چهارشنبه, ۹ فروردین , ۱۴۰۲

ماجرای قتل دختر ۱۴ ساله یزدی توسط یک تبعه افغان

تاریخ نشر :سه‌شنبه 12 آوریل 2022 اشتراک:
قتل دختر یزدی حوادث روز
در این ویدئو ماجرای واقعی قتل دختر یزدی را می بینید که طی روزهای گذشته گفته می شد توسط یک تبعه افغان کشته شده است

طی روزهای گذشته ویدئویی در فضای مجازی منتشر شد که در آن عکس یک دختر ۱۴ساله یزدی را نشان می داد که گفته می شد توسط یک تبعه افغان کشته شده است. امروز در پرشین وی می خواهیم ببینیم ماجرای قتل دختر یزدی چه بوده است

قتل دختر یزدی ۱۴ساله

این روزها فیلم‌های متعددی در فضای مجازی برای اختلاف افکنی میان مردم ایران و افغانستان از سوی دشمنان منتشر می شود که با هدف تحریک احساسات دو ملت، سناریورهایی مانند کشته سازی های صوری را دنبال می کند که انتشار شایعه قتل یک دختر ۱۴ ساله توسط یک تبعه افغانستانی یکی از این موارد است.

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی یزد با تکذیب خبر منتشر شده در فضای مجازی این استان مبنی بر قتل یک دختر ۱۴ ساله توسط یک تبعه کشور افغانستان گفت: هدف انتشار این دست شایعات در روزهای اخیر که شدت زیادی نیز یافته است، برهم امنیت و آرامش فضای جامعه است و با هوشیاری مردم این گونه اقدامات دشمن مانند توطئه های قبلی آنان راه به جایی نخواهد برد.

قتل دختر یزدیشایعه قتل دختر یزدی

سرهنگ محمد رضا مزیدی افرود: در روزهای اخیر دست هایی در کار است تا بین دو ملت ایران و افغانستان که ریشه های مشترک تاریخی و فرهنگی دارند، بدبینی و بی اعتمادی ایجاد کنند .

وی اظهار داشت: به دنبال انتشار شایعه قتل یک دختر ۱۴ ساله یزدی توسط تبعه ای از کشور افغانستان در برخی شبکه های اجتماعی، بررسی صحت و سقم این موضوع در دستور کار نیروی انتظامی استان قرار گرفت.

ماجرای قتل دختر ۱۴ساله

به گفته وی در ساعت ۱۴ روز گذشته دوشنبه ماموران انتظامی با مراجعه به منزل پدری این دختر به نام زهرا ضیایی، با این نوجوان و خانواده اش دیدار و فیلمی در این رابطه برای انتشار تکذیب شایعه منتشر شده در فضای مجازی تهیه شد.

قتل دختر یزدیتکذیب قتل دختر یزدی

سرهنگ مزیدی ادامه داد: نکته جالب در این زمینه این بود که این دختر حتی از انتشار شایعه ای در خصوص مفقودی و قتل خودش بی اطلاع بود.

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی یزد از شهروندان خواست هر گونه اطلاعاتی را که در شبکه های اجتماعی مشاهده می کنند، تا قبل از اطمینان از صحت مسائل مطرح شده برای دیگران ارسال نکنند، چراکه بخش قابل توجهی از شایعاتی این روزها در فضای مجازی در خصوص اختلافات و مشکلات میان شهروندان ایرانی و اتباع افغانستانی، به قصد ایجاد تفرقه در جامعه پخش میشود

برترین ها

گردآوری:
برچسب ها:
اخبار مرتبط:
فرادرس