تمرینات زنان یگان‌های ویژه فراجا با پوشش جدید

تاریخ نشر :یکشنبه 06 نوامبر 2022 اشتراک:
زنان یگان‌های ویژه اخبار گوناگون
چند سالی است که حضور زنان در بین نیروهای نظامی بیشتر شده است. حضور زنان اموزش دیده برای مقابله در برابر برخی اشرار نیاز است و این افراد از توانایی های فیزیکی بالایی برخوردارند.

برخی افراد با سواستفاده از احساسات مردم سعی کردند که اعتراضات آنها را به اغتشاش بکشانند. متاسفانه در میان اغتشاشگران زنان فریب خورده بسیاری را می بینیم که آسیب زیادی به اموال دیگران و اموال شهری وارد می کنند. تمرینات زنان یگان‌های ویژه فراجا با پوشش جدید بریا مقابله با آشوبگران را در پرشین وی ببینید.

زنان یگان‌های ویژه

ویدیویی در فضای مجازی منتشر شده است که گفته شده مربوط به تمرینات زنان یگان‌های ویژه فراجا است.

اولین تصاویر از تمرینات زنان یگان‌های ویژه فراجا

سرهنگ حیدری فرمانده یگان زنان یگان‌های ویژه فراجا با اشاره به اعتراضات مردمی در پی درگذشت مهسا امینی گفته برای نخستین بار یگان زنان یگان‌های ویژه وارد میدان شدند و این مأموریت را می‌توان به عنوان اولین مأموریت رسمی این خانم‌ها دانست.

فرمانده یگان ویژه در پاسخ به پرسشی درباره پوشش زنان یگان ویژه گفت:

سوال: در فیلمی که از زنان یگان ویژه در فضای مجازی منتشر شد زنان با مانتو، شلوار و مقنعه و کلاه نظامی دیده می‌شدند برخی معاندین نیز بر این اصرار داشتند که اگر چادر حجاب اصلی است پس چرا نیروهای یگان ویژه چادر به سر ندارند در این خصوص چه می‌فرمایید؟

این شبهه‌اندازی کار ضدانقلاب است اگر چه با چادر می‌شود عملیات انجام داد اما با توجه به اینکه مأموران ما در صحنه عملیات برای دستگیری اقدام می‌کنند با توجه به استنادات شرعی و رعایت حدود شرعی این پوشش را برای آنها به کار بردیم.

پوشش زنان یگان ویژهپوشش زنان یگان ویژه

اگرچه اعتقاد داریم حجاب محدودیت نیست و چادر حجاب برتر است اما مأموران ما در عین رعایت حجاب و پوشیدن مقنعه و گذاشتن کلاه، لباس ضدضربه‌ای متناسب با مأموریت را به تن دارند.

تمرینات زنان یگان‌های ویژه فراجا با پوشش جدیدتمرینات زنان یگان‌های ویژه فراجا

لباس فرمی که کاملا پوشیده بوده و بدن‌نما هم نیست و با توجه به مأموریت آنها طراحی شده است؛ همانطور که ورزشکاران ما در صحنه ورزش نیز از لباس‌های پوشیده استفاده می‌کنند که منافاتی با رعایت حجاب ندارد.خوشبختانه یگان زنان زینبی در عملیات اخیر بسیار موفق عمل کردند.

موارد استفاده و به کارگیری زنان در یگان‌های ویژه

سردار حسن کرمی درباره موارد استفاده و به کارگیری زنان در یگان‌های ویژه اظهار کرد: واحد زنان در عملیات‌های مردم‌یاری و امداد و نجات نقش موثری دارد در مواردی مانند عملیات اربعین این واحد خدمات زیادی به زائران ارائه می‌کند. همچنین در عملیات‌های امداد و نجات نیز از ظرفیت‌های واحد زنان یگان ویژه استفاده شده است.

وی ادامه داد: در حوادث سیل و زلزله که چند مورد آن سال گذشته در کشور رخ داد، ما از ظرفیت واحد زنان استفاده کردیم و نتایج خوبی هم حاصل شد.

زنان یگان‌های ویژه فراجاتمرین برای حضور در عملیات‌های مردم‌یاری

فرمانده یگان‌های ویژه ناجا ادامه داد: هچنین در مواقعی که موضوع خاصی پیش بیاید ما از واحد زنان در حوزه‌های مختلفی همچون مسائل فرهنگی، عملیات روانی و… استفاده خواهیم کرد و در این خصوص برنامه‌ریزی‌های لازم انجام شده است. کرمی درباره نوع همکاری واحد زنان با یگان ویژه نیز گفت: یگان زنان عموما بر پایه پلیس افتخاری شکل گرفته و گرچه ارکان اصلی آن از پرسنل کادر هستند اما بقیه اعضای آن از پلیس افتخاری هستند.

وی افزود: در برنامه ششم یگان ویژه باید به سمت مردم پایه بودن حرکت کرده و ما نیز در تلاش هستیم که از ظرفیت‌های پلیس افتخاری ظرفیت و توانمان را افزایش دهیم. فرمانده یگان‌های ویژه ناجا با تاکید بر اینکه یگان ویژه نیرویی مردم‌محور است اظهار کرد: راهبردها و استراتژی یگان ویژه بازدارنده بوده و در همین راستا آموزش‌ها نیز به پرسنل و ماموران ارائه خواهد شد.

خبر فوری ـ عصر ایران

گردآوری:
اخبار مرتبط:
فیلم پرشین وی
فرادرس