سه شنبه, ۸ فروردین , ۱۴۰۲

واژگونی مرگبار قایق گردشگران در خرمشهر , تعدادی کشته و مفقود شدن

تاریخ نشر :یکشنبه 03 آوریل 2022 اشتراک:
واژگونی قایق حوادث روز
در این مطلب درباره حادثه دلخراش واژگونی قایق گردشگری در خرمشهر صحبت می کنیم که منجر به مرگ سه نفر شد

روز گذشته همزمان با روز طبیعت که به سیزده بدر معروف است مردم سراسر کشور برای تفریح به کوه و دشت و بیابان رفتند. متاسفانه گاها در این روز اتفاقات ناگواری رخ می دهد که تا سالها خاطره اش در یاد آن خانواده می ماند.  امروز در پرشین وی می خواهیم درباره واژگونی قایق در خرمشهر صحبت کنیم که منجر به غرق شدن ۴نفر شد.

واژگونی قایق گردشگری در خرمشهر

این قایق به دلیل سوار کردن بیش از ظرفیت و خارج از محدوده تعیین شده، وسط رودخانه واژگون شد و سرنشینان به آب افتادند که هشت نفر از آنها توسط امدادگران و اهالی محل از آب خارج شدند و چهار نفر دیگر غرق شدند.

معاون عملیات آتش نشانی خرمشهر گفت: یک قایق گردشگری در رودخانه کارون محدوده حفار غربی خرمشهر با ۱۲ سرنشین غرق شد که تاکنون جسد سه نفر از آب خارج شده است.

منوچهر تبریزی روز شنبه بیان کرد: ساعت ۱۵ امروز غرق‌شدن قایق حامل ۱۲ نفر از گردشگران در رودخانه کارون در محدوده حفار غربی نزدیک پل یادگار امام اطلاع داده شد و بلافاصله ماموران امداد و نجات آتش نشانی خرمشهر به محل اعزام شدند.

واژگونی قایقواژگونی قایق و غرق شدن

وی افزود: این قایق به دلیل سوار کردن بیش از ظرفیت و خارج از محدوده تعیین شده، وسط رودخانه واژگون شد و سرنشینان به آب افتادند که هشت نفر از آنها توسط امدادگران و اهالی محل از آب خارج شدند و چهار نفر دیگر غرق شدند.

تبریزی با بیان اینکه ۲ نفر از نجات یافتگان به بیمارستان منتقل شدند گفت: جسد سه نفر از غرق شدگان توسط امدادگران از آب خارج شدند و یک نفر مفقود شده است.

وی ادامه داد: سه نفر غرق شده یک دختر بچه و ۲ پسر در سن هشت تا ۱۲ سال هستند و یک مرد مفقود شده ۳۰ سال سن دارد که تلاش برای پیدا کردن وی ادامه دارد.

جمعه شب نیز برخورد ۲ قایق موتوری در خرمشهر با ۱۳ گردشگر نوروزی حادثه آفرید که خوشبختانه تلفاتی نداشت و با حضور به موقع ماموران امدادی برخی از آنها که درون آب افتاده بودند نجات یافتند.

آخرین اخبار از واژگونی قایقی در خرمشهر

خرمشهر یکی از مناطق گردشگری در ایام تعطیلات نوروز است و هزاران نفر از اعضای کاروان های راهیان نور و گردشگران به این شهر سفر می‌کنند.

واژگونی قایقواژگونی قایق در کارون

فرماندار ویژه خرمشهر با اشاره به واژگونی قایقی با ۱۲ سرنشین گردشگران در رودخانه کارون اظهار کرد: این قایق در محدوده حفار غربی واژگون شد و سریعا ماموران امداد و نجات، آتش نشانی و دیگر عوامل امدادی خرمشهر در محل حادثه حضور پیدا کردند.

وی با اشاره به نجات هشت نفر از از سرنشینان قایق افزود: تاکنون جسد سه نفر از غرق‌شدگان از آب خارج شده است اما هنوز تلاش برای پیدا کردن یک نفر دیگر ادامه دارد.

عمیدزاده در خصوص علت واژگونی قایق گفت: پس از اتمام بررسی‌ها علت واژگونی قایق اعلام می‌شود.

برترین ها و ایسنا

گردآوری:
برچسب ها:
اخبار مرتبط:
فرادرس