جمعه, ۴ فروردین , ۱۴۰۲

رقص و آواز بر روی چاه ، جان ۱۳ مهمان زن عروسی را گرفت

تاریخ نشر :شنبه 19 فوریه 2022 اشتراک:
سقوط در چاه حوادث روز
در این حادثه سقوط در چاه که در یک عروسی رخ داد چندین نفر جان خود را از دست دادند

هرزگاهی شاهد خبرهایی مبنی بر فرونشست زمین و اتفاقات این چنینی هستیم که متاسفانه گاها منجر به مرگ افرادی می شود. امروز در پرشین وی می خواهیم ویدئویی از سقوط در چاه را برای شما قرار دهیم که وسط یک عروسی رخ داد و منجر به مرگ ۱۳نفر شد.

سقوط در چاه در یک عروسی

مقامات هند می‌گویند چهارشنبه شب ۱۶ فوریه (۲۷ بهمن) ۱۳ زن به هنگام رقص و آواز در یک عروسی به درون یک چاه سقوط کرده و جان باخته‌اند.

بنابر گزارش‌ها، روی چاه متروکه که عمقی بیش از ۱۵ متر داشت با یک تخته سیمانی پوشانده شده بود اما درپوش وزن افراد را تحمل نکرد و درنتیجه فروریخت.

یک مسئول محلی گفت ۱۰ روستایی دیگر به دلیل افتادن در چاه زخمی شده‌اند که به بیمارستانی در منطقه کوشیناگار در ایالت اوتار پرادش انتقال پیدا کرده‌اند.

نارندرا مودی، نخست وزیر هند، در توئیتی با «دلخراش» توصیف کردن این حادثه برای بهبودی سریع مجروحان دعا کرده است.

مقامات در حال بررسی حادثه سقوط در چاه در این روستا هستند که در حدود ۳۰۰ کیلومتری شرق لاکنو، مرکز ایالت اوتار پرادش، قرار دارد.

ویدئویی از ریزش سقف یک چاه

دلیل فرونشست زمین چیست

علی صابری کارشناس محیط زیست درباره فرونشست زمین و علل آن اظهار کرد: فرونشست زمین به دلیل برداشت بی رویه از آب های زیرزمینی رخ می دهد، بنابراین سطح زمین شکاف عمیقی پیدا می کند، البته فرونشست زمین ممکن است به دلیل حوادث طبیعی مانند زمین لرزه، فرسایش و تشکیل گودال نیز ایجاد می شود.

او با اشاره به اینکه برداشت بی رویه از آب های زیرزمینی کشور در ایران باعث شده تا بیش از یک میلیون هکتار از زمین های مناطق مختلف فرونشست کند، بیان کرد: ایران در مقایسه با سایر کشورها به خاطر فرونشست در وضعیت بحرانی تری قرار دارد و از مهم ترین دلایل پدیده نشست زمین در ایران می توان به مدیریت اشتباه منابع آبی و حفر غیر اصولی اشاره کرد.به بهانه سقوط در چاه وسط یک عروسی درباره فرونشست زمین صحبت می کنیم.

سقوط در چاهفرونشست زمین

این کارشناس محیط زیست با اشاره به مهم ترین عوامل ایجاد فرونشست زمین، گفت: برداشت بی رویه آب های زیرزمینی، نفت و گاز، هدررفت میزان زیاد آب، حفر تونل، شیوه های نادرست کشاورزی و آب شدگی یخ ها از جمله مهم ترین دلایل فرونشست زمین است.

صابری تصریح کرد: فرونشست زمین از جمله مشکلات جدی است که ممکن برای فضای شهری ایجاد شود، مناطق مستعد خشکسالی بیشتر در معرض خطر هستند زیرا زمین خشک تر و در نتیجه احتمال ترک خوردن آن بیشتر است.

یورونیوز و باشگاه خبرنگاران

گردآوری:
برچسب ها:
اخبار مرتبط:
فرادرس