سه شنبه, ۱۴ آذر , ۱۴۰۲
درخواست تبلیغات

تصمیم مهم مجلس درباره بنزین و توزیع مساوی یارانه‌های انرژی میان همه ایرانیان

تاریخ نشر :یکشنبه 19 نوامبر 2023 اشتراک:
تصمیم مجلس درباره بنزین اخبار گوناگون
تصمیماتی که مجلس شورای اسلامی می گیرد تاثیر بسیار زیادی در زندگی ما می گذارد. بنزین یکی از مهم ترین موضوعاتی است که مجلس نهایتا درباره آن به جمع بندی هایی رسیده است.

یکی از مهم ترین موضوعات در هر کشوری بحث سوخت و انرژی است. در کشور ما هم قیمت سوخت مستقیما بر زندگی مردم تاثیر گذار است. مجلس درباره بنزین و توزیع مساوی یارانه‌های انرژی میان همه ایرانیان تصمیماتی اتخاذ کرده است. تصمیم مجلس درباره بنزین را در پرشین وی ببینید.

تصمیم مجلس درباره بنزین

کمیسیون تلفیق برنامه هفتم با توزیع مساوی یارانه‌های انرژی میان همه ایرانیان داخل کشور موافقت کرد.
به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، اعضای کمیسیون تلفیق در جلسه عصر این کمیسیون با ماده ۳۱ لایحه برنامه هفتم و بند الف آن موافقت کردند.

بر اساس این ماده، دولت مجاز است تا پایان سال اول برنامه هفتم، اقدامات لازم را برای بهره‌مندی مساوی همه ایرانیان از یارانه حامل‌های انرژی فراهم کند.

تصمیم مهم مجلس درباره بنزین و توزیع مساوی یارانه‌های انرژی میان همه ایرانیانتصمیم مهم مجلس درباره بنزین و توزیع مساوی یارانه‌های انرژی میان همه ایرانیان

این ماده شامل همه انواع حامل‌های انرژی از جمله برق، گاز، بنزین و غیره می‌شود.

ماده ۳۱ لایحه برنامه هفتم

به منظور توسعه عدالت اقتصادی و بهبود توزیع درآمد، اقدامات زیر تا پایان سال اول برنامه انجام می‌شود:

الف) دولت مجاز است در راستای عدالت در توزیع درآمد، مبارزه با قاچاق، بهینه سازی مصرف انرژی با فراهم‌سازی زیرساخت‌های لازم، بر اساس آیین‌نامه اجرایی که به تصویب هیات وزیران می‌رسد، اقدامات لازم را برای بهره‌مندی مساوی ایرانیان ساکن در کشور از یارانه حامل‌های انرژی به عمل آورد.

بهینه سازی مصرف انرژیبهینه سازی مصرف انرژی

این ماده در صورت تصویب در صحن علنی مجلس، قابل اجرا خواهد بود.

نمایندگان مجلس ۱۴ سال پیش در ماده هفت قانون هدفمندکردن یارانه‌ها نیز به دولت‌ها اجازه توزیع یارانه‌های انرژی میان همه خانواده‌های کشور را داده بودند.

به همین منظور، دولت سیزدهم نیز اعطای سبدی از حامل‌های انرژی منتخب در قالب بسته یارانه‌ای مصون در برابر تورم و تخصیص آن بر اساس شماره ملی و متناسب با بعد خانوار و ایجاد امکان مبادله آن توسط مردم را به عنوان یکی از مهمترین اقدامات برای مبارزه با فقر در فصل پنجم از سند تحول دولت مردمی ذکر کرده است.

گردآوری:
برچسب ها:
اخبار مرتبط:
فیلم پرشین وی
آرون گروپ
آرون گروپس