شنبه, ۱۸ آذر , ۱۴۰۲
درخواست تبلیغات

به بهانه نهمین سالگرد درگذشت زنده یاد مرتضی پاشایی ؛ وداع هزاران نفر با خواننده مرحوم

تاریخ نشر :چهارشنبه 15 نوامبر 2023 اشتراک:
سالگرد درگذشت مرتضی پاشایی اخبار گوناگون
مرتضی پاشایی 23 آذرماه سال 93 به علت بیماری سرطان درگذشت که واکنش های زیادی برانگیخت .حاضران در تشییع جنازه او در شهرهای مختلف ایران «احتمالاً از حاضران در هر تشییع جنازه دیگری در یک دهه اخیر بیشتر بوده‌است» و اکثر صاحب نظران معتقدند چنین حضوری از مردم در یک مراسم تشییع جنازه قابل انتظار نبود

مرتضی پاشایی، خوانندهٔ ایرانی، در ۲۳ آبان ۱۳۹۳ پس از یک دوره مبارزه با بیماری سرطان معده در تهران، ایران درگذشت. مرگ او غیرمنتظره و بی‌سابقه توصیف شد، خصوصاً با توجه به عمر هنری کوتاه او. برخی مردم از شهرستان‌ها و برخی از خارج از کشور خود را به این تشییع جنازه رساندند . ویدیویی به بهانه نهمین سالگرد درگذشت مرتضی پاشایی را در ادامه در پرشین وی می توانید مشاهده کنید .

نهمین سالگرد درگذشت مرتضی پاشایی

۲۳ آبان، نهمین سالگرد درگذشت «مرتضی پاشایی» بود. خواننده ای که زندگی و حیات هنری اش، فصل جدیدی از موسیقی پاپ ایران بعد از انقلاب را رقم زد و درگذشت تراژیک او، تا سالها با بُهت و حیرت از سوی جامعه شناسان مورد بحث و تحلیل قرار گرفت.
مراسم تشییع پاشایی با حضور میلیونی دوستدارانش، نقطه مهمی در تاریخ موسیقی پاپ ایران شد و تأثیرگذاری اجتماعی پاشایی پس از فوت اش، مسیری جدید در موسیقی پاپ پس از انقلاب را باعث شد.

 سالگرد درگذشت مرتضی پاشاییمزار خواننده معروف
 سالگرد درگذشت مرتضی پاشاییخواننده مرحوم در کنار پدر و مادرش

وداع هزاران نفر با خواننده مرحوم

گردآوری:
اخبار مرتبط:
فیلم پرشین وی
آرون گروپ
آرون گروپس