سکانسی جنجالی سیلی زدن بهرام رادان به معشوقه‌اش

تاریخ نشر :سه‌شنبه 22 نوامبر 2022 اشتراک گذاری :
سیلی زدن بهرام رادان اخبار گوناگون
سریال جیران این روزها در میان سریال های شبکه خانگی محبوبیت زیادی پیدا کرده است بازیگران بعد از پخش قسمت های ابتدایی اکنون در نقش های خود جا افتاده اند و هر کدام برای مخاطب باور پذیر شده اند.

انتخاب بهرام رادان برای نقش ناصر الدین شاه در ابتدای سریال جیران به نظر عجیب می رسید اما با پخش قسمت ها مشخص شد او به کمک کارگردان کاربلدی همچون حسن فتحی توانسته است این نقش را به خوبی ایفا کند و برخی اکت های او ما را یاد بازی درخشان عزت الله انتظامی در فیلم کمال الملک می اندازد. سیلی زدن بهرام رادان را در پرشین وی ببینید.

سیلی زدن بهرام رادان به جیران

همزمان با انتشار تازه‌ترین اپیزود سریال جیران از شبکه نمایش خانگی،‌ سکانسی از این سریال که در آن ناصرالدین شاه(بهرام رادان) روی معشوقه‌اش؛ جیران (پریناز ایزدیار) دست بلند می‌کند و به او سیلی می‌زند مورد توجه کاربران قرار گرفته است.

جیران داستانی عاشقانه از زندگی ناصرالدین شاه، چهارمین پادشاه قاجار را به تصویر می‌کشد که پس از مرگ امیرکبیر و صدراعظم شدن میرزا آقاخان نوری شروع می‌شود؛ شاه مشهور قاجار عاشق دختر روستایی به نام خدیجه‌خانم تجریشی می‌شود که به سبب چشمان درشتش،  نام «جیران» را برای او انتخاب می‌کند.

حرف‌های عجیب پریناز ایزدیار به بهران رادان | آدم‌های شما اونو کشتن …

خطر ناصر

در میان بازیگران «جیران» بهرام رادان کاری سخت‌تر داشته است. دلیل: پیش از او بازیگران زیادی نقش ناصر‌الدین شاه را بازی کرده‌اند و همین مسئله، عامل شکل‌گیری یک قیاس است. پیش‌تر گزارشی مفصل نوشتیم و عملکرد همه بازیگران در نقش ناصرالدین‌شاه را مرور کردیم. حالا محض یادآوری به بازیگرانی که در جلد شاه قاجار رفته‌اند، اشاره می‌کنیم.

سیلی زدن بهرام رادانبهرام رادان در نقش ناصر الدین شاه

زنده‌یادان عزت‌الله انتظامی و جمشید مشایخی شمایلی متفاوت از ناصرالدین‌شاه را ثبت کردند. ایرج راد و سعید شیخ‌زاده دیگر بازیگرانی هستند که تجربه بازی در نقش ناصر را دارند. چند ماه پیش حامد کمیلی در سریال «قبله عالم» درخشید و این یعنی کار رادان سخت بوده است. وانگهی، این بازیگر تجربه کاری تاریخی نداشته ‌ و مخاطب او را با عمدتا با نقش مردان خوش‌قیافه امروزی به یاد می‌آورد.

موقعیت متفاوت

ذکاوت سازندگان «جیران»، جایی است که ناصرالدین‌شاه را در موقعیتی متفاوت‌تر از قصه‌های پیشین قرار داده‌اند. داستان از جایی شروع می‌شود که شاه به خاطر قتل امیر‌کبیر رنجیده خاطر و افسرده حال است و هیچ نشانی از نشاط ندارد. در این شرایط او دلبسته دختری روستایی (جیران با بازی پریناز ایزدیار) می‌شود و قرار دل از دست می‌دهد. عشق شاه و حال افسرده او برگ برنده‌ای است که ناصر «جیران» را متفاوت از نمونه‌های پیشین کرده است.

سیلی زدن بهرام رادان به جیرانعشق ناصر به جیران

 ظاهر شاه

تصور غالب از پادشاه این است که یک شخصیت راست قامت و پر ابهت ببینیم. حال ناصر اما خراب است و غم قتل وزیر محبوبش، او را رها نمی‌کند. آشفتگی درونی در ظاهر شاه هویدا است؛ چه در ریش نیمه بلند و چه در شیوه نگاه کردن. بازیگر درک درستی از موقعیت داشته ‌ و به‌خوبی ‌ آشوب شاه را منتقل کرده و از شرایط او برای ترسیم شمایلی متفاوت از ناصر بهره برده است.

برای اینکه پی به ریزه‌کاری بازی رادان ببریم می‌توان به یک سکانس از قسمت اخیر رجوع کرد. جایی که شاه در آتش عشق جیران می‌سوزد؛ در خلوت خود چهره او را بر بوم نقاشی می‌کند و در نهایت «خیال محبوب» را در آغوش می‌کشد. بازیگر بدون دیالوگ، راوی سوز عشق می‌شود؛ عشقی که نسبتی با هوسرانی شاه ندارد و مخاطب پی به ناب بودن آن می‌برد.

 لحن شاه

موقعیتی که شاه قجری در آن قرار دارد، نه‌تنها در ظاهرش هویداست که در کلام او به‌وضوح دیده می‌شود. بهرام رادان برای باورپذیر‌کردن نقش، تسلطی ستودنی بر صدای خود دارد و طوری صحبت می‌کند که یادآور شخصیت‌های پیشین که در جلد آنها فرو رفته بود، نیست. از آن طرف حسن فتحی از بازیگر خواسته در عین نمایش درونیات شخصیت، طوری عمل کند که ابهت شاه زیر سوال نرود.

سیلی زدن بهرام رادانبازیگران جیران

رادان با موفقیت از این مرز باریک حرکت کرده و موفق به ترسیم شمایلی تازه از شاه قاجار شده است. نکته دیگر اینکه فتحی به همراه احسان جوانمرد اصرار نداشته‌اند که دیالوگ‌ها شبیه آثار رایج باشد. پس، به مدلی رسیده‌اند که در عین استفاده از دیالوگ‌های موزون، گرفتار ثقیل‌گویی نشده‌اند. در نتیجه این شیوه به کمک بهرام رادان به عنوان یکی از شخصیت‌های اصلی که در کانون توجه است، آمده.

 ریسک دلپذیر

بهرام رادان سال‌ها تن به بازی در سریال نداد. او بارها پیشنهادهای وسوسه‌برانگیز را رد کرد تا به «رقص روی شیشه» رسید. آن تجربه به دلیل حواشی، پایانی خوش نداشت اما انتخاب بعدی رادان توام با موفقیت بود. او تا همین جا هم بهره‌ای که از یک سریال باید ببرد را برده است. مثل هر اثری دیگر به بازی رادان هم می‌توان نقد وارد کرد اما امتیازهای مثبت او در «جیران» آنقدر زیاد است که نقاط منفی را می‌پوشاند. میزان کامنت‌های مثبت کاربران و مخاطبان سریال درباره بازی رادان، نشانه‌ای روشن است از موفقیت او در «جیران» و نقش قبله

همشهری انلاین ـ وقت صبح

گردآوری:
برچسب ها:
اخبار مرتبط:
فیلم پرشین وی
فرادرس