پنج شنبه, ۲۰ بهمن , ۱۴۰۱

نقشه پلید مرد نقاش قلابی برای دختر نوجوان ۱۶ ساله

تاریخ نشر :یکشنبه 11 دسامبر 2022 اشتراک:
نقاش قلابی حوادث روز
در این مطلب ماجرای نقشه شیطانی نقاش قلابی را مشاهده می کنید که با فریب کاری چندصد میلیون طلاهای دختر جوان را به سرقت برد

دختر جوان که علاقه زیادی به هنر و نقاشی داشت اسیر دام یک هنرمند تقلبی شد و سرمایه زیادی را از دست داد. در این ماجرا یک مرد نقاش قلابی با فریبکاری و نقشه پلید دختر جوان را فریب داد و طلاهایش را به سرقت برد. در پرشین وی این ماجرا را ببینید

مرد نقاش قلابی

چند روز قبل دختر نوجوانی به نام شیما همراه خانواده‌اش به دادسرای امور جنایی تهران رفت و از مرد جوانی به اتهام آدم‌ربایی و سرقت چندصد میلیون تومانی شکایت کرد.

شیما در توضیح ماجرا گفت: «از دوران کودکی علاقه زیادی به هنر، فیلم و نقاشی داشتم. دوست دارم در آینده نقاش ماهری شوم و بتوانم برای خودم گالری بزنم، به همین دلیل همیشه در فضای مجازی پرسه می‌زنم و در اینستاگرام هم فعال هستم و صفحه‌های افراد هنرمند را دنبال می‌کنم.

مدتی قبل با پسر جوانی به نام سپهر در اینستاگرام آشنا شدم که او هم مثل من صفحه اینستاگرام هنرمند مشهوری را دنبال می‌کرد. پسر جوان با نام مستعار زیبایی در اینستاگرام صفحه داشت و مدعی بود نقاش حرفه‌ای است و گالری دارد. او می‌گفت در چند کشور آسیایی و اروپایی آثارش را در نمایشگاهی در معرض نمایش گذاشته و با فروش آثارش درآمد خوبی هم کسب کرده است.»

نقاش قلابیمرد نقاش قلابی

سرمایه‌گذاری دروغین

وی ادامه داد: «مدتی با او ارتباط داشتم و وقتی فهمید من علاقه زیادی به نقاشی دارم به من قول داد به صورت حرفه‌ای با من کار و مرا به استادان معروف ایرانی و خارجی برای آموزش معرفی کند. او اطلاعات زیادی درباره هنر و نقاشی داشت و همه هنرمندان و نقاشان و حتی آثار آن‌ها را به خوبی می‌شناخت و به تمامی سؤال‌های من جواب می‌داد. من عاشق و شیفته او شده بودم و او هم از فرصت استفاده کرد و به من پیشنهاد ازدواج داد.

در آن چند روز من در آسمان‌ها سیر می‌کردم، اما خبر نداشتم که پسر فریبکار چه نقشه‌ای در سر دارد. به هر حال چند باری او را داخل خیابان ملاقات کردم و از صحبت‌هایی که درباره هنر و نقاشی می‌کرد لذت می‌بردم. او تعدادی عکس از تابلو‌های نقاشی برایم فرستاد و گفت نقاشی‌های جدیدش است و می‌خواهد به زودی در یکی از کشور‌های اروپایی نمایشگاهی بزند و آثارش را به فروش بگذارد و الان به دنبال سرمایه‌گذاری است که با او شریک شود.

سپهر می‌گفت افرادی که قبلاً با او سرمایه‌گذاری کرده‌اند دو برابر سرمایه‌شان سود به دست آورده‌اند، اما این‌بار دوست دارد با من همکاری کند و سودش را برای زندگی آینده‌مان پس‌اندازی کنیم. او با چرب‌زبانی مرا فریب داد و گفت من می‌توانم با فروش طلا‌های خودم و مادرم سرمایه‌گذاری کنم و بعد از فروش آثار با سودش دو برابر همان طلا‌ها را بخرم. همچنین قرار شد برای برگزاری نمایشگاه آثارش همراه او به خارج بروم.»

نقاش قلابیدستگیری نقاش قلابی

آدم‌ربایی ۳۰۰ میلیون تومانی

شیما در پایان گفت: «فریب او را خوردم و به صورت مخفیانه طلا‌های خودم و مادرم را که بیش از ۳۰۰ میلیون تومان ارزش داشت از خانه برداشتم و در حالی که خیلی خوشحال بودم با سپهر تماس گرفتم و او را در جریان موضوع قرار دادم. او با من در یکی از خیابان‌ها قرار گذاشت و من هم با طلا‌ها به سراغش رفتم.

پسر فریبکار مرا سوار خودرویش کرد تا با هم درباره سرمایه‌گذاری‌مان حرف بزنیم، اما وقتی به خیابان خلوتی رسیدیم به من حمله کرد و به شدت کتکم زدم. آنقدر مرا زد که نیمه‌بی‌هوش شدم و سپس مرا از داخل خودرو بیرون انداخت و فرار کرد. پس از این رهگذران مرا برای درمان به درمانگاه رساندند و خانواده‌ام را خبر کردند.»

با طرح این شکایت، پرونده به دستور قاضی عظیم سهرابی، بازپرس شعبه نهم دادسرای امور جنایی تهران برای رسیدگی در اختیار تیمی از مأموران پلیس قرار گرفت. نخستین بررسی‌ها نشان داد متهم هنرمند و نقاش نیست، اما وقتی متوجه می‌شود دختر نوجوان علاقه زیادی به نقاشی و هنر دارد و با تشکیل صفحه‌ای در اینستاگرام او را فریب داده و اموال او را سرقت کرده است.

تحقیقات برای شناسایی و دستگیری مرد فریبکار ادامه دارد.

اعتمادآنلاین

گردآوری:
اخبار مرتبط:
فرادرس