پنج شنبه, ۱۳ بهمن , ۱۴۰۱

چهره مردی که به خاطر دخترانش تغییر جنسیت داد

تاریخ نشر :شنبه 14 ژانویه 2023 اشتراک:
اخبار گوناگون
تغییر جنسیت یک انتخاب مهم برای کسانی است که احساس می کنند تطابقی با جنسیتی که با ان به دنیا امده اند ندارند. اما اینکه کسی به دلایلی به جز مشکلات روانشناسی و جسمی تصمیم به تغییر جنسیت بگیرد بسیار عجیب به نظر می رسد.

علاقه به فرزندان در وجود هر انسانی نهفته است و افراد زیادی به عشق فرزندانشان کارهای عجیبی انجام داده اند. با این حال تصمیم عجیب مرد ۴۷ ساله اکوادور در نوع خود بی نظیر بوده است او برای به دست آوردن حضانت دخترانش تصمیم گرفت جنسیت خود را تغییر دهد. ماجرای تغییر جنسیت به خاطر بچه ها را در پرشین وی ببینید.

تغییر جنسیت به خاطر بچه ها

مردی اهل اکوادور به طور قانونی جنسیت خود را تغییر داده است تا به او شانس بیشتری برای به دست آوردن حضانت دو دخترش بدهد. رنه سالیناس راموس، مدعی است که این تصمیم به این دلیل گرفته است که سیستم قضایی کشورش معمولاً در چنین مواردی به نفع مادران است.

پدری که به خاطر دو دخترش تغییر جنسیت داد

این مرد ۴۷ ساله گفت: «پدر بودن در این کشور، مثل مجازات است و من فقط به عنوان یک تامین کننده مالی دیده می شوم.»

او گفت که تغییر جنسیتش به دلیل تمایلات جنسی نیست، بلکه فقط به دلیل سیستم قضایی مغرضانه اکوادور است. رنه افزود: «من از تمایلات جنسی خود بسیار مطمئن هستم. چیزی که من به دنبال آن بوده‌ام این است که عشق و حمایتی را که یک مادر می‌تواند به فرزندانش بدهد را به دخترانم بدهم.»

چهره بعد از مردی که به خاطر دخترانش تغییر جنسیت دادچهره قبل از مردی که به خاطر دخترانش تغییر جنسیت داد

زن شدن مرد اکوادوری به خاطر حضانت فرزندانش

رنه درگیر نبرد حضانت با شریک سابقش بر سر دو دخترشان در استان آزوای است. او گفت ۱۸ ماه است که دختر بزرگش را ندیده است و برای اینکه شانس بیشتری برای گرفتن حضانت داشته باشد، تصمیم گرفت در اداره ثبت احوال جنسیت خود را تغییر دهد.

وی افزود: «قانون، حق والدین بودن را از ما سلب کرده است. من به خاطر عشق این کار را کردم.» تا زمانی که این موضوع حل نشود، دختران رنه، باید پیش مادرشان بمانند.

تغییر جنسیت به خاطر بچه هاتغییر جنسیت به خاطر بچه ها

موضع رنه بسیاری از فعالان دگرباشان جنسی را در اکوادور خشمگین کرده است که برای تغییر قانون به منظور اجازه دادن به شهروندان برای تغییر جنسیت مبارزه می کردند. سخنگوی فدراسیون سازمان های دگرباشان جنسی ( LGBT) اکوادور، مشکل رنه را یک مسئله خصوصی و نه در روح قانون خواند.

ماه گذشته، یک زن تراجنسیتی اولین کسی بود که علیرغم آسیب مغزی در دوران کودکی پس از تیراندازی توسط پدر خوانده‌اش، در ایالات متحده اعدام شد. امبر مک لافلین، زن ۴۹ ساله آمریکایی، نخستین فردی است که در سال ۲۰۲۳ میلادی در ایالات متحده اعدام می‌شود

امبر ۴۹ ساله، به جرم قتل و تجاوز به بورلی گونتر، شریک زندگی سابقش در ۲۰ نوامبر ۲۰۰۳، در میسوری، ایالات متحده محکوم شد. میسوری و ایندیانا تنها ایالت‌هایی هستند که به قضات خود اجازه صدور احکام اعدام را در نبود اتفاق آرا میان اعضای هیئت منصفه صادر کنند. او اکنون از فرماندار جمهوری خواه مایک پارسون درخواست کرده است که او را از اعدام به دلیل مشکلات روانی و دوران کودکی پر دردسر نجات دهد.

چهره چهره بعد از مردی که به خاطر دخترانش تغییر جنسیت دادچهره چهره بعد از مردی که به خاطر دخترانش تغییر جنسیت داد

طبق نامه‌ای که برای پارسون فرستاده شد، پدرخوانده‌اش در کودکی مدفوع خودرا  به صورت او مالیده و به خورد او داده است. امبر چندین بار، چه در کودکی و چه در بزرگسالی سعی کرده است خود را بکشد.

وکلای مک لافلین در دادخواست عفو به مسائل آسیب زای دوران کودکی او و سلامت روانش اشاره کردند. پیش از این هیچ مورد شناخته شده ای از اعدام یک زندانی تراجنسیتی به صورت علنی در ایالات متحده وجود نداشته است.

روزیاتو

گردآوری:
برچسب ها:
اخبار مرتبط:
فیلم پرشین وی
آخرین اخبار
بیشتر >
فرادرس