جمعه, ۳۱ فروردین , ۱۴۰۳
درخواست تبلیغات

ترور یکی از مدافعان حرم در خیابان مجاهدین اسلام تهران

تاریخ نشر :دوشنبه 23 مه 2022 اشتراک:
ترور مدافع حرم حوادث روز
در این مطلب جزئیات ترور مدافع حرم شهید صیاد خدایی را مشاهده می کنید. این ترور عصر دیروز در خیابان مجاهدین اسلام تهران صورت گرفت

عصر روز گذشته در خیابان مجاهدین اسلام تهران دو موتورسوار با شلیک گلوله یکی از مدافعین حرم را در خودرو شخصی اش ترور کرده و به شهادت رساندند. در ادامه در پرشین وی جزئیات ترور مدافع حرم شهید صیاد خدایی را مشاهده می کنید

ترور مدافع حرم در تهران

عصر دیروز یکی از مدافعان حرم در خیابان مجاهدین اسلام تهران ترور شد و به شهادت رسید.

یک منبع آگاه از ترور یکی از مدافعان حرم در خیابان مجاهدین اسلام تهران خبر داد و گفت: این حادثه حوالی ساعت ۱۶ امروز در یکی از کوچه‌های فرعی خیابان مجاهدین اسلام رخ داده و دو نفر موتور سوار با شلیک ۵ گلوله، یکی از مدافعان حرم را به شهادت رساندند.

بنا بر این گزارش، این ترور در نزدیکی منزل این شهید و در هنگامی که وی قصد ورود به منزل خود را داشته به وقوع پیوسته است.

ضاربین تحت تعقیب نیروهای امنیتی هستند.

امیر امیدنژاد، فعال رسانه ای اصولگرا از شهادت سردار شکاری در ترور عصر دیروز خبر داد و نوشت:

ترور مدافع حرمعکسی از حادثه ترور مدافع حرم

خبر شهادت سردار شکارچی صحت ندارد

برخی منابع از شهادت سردار شکارچی سخنگوی نیروهای مسلح خبر داده‌اند. این خبر بخاطر شباهت فامیلی شهید سردار شکاری با سخنگوی نیروهای مسلح است که ساعاتی پیش ترور و به درجه رفیع شهادت نائل شد.

مجاهد مدافع حرم، شهید حسن صیاد خدایاری پس از سالها مجاهدت امروز در مقابل منزلش ترور شد‌ و به شهادت رسید.

وی در حالی ترور شد که در داخل با ماشین خود (پراید سفید) در مقابل منزل مسکونی‌اش قرار داشت.

همسر وی اولین فردی بود که با پیکر این شهید مدافع حرم روبرو شد.

شنیده‌ها حکایت از آن دارد که سه گلوله به ناحیه سر و دو گلوله به دست متوفی اصابت کرده است.

عبدالله گنجی مدیرمسئول روزنامه همشهری نوشت: انگشت اتهام ترور، اول به سمت صهیونیست ها است

واکنش ها به حادثه تروریستیواکنش ها به حادثه تروریستی

اطلاعیه سپاه

روابط عمومی کل سپاه در اطلاعیه‌ای با اعلام خبر اقدام جنایتکارانه تروریستی ضد انقلاب و عوامل وابسته به استکبار جهانی در شهادت یکی از مدافعان سرافراز حرم افزود : عصر امروز (یکشنبه) در یکی از کوچه های منتهی به خیابان مجاهدین اسلام در شرق تهران ، مدافع حرم “سرهنگ پاسدار صیاد خدایی” هدف جنایت تروریستی ضد انقلاب و عوامل وابسته به استکبار جهانی قرار گرفت.

این اطلاعیه با تبریک و تسلیت شهادت مدافع سرافراز حرم ” سرهنگ پاسدار صیاد خدایی ” به خانواده معظم وی تاکید کرده است: اقدام لازم برای شناسایی و دستگیری ضارب یا ضاربین پیش‌بینی و در حال انجام است.

دستور ویژه رئیس کل دادگستری ‌استان تهران برای شناسایی عوامل اقدام تروریستی در خیابان مجاهدین اسلام/ دادستان تهران در صحنه جرم حاضر شد

به گزارش رسانه و ارتباطات دادگستری کل استان تهران؛ در پی ترور ناجوانمردانه و شهادت یکی از مدافعان سرافراز حرم در خیابان مجاهدین اسلام در تهران، علی القاصی، رئیس کل دادگستری استان تهران به دادستان تهران دستور داد تا در شناسایی و دستگیری عوامل این اقدام جنایتکارانه تسریع شود.

رئیس کل دادگستری استان تهران همچنین بر تسریع در صدور دستورات قضایی لازم به‌منظور شناسایی عوامل دخیل در این جنایت تاکید کرد.

دادستان تهران در پی دستور رئیس کل دادگستری استان تهران، شخصا در صحنه جرم حاضر شد و به‌صورت میدانی در جریان نحوه و چگونگی انجام این اقدام جنایتکارانه قرار گرفت.

مادر و همسر شهیدمادر و همسر شهید

امید ملایی، فعال رسانه ای نوشت:

خیابان مجاهدین اسلام در نزدیکی مجلس شورای اسلامی محل شهادت امروز شهید خدایی بوده است؛ پس از حمله داعش به مجلس همچنان باگ امنیتی مجلس ادامه دارد؟

ترور مدافع حرمواکنش ها به ترور مدافع حرم

شاهدان عینی از حادثه ترور شهید صیاد چه می‌گویند

یکی از شاهدان عینی حادثه ترور در خیابان مجاهدین اسلام تهران به خبرنگار فارس گفت: دقایقی قبل از ترور که از خیابان قائن قصد ورود به کوچه غلامیان را داشتم، با یک پراید مواجه شدم که عرض کوچه را بسته بود و درحالی که درِ صندوق عقب را باز گذاشته بود، اجازه ورود به خودروها نمی‌داد.

شاهد دیگر ماجرا که از همسایه‌های شهید صیاد و اولین کسی است که با اورژانس تماس گرفته، می‌گوید: همزمان با صدای تیراندازی، صدای گاز شدید موتورسیکلت را شنیدم. وقتی خودم را به کوچه رساندم با پیکر نیمه‌جان شهید مواجه شدم.

واکنش سخنگوی دولت به ترور یکی از پاسداران مدافع حرم در تهران

ترور شهید صیاد خداییترور شهید صیاد خدایی

واکنش رسانه های اسرائیلی

روزنامه اسرائیلی مآریو مدعی شد: ترور پاسدار خدایاری ربطی به برنامه هسته‌ای ایران ندارد و به نظر می‌رسد این ترور مربوط به حضور ایران در سوریه بوده و پیام مستقیم اسرائیل به ایران است.

آمیخای استین خبرنگار شبکه کان رژیم صهیونیستی مدعی شد: افسر سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که امروز در تهران ترور شد، اخیراً از سوریه بازگشته بود و قبلاً به عنوان یکی از دستیاران [شهید] قاسم سلیمانی، فرمانده سابق نیروی قدس، تا زمان ترور وی توسط آمریکا٫ خدمت می‌کرد.

کانال ۱۳ عبری: پاسدار ترور شده امروز در تهران، مسئول انتقال فناوری موشک به حزب الله لبنان بوده است.

دستور ویژه برای شناسایی عوامل اقدام تروریستی در خیابان مجاهدین

در پی ترور ناجوانمردانه و شهادت یکی از مدافعان سرافراز حرم در خیابان مجاهدین اسلام در تهران، رئیس کل دادگستری استان تهران به دادستان تهران دستور داد که شناسایی و دستگیری عوامل این اقدام جنایتکارانه تسریع شود.

شهید صیاد خداییشهید صیاد خدایی

علی صالحی، دادستان تهران نیز در پی دستور رئیس کل دادگستری استان تهران، شخصا در صحنه جرم حاضر شد و به‌صورت میدانی در جریان نحوه و چگونگی انجام این اقدام جنایتکارانه قرار گرفت.

 

نورنیوز ، رسانه شورای عالی امنیت ملی نوشت: اقدام تروریستی بعدازظهر یکشنبه در تهران و شهادت سرهنگ پاسدار شهید حسن صیاد خدایی، عبور بدون محاسبه از خط قرمزی است که معادلات زیادی را تغییر می‌دهد. آمران و عاملان این جنایت هزینه سنگینی خواهند پرداخت.

سردار شهید صیاد خدایی که با شلیک ۵ گلوله ترور شد معاون تحقیقات و توسعه فناوری سازمان صنایع دفاعی کشور بوده است.

واکنش خطیب زاده به ترور مدافع حرم شهید صیاد خدایی

سخنگوی وزارت امور خارجه در واکنش به ترور شهید صیاد خدایی گفت: دشمنان قسم خورده نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بار دیگر ذات شرارت‌بار خود را با ترور و شهادت یکی از سپاهیان جان‌ برکف نشان دادند.

ترور مدافع حرمعکسی از ترور مدافع حرم

واکنش سخنگوی وزارت امور خارجه به ترور شهید صیاد خدایی

سعید خطیب زاده امشب (یکشنبه) ضمن ‌محکوم کردن عملیات تروریستی امروز در تهران، شهادت سرهنگ سرافراز پاسدار صیاد خدایی را به خانواده این شهید و همرزمان وی در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تبریک و تسلیت گفت.

سخنگوی وزارت امور خارجه اظهار داشت: دشمنان قسم خورده نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بار دیگر ذات شرارت‌بار خود را با ترور و شهادت یکی از سپاهیان جان‌ برکف نشان دادند.

خطیب زاده افزود: این جنایت ضد انسانی در حالی توسط عوامل تروریستی وابسته به استکبار جهانی صورت می‌پذیرد که در کمال تاسف با حمایت و سکوت کشورهای مدعی مقابله با تروریسم همراه است.

سخنگوی وزارت امور خارجه با تاکید بر اینکه جمهوری اسلامی ایران یکی از قربانیان جنایات تروریستی در طول بیش از ۴ دهه گذشته بوده است، افزود: تروریست‌های کوردل با تصور باطل خود تلاش دارند مانع حرکت ملت بزرگ ایران در تحقق آرمانهای متعالی خود شده و باعث ایجاد وقفه در مسیر عزت طلبانه مردم شوند، غافل از اینکه خون شهیدان ضامن بقا و تعالی این‌ ملت و کشور است.

خبر فوری

گردآوری:
اخبار مرتبط:
فیلم پرشین وی
آرون گروپ
آرون گروپس