شنبه, ۲۵ فروردین , ۱۴۰۳
درخواست تبلیغات

شوکه شدن کاربران از دیدن اولین زن ربات انسان نمای آفریقایی

تاریخ نشر :پنج‌شنبه 15 دسامبر 2022 اشتراک:
ربات انسان نما اخبار گوناگون
در این ویدئو رونمایی از اولین ربات انسان نما آفریقایی را مشاهده می کنید که توسط مهندسان نیجریه ای ساخته و توسعه یافته است. این ربات مسلط به هشت زبان زنده دنیا می باشد

دانشمندان کشور نیجریه بااستفاده از فناوری های دیجیتال و هوش مصنوعی موفق به ساخت اولین ربات انسان نما زن شدند. رباتی که به چند زبان بین المللی مسلط است. در پرشین وی این ربات انسان نما را مشاهده می کنید

اولین ربات انسان نما زن آفریقایی

مهندسان نیجریه‌ای اولین ربات انسان نمای آفریقایی را ساختند. این ربات که اومیفی نام دارد علاوه بر توانایی گفتار به پنج زبان بومی نیجریه‌ای و چند زبان بین المللی، می‌تواند فرمان‌های گفتاری را نیز پاسخ دهد.

ویدئویی از اولین ربان زن آفریقایی

جزئیات ربات زن آفریقایی

یکی از دانشمندان کشور نیجریه با ساخت نخستین رُبات انسان‌نما در نیجریه و آفریقا تاریخ‌ساز شد. انتظار می‌رود رُباتی به نام اومیفی پیشرفت‌های پژوهشی جدیدی در زمینه هوش مصنوعی باز کند. طبق گزارش‌ها، این رُبات می‌تواند به پنج زبان بومی نیجریه‌ای صحبت کند، چند زبان زنده جهانی را درک کند و به فرمان‌های گفتاری پاسخ دهد.

دولت نیجریه اولین اندروید انسان‌نمای آفریقایی «Omeife» را برای پیشرفت پژوهش‌های هوش مصنوعی و توسعه فناوری‌های دیجیتال در نیجریه و آفریقا راه‌اندازی کرده است.

معاون رئیس‌جمهور خاطرنشان کرد که دولت موفقیت پروژه را تضمین خواهد کرد و از سایر سهامداران خواست تا از پروژه Omeife حمایت کرده و پروژه‌های جدید مانند آن را توسعه دهند.

ربات انسان نماربات انسان نما آفریقایی

او گفت: «ما در زمانی هیجان‌انگیز زندگی می‌کنیم که پیشرفت فناوری‌های دیجیتال در آن با سرعت ادامه دارد؛ جایی که داستان‌های علمی‌تخیلی دیروز در حال تبدیل به واقعیت‌های روزمره و امروزی ما هستند.»

نشریه وانگارد گزارش می‌دهد که اومیفی «اولین ربات انسان‌نمای آفریقایی» توسط گروه Uniccon به رهبری چاکس اکووم ساخته‌شده است.

به گزارش این نشریه در توضیح ویژگی‌های این ربات انسان‌نما، او درکی بلادرنگ از محیط اطراف خود دارد؛ ازجمله گوش ‌دادن فعال و توانایی تمرکز بر روی یک رشته مکالمه خاص در زمان برقرار کردن دیالوگ با دیگر انسان‌ها.

همچنین خاطرنشان کرده‌اند که اومیفی علاوه ‌بر انگلیسی می‌تواند به هشت زبانِ زنده دنیا، ازجمله یوروبا، هائوسا، ایگبو، فرانسه، عربی، کیسواحیلی، پیجین و آفریقایی کلاسیک صحبت کند.

باشگاه خبرنگاران و هوشینو

گردآوری:
برچسب ها:
اخبار مرتبط:
فیلم پرشین وی
آرون گروپ
آرون گروپس