ مواجه شد؛ پیام‌رسان آی‌گپ به عنوان نمونه داخلی کاملا مانند تلگرام عمل می‌کرد، اما چرا کاربران به سمت استفاده از آن نرفتند؟ زیرا از تامین امنیت حریم خصوصی خود در این پلتفرم مطمئن نبودند.»

علی احمدی با اشاره به بدافزارها، بیان می‌کند:«با وجود بدافزارهایی که در فضای وب وجود دارند و به نوعی می‌توانند عامل حضور در حریم خصوصی افراد در تلفن همراه شوند. در کشور ما نیز یکی از دلایلی که مردم از پلتفرم های بومی حمایت قابل قبولی نمی‌کنند، این موضوع است. حریم خصوصی خود را در پلتفرم های داخلی در خطر می‌ببیند.

پلتفرم جایگزینپلتفرم جایگزین داخلی

در سوی دیگری از ماجرا؛ پلتفرم های داخلی معمولی از امکانات کمتری نسبت به پلتفرم‌های خارجی برخوردار هستند. این تفاوت امکانات حتی در پیام‌رسان‌های خارجی نیز وجود دارد. به عنوان مثال دنیای تلگرام با واتساپ با یکدیگر بسیار متفاوت‌تر است. خدمات تلگرام بیشتر و پیشرفته‌تر است، چه بسا کاربران بیشتری هم نبست به واتساپ دارد. پلتفرم‌های داخلی نیز از امکانات کمتری نیست به خارجی‌ها بهر‌ه‌مند هستند.»

اینستاگرام و تجارت نیوز

گردآوری:
اخبار مرتبط:
فیلم پرشین وی
فرادرس