چهارشنبه, ۹ فروردین , ۱۴۰۲

دام ۲ خواهر جوان شیرازی برای ۴۰ مرد

تاریخ نشر :یکشنبه 13 فوریه 2022 اشتراک:
کانال همسریابی حوادث روز
در این مطلب ماجرای کلاهبرداری دو خواهر با کانال همسریابی را می بینید

این روزها با گسترش فضای مجازی کلاهبرداری های اینترنتی افزایش یافته و پلیس فتا همواره در این باره اخطار می دهد. امروز در پرشین وی می خواهیم درباره دو خواهر شیرازی صحبت کنیم که با کانال همسریابی و صیغه ۴۰مرد را در دام انداختند.

کانال همسریابی در شیراز

دو خواهر جوان که با راه‌اندازی سایت صیغه و همسریابی در شبکه‌های اجتماعی از ۴۰ مرد در شیراز کلاهبرداری کرده بودند، دستگیر شدند.

رسیدگی به این پرونده با مراجعه و شکایت چندین نفر از شهروندان شیرازی به پلیس فتا استان آغاز شد که همه شاکی‌ها مدعی بودند در شبکه‌های اجتماعی مثل تلگرام و واتس اپ مورد کلاهبرداری قرار گرفته‌اند.

یکی از شاکی‌ها به مأموران گفت: در شبکه اجتماعی واتس اپ با گروهی آشنا شدم که در زمینه صیغه و همسریابی فعالیت می‌کرد. پس از ارتباط، ادمین سایت از من خواست تا برای ثبت نام و بیعانه مبلغ ۵۰۰ هزار تومان پرداخت کنم. من هم ثبت نام کردم اما پس از آن ناگهان از گروه اخراج شدم و دیگر کسی جوابگوی تماسم نبود.

کانال همسریابیکانال همسریابی و صیغه

سرهنگ حشمت سلیمانی رئیس پلیس فتا استان فارس در این باره گفت: پس از تجمیع شکایت‌ها کارشناسان پلیس فتای استان فارس موفق شدند متهمان این پرونده را که دو خواهر جوان بودند در یکی از محله‌های شیراز شناسایی و دستگیر کنند. متهمان در بازجویی اولیه به کلاهبرداری ۲۰۰ میلیون تومانی از ۴۰ شهروند شیرازی اعتراف کردند.

درباره کلاهبرداری با سایت های همسریابی بیشتر بدانید

با توسعه اینترنت و افزایش نفوذ فضای مجازی سایت ها و کانال های صیغه و همسر یابی در ایران گسترش یافته‌اند. این سایت‌ها که مورد استقبال برخی از جوانان نیز قرار گرفتند، زنانی را برای ازدواج موقت یا صیغه معرفی می کنند.

نکته جالب توجه اینجاست که تمامی این سایت ها و کانال ها، فعالیت های خود را قانونی و شرعی می دانند، اما در واقعیت مسئله به گونه ای دیگر است و بنا بر اظهارنظر بسیاری از مسئولین و کارشناسان فعالیت های چنین سایت ها و کانال هایی غیرمجاز و غیرقانونی است.

کانال همسریابیکلاهبرداری با کانال همسریابی

اعمال مجازات های قانونی برای فعالیت سایت ها و کانال های همسر یابی و صیغه یابی عباس قاسمی دادستان عمومی و انقلاب شهرستان اراک در خصوص فعالیت های غیرقانونی سایت ها و کانال های صیغه یابی و همسریابی و مجازات های در نظر گرفته شده در قانون، گفت: سایت ها و کانال های صیغه یابی و همسریابی به لحاظ اجتماعی و اخلاقی بنیان و اساس خانواده را از بین می برد و متلاشی می کند.

خبرانلاین و برنا

گردآوری:
برچسب ها:
اخبار مرتبط:
فرادرس