جمعه, ۴ فروردین , ۱۴۰۲

بمب گذاری در ماشین یک زندانی تازه آزاد شده او را تکه تکه کرد

تاریخ نشر :پنج‌شنبه 03 فوریه 2022 اشتراک:
بمب گذاری در ماشین حوادث روز
در این مطلب جزئیات بمب گذاری در ماشین یک زندانی را می بینید

سه شنبه شب هفته جاری وقوع یک انفجار مهیب در خیابان خواجه کرمانی کیانشهر جنجال زیادی به پا گرد. ماموران کلانتری بلافاصله در محل حادثه حضور پیدا کردند. پس از تحقیقات به عمل آمده مشخص شد که بمب گذاری در ماشین یک فرد صورت گرفته است.در پرشین وی جزئیات ماجرا را ببینید

بمب گذاری در ماشین یک زندانی

انفجار مرگبار خودروی مرد جوانی که سه ماه قبل از زندان آزاد شده بود پلیس را با فرضیه بمب گذاری عمدی روبه‌رو کرد. ساعت ۹ شب ۱۲ بهمن مرد جوانی در حال عبور از خیابان خواجه کرمانی کیانشهر بود که با صحنه عجیبی مواجه شد.

خودرو پژو پارس سفید رنگی که از کنارش عبور می‌کرد ناگهان با صدای مهیبی منفجر شد. در صندوق عقب خودرو از شدت انفجار به گوشه‌ای پرتاب شد و خودرو در میان شعله‌های آتش شروع به سوختن کرد.

به‌دنبال این انفجار، موضوع از سوی مأموران کلانتری ۱۵۸ کیانشهر به بازپرس ساسان غلامی اعلام شد و بلافاصله بازپرس جنایی و تیم بررسی صحنه جرم راهی محل شدند.

بمب گذاری در ماشینجزئیات بمب گذاری در ماشین

احتمال بمب گذاری

خودروی پرشیا از قسمت فرمان دچار سوختگی شدید شده و سقف و کف خودرو از بین رفته بود. جسد راننده بشدت سوخته و تکه‌تکه شده بود و با توجه به مشکوک بودن ماجرا به دستور بازپرس جنایی تیم چک و خنثی راهی محل شدند.

با حضور تیم چک و خنثی در محل و بررسی اولیه خودروی سوخته شده، این احتمال مطرح شد که بمب یا دینامیت داخل صندوق عقب خودرو یا زیر آن جاسازی شده که با انفجار آن، خودرو دچار حریق شده است.

شناسایی هویت قربانی

در ادامه بررسی‌ها، شماره پلاک خودروی پرشیا استعلام و هویت مالک آن به‌نام مسعود، شناسایی شد. تحقیقات نشان می‌داد که محل حادثه در ۲ کیلومتری محل زندگی قربانی بوده است. بدین ترتیب موضوع به خانواده مسعود اعلام شد و با حضور آنها در محل و مشاهده مقتول، آنها پسرشان را شناسایی کردند.

خانواده قربانی در تحقیقات اظهار داشتند مسعود ۲۰ دقیقه قبل از انفجار برای بنزین زدن با خودرو خانه را ترک کرده است.

بمب گذاری در ماشینبمب گذاری در ماشین زندانی

سابقه زندان

با استعلام هویت قربانی مشخص شد او سابقه زورگیری و اتهام شرکت در نزاع منجر به قتل در پرونده خود دارد. طبق اطلاعات موجود در پرونده، سال گذشته در استان ایلام نزاع مرگباری رخ داده که مسعود یکی از افراد شرکت‌کننده در آن درگیری بود. عامل اصلی این جنایت، به خارج از کشور متواری شده و مسعود که در این نزاع شرکت داشت راهی پایتخت شد.

در تحقیقات صورت گرفته از سوی پلیس ایلام، با توجه به شرکت پسر جوان در این جنایت، نیابت قضایی برای دستگیری او به کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی پایتخت صادر شد.

به‌دنبال این نیابت قضایی کارآگاهان جنایی پایتخت، مخفیگاه پسر جوان را در تهران شناسایی و پاییز سال گذشته او را در عملیاتی ویژه دستگیر کردند. متهم برای تحقیقات به ایلام منتقل شد اما از آنجایی که در قتل نقشی نداشت پس از چندین ماه حبس با قرار وثیقه از زندان آزاد شد.

۳ ماه قبل، پس از آزادی مسعود از زندان، او راهی خانه‌اش در تهران شد که چنین حادثه‌ای برای او رقم خورد. بازپرس شعبه سوم دادسرای امور جنایی، دستور تحقیقات و شناسایی عامل یا عاملان این جنایت هولناک را صادر کرد.

رکنا

گردآوری:
اخبار مرتبط:
فرادرس