پنج شنبه, ۳ اسفند , ۱۴۰۲
درخواست تبلیغات

تصاویر ترسناک و آخرالزمانی از خیابان‌های عربستان پس از سیل وحشتناک

تاریخ نشر :جمعه 25 نوامبر 2022 اشتراک:
خیابان‌های عربستان پس از سیل وحشتناک اخبار گوناگون
عربستان کشوری بیابانی و خشک است اما این به این معنا نیست که دراین کشور باران و سیل هرگز اتفاق نمی افتد. مناطقی در این کشور به دلیل باران های سیل اسا همواره در معرض خطر هستند.

کشور عربستان از مهم ترین کشورهای خاور میانه است که حوادث و اتفاقاتی که در این کشور رخ می دهد به سرعت رسانه ای می شود. موقعیت استراتژیک و نفت فراوان عربستان از مهم ترین دلایل اهمی این کشور پر حاشیه هستند. تصاویری از سیل وحشتناک عربستان را در پرشین وی ببینید.

سیل وحشتناک عربستان

شهر ساحلی جده در عربستان شاهد بارش شدید باران و وزش باد شدید بود که باعث شد پروازها متوقف و مدارس تعطیل شود.

مرکز ملی هواشناسی عربستان: امروز مناطق مکه مکرمه، مدینه منوره، تبوک، مناطق شمالی، حائل و القصیم شاهد بارش باران سنگین به همراه وزش باد شدید خواهند بود.

خیابان‌های عربستان پس از سیل وحشتناکخیابان‌های عربستان پس از سیل وحشتناک

تلاش عربستان سعودی برای ایجاد «مکه گردشگری»

ولیعهد محمد بن سلمان، نخست‌وزیر تازه منصوب شده عربستان، در رقابت با دبی و مقابله با وابستگی به نفت برای جلب علاقه شرکت‌های خارجی تلاش می‌کند و هدف این است که عربستان سعودی به «مکه گردشگری» تبدیل شود.

به نقل از توریسم، عربستان سعودی می‌خواهد گردشگران را جذب کند زیرا این کشور از نظر میراث طبیعی و تاریخی بزرگ‌تر و غنی‌تر از همسایه خود دبی است، امارتی که در دهه‌های اخیر به یک مرکز مالی جهانی تبدیل شده و قادر است ثروت‌های بزرگ و دوستداران تجملات را به خاورمیانه جذب کند.

سیل وحشتناک عربستانسیل وحشتناک عربستان

تا همین اواخر، پادشاهی سعودی ویزای توریستی فراتر از ویزای اعطا شده به مسلمانان برای زیارت شهرهای مقدس مکه و مدینه ارائه نمی‌کرد اما در حال حاضر همه چیز در حال تغییر است.

بر اساس راهبرد چشم‌انداز ۲۰۳۰ (برای تنوع بخشیدن به اقتصاد به‌شدت وابسته به نفت) و تحت نظارت ولیعهد و نخست‌وزیر محمد بن سلمان، سلطنت مطلقه سعودی قصد دارد یک تریلیون دلار در طول ۱۰ سال سرمایه‌گذاری کند تا عربستان را به مقصد گردشگری انبوه و مکه گردشگری تبدیل کند.

بن سلمان می‌خواهد تا سال ۲۰۳۰ سالانه ۵۵ میلیون گردشگر بین‌المللی را جذب کند یعنی کمی بیش از نیمی از گردشگرانی که در سال ۲۰۱۹ از فرانسه دیدن کردند. بدون احتساب زائران مذهبی، تعداد گردشگران حدود ۳.۵ میلیون نفر در سال گذشته و ۶.۱ میلیون نفر در نیمه اول سال ۲۰۲۲، در اوایل سپتامبر گزارش شد.

تصاویر ترسناک و آخرالزمانی از خیابان‌های عربستان پس از سیل وحشتناکتصاویر ترسناک و آخرالزمانی از خیابان‌های عربستان پس از سیل وحشتناک

برای رسیدن به این هدف، سعودی‌ها در همه جبهه‌ها حرکت می‌کنند؛ آنان تولید بخش کشتیرانی در کشور، ساخت استراحتگاه‌های مجلل در سواحل دریای سرخ و اقامتگاه‌های بوم‌گردی در صحرا را ترویج می‌کنند.

پادشاهی عربی دارای ۶ مکان میراث جهانی یونسکو  از جمله واحه الاحساء، محوطه باستانی هگرا (معروف به پترای سعودی، مداین صالح)، شهر تاریخی جده، نقاشی‌های صخره‌ای در منطقه حائل، منطقه الطریف در دیریه و پایتخت سابق خاندان آل سعود است.

مرمت دروازه دیریه، واقع در شمال ریاض در حال انجام است و سرمایه‌گذاری ۴۰ میلیارد دلاری برای ساخت یک مجتمع گردشگری که شامل هتل‌ها و رستوران‌های لوکس با ستاره‌های مشهور میشلن خواهد بود، اعلام شده است.

پروژه‌های بزرگی مانند نئوم در خلیج عقبه در حال احداث هستند که شامل یک پروژه توسعه شهری منحصر به‌فرد به نام لاین (The Line) است که ۱۰۰ کیلومتر در یک مسیر مستقیم در سراسر کویر امتداد دارد.

خبرآنلاین ـ تسنیم ـ ایسنا

گردآوری:
برچسب ها:
اخبار مرتبط:
فیلم پرشین وی
آرون گروپ
آرون گروپس
تالارکده