ماجرای ازدواج و طلاق سایه افضلی بعد از تغییر جنسیت در ۲۵ سالگی اش

تاریخ نشر :شنبه 24 سپتامبر 2022 اشتراک:
زندگی سایه افضلی اخبار گوناگون
در این مطلب فراز و نشیب های زندگی سایه افضلی دختر ترنس ایرانی را مشاهده می کنید که چند سال پیش تغییر جنسیت داد

سایه دختر جوان و زیبایی است که ورودش به فضای مجازی باعث از بین رفتن زندگی اش شد. این دختر جوان که پس از سالها درد و رنج ترنس بودن تصمیم گرفت عمل تغییر جنسیت انجام دهد و خودش را زن کند. در ادامه در پرشین وی جزئیات زندگی سایه افضلی را مشاهده می کنید

زندگی سایه افضلی

فقط چند نفر میدانستند که عمل تغییر جنسیت انجام داده و از قالب مرد بــه جسم زن رسیده است اما ناگهان فضای مجازی همه چیز را بــهم ریخت. عکس های یک پسر جوان بــه نام «شایان» کنار عکس هایش همراه با جمله «او یک پسر بود» قرار گرفت و ماجرا حتی بــه گوش خانواده همسرش هم رسید. با «سایه افضلی» که این روزها با فعالیت در فضای مجازی خداحافظی کرده، در کنار مادرش «اشرف برخوردار» که حامی او و ترنس هاست بــه گفت و گو نشستیم.

سایه می گوید دوران مدرسه بدترین دوران زندگی او بوده و در این میان از کلاس ورزش بیشتر از همه وحشت داشت: «کم نبودند معلم هایی که باعث آزار من شدند اما در آن میان یک معلم دینی داشتیم بــه نام آقای عرب. بــه خاطر حمایتی که از من کرد فامیلی اش هیچ وقت از یادم نمی رود.

آن زمان بچه های شرور کلاس دائم اذیتم می کردند و من را کتک می زدند. او موضوع را فهمیده بود.یک بار وقتی یکی از بچه هایی که آخر کلاس می نشست با استفاده از لوله خودکار بــه سمت من پوست میوه پرت میکرد با او برخورد کرد و بــه همه بچه های کلاس گفت اگر کسی از این بــه بعد مزاحمتی برای محمد ایجاد کند، حسابی با او برخورد می کنم. بعد از آن دیگر هیچ کس در آنکلاس حتی بــه آزار من هم فکر نمی کرد.»

ماجرای زندگی سایه افضلی

زندگی سایه افضلیماجرای زندگی سایه افضلی

مادرش می گوید:
من مادر بودم و برای همین با دیگران فرق داشتم.محمد چه با اخلاق محکم مردانه و چه با اخلاق لطیف زنانه، فرزند من بود و افسردگی اش را نمی توانستم ببینم، تا این که محمد با اصرار بقیه راهی خدمت سربازی شد.» یک ماه از دوره آموزشی محمد بــه عنوان منشی گذشت و دو ماه دیگر هم در قسمت خدمات کار کرد:«بعد از آموزشی دوران اصلی خدمتم شروع شد. بارها در دوران خدمت بــه خودکشی فکر کردم اما بــه خاطر خانواده ام پشیمان شدم.

آن «کما»ی سرنوشت ساز

او تازه بــه موقعیت خوبی در عرصه هنر رسیده بود که ناگهان یک تصادف همه چیز را خراب کرد. مادر سایه ماجرای آن تصادف را اینگونه برای مان تعریف میکند: «چند روزی بــه تهران رفته بود تا کارهای مربوط بــه موسیقی اش را دنبال کند که ناگهان بــه ما خبر دادند پسرمان در اتوبان بعثت در حالی که سوار ماشین ۲۰۶ بوده تصادف کرده است. آن ها گفتند محمد همراه دو دوستش بوده که هر دو آنها فوت کرده اند و او هم بــه کما رفته است. نمیدانید من و پدرش چه حالی داشتیم. او ۲۷ روز در کما بود.»

تغییر جنسیتتغییر جنسیت

۲۷ روز در کما بودن باعث شد محمد تصمیم جدیدی در زندگی خود بگیرد: «من از یک قدمی مرگ برگشته بودم.چشمم را که باز کردم گفتم همه چیز تمام شد. محمد و شایان تمام شد و من باید بــه آنچه هستم برسم.همان جا بود که با خودم قرار گذاشتم اگر قرار است یک روز زنده باشم، در جسم واقعی خودم و مثل یک زن زندگی کنم.»

در سال ۸۵ تصمیم گرفتم با تمام مشکلاتی که پیش رو خواهد داشت برای همیشه مراحل قانونی را طی کند و بــه جسم واقعی خودش برسد و همین هم شد: «مراحل قانونی را طی کردم و دو سال تحت نظر سه پزشک بودم و در نهایت در سال ۸۹ بعد از طی کردن تمامی مراحل قانونی، عمل تغییر جنسیت را انجام دادم. سایه را با دست خودم بــه دنیا آوردم.»

عمل تغییر جنسیت

او بــه مادرش گفت قرار است عمل کند و هر اتفاقی بیفتد از این تصمیم منصرف نخواهد شد: «مادرم پشتم ایستاد.با خواهرانم حرف زد، برادرانم را آرام کرد، حتی دل پدرم را بــه دست آورد و در آخر بــه من گفت قرار است سه دانگ از خانه مان را بفروشد و بــه من بدهد تا عمل کنم. نمی دانید چه باری از روی دوش من برداشته شد.»

زندگی سایه افضلیسایه افضلی و منوچهر هادی

شروع کرد بــه فعالیت در فضای مجازی: «زمان بیکاری داستان می نوشتم
و با گشت و گذار در فضای مجازی خودم را سرگرم می کردم. همه چیز خوب بود.
طرفدارانم در صفحه های اجتماعی هر روز بیشتر از دیروز می شدند
و همین که مردم من را می شناختند باعثمی شد
احساس اعتماد بــه نفس کنم تا این که ازدواج کردم.

همسرم همه چیز را می دانست ولی خانواده اش خبری از ترنس بودن
من نداشتند و همسرم هم از من خواسته بود چیزی بــه آنها نگویم.»
یکی از افرادی که از سرگذشت شایان خواننده خبر داشت،
عکس شایان را کنار عکسی از سایه گذاشت و نوشت این پسر تغییر جنسیت داده و دختر شده است.

همسر سایه حتی از طرف دوستانش مورد طعنه و کنایه قرار گرفت:
«خانواده اش بــه او فشار می آوردند که مرا ترک کند.
همسرم مرد خوبی بود و من نمی خواستم که او دچار مشکلات
خانوادگی شود و بــه همین خاطر قبول کردم که همدیگر را ترک کنیم.»

نیک شو

گردآوری:
اخبار مرتبط:
فیلم پرشین وی
فرادرس