پنج شنبه, ۱۳ بهمن , ۱۴۰۱

تزیین زیبای خیار به شکل سبد

اشتراک:
خانه داری
تزیین خیار برای ظرف سالاد را با روش های ساده و آسان و در عین حال زیبا میتوان انجام داد و خیار های تزیین شده را برای تزیینات مختلف به کار برد. با ما همراه باشید .

میوه آرایی خیار نقش زیادی در انجام انواع تزیینات از جمله سالاد، میوه آرایی های مختلف، تزیینات غذا و سفره آرایی دارد که با یادگیری نحوه میوه آرایی خیار می توانید همه این تزیینات را به راحتی انجام نمایید برای تزیین خیار به شکل سبد با ما در پرشین وی همراه باشید .

تزیین خیار به شکل سبد

برای تزیین خیار به شکل صدف کافی است به طریقی که شکل به شما نمایش می دهد عمل کنید ،شما نیز می توانید در صورتی که تمایل دارید مطلبی یا عکس از این کار برای خود دارید یا در
مهمانی از این کار استفاده کردید در فروم آکا قرار داده تا دوستان دیگر نیز از آن بهره ببرندبرش های خیار همراه هویج می باشد که روش متفاوت تزیین خیار برای سرو سالاد یا دورچین است. در نگاه اول شاید کسی به راحتی متوجه چگونگی انجام کار نشود ولی این کار با یک ترفند ساده به راحتی امکان پذیر می باشد.

این روش را برای سرو سالاد و یا دورچین غذا استفاده کرده و مهمان های خود را شگفت زده کنید!برخلاف تصوری که خیلی ها دارند این روش بسیار آسان است. تنها کافیست یک بار از این روش برای تزئینات غذایی خود استفاده کنید، بی شک در آینده بارها و بارها آن را به کار خواهید برد.برای این منظور احتیاج به لوله ای پلاستیکی یا فلزی به قطر تقریبی یک تا یک و نیم سانت داریم. به دور و اطراف خود نگاه کنید حتما چنین چیزی را خواهید یافت. آن را به خوبی شسته و تمیز کنید و برای این منظور کنار بگذارید.

تزیین خیار به شکل سبدمیوه آرایی خیار

تزیین خیار به شکل سبد

دو طرف خیار را به صورت صاف برش زده و لوله مورد نظر را داخل خیار وارد و از سمت دیگر آن را خارج کنید. فضای ایجاد شده داخل خیار را باید با هویج پر کنیدهویج باریک و درازی را انتخاب کرده و آن را به صورتی باریک کنید که داخل فضای ایجاد شده بتواند قرار بگیرد. بعد از قرار دادن هویج داخل آن فضا، خیار را به صورت ساده برش بزنید.برای این کار وسیله هایی هم به بازار آمده ولی با یک ترفند ساده بدون استفاده از وسیله خاصی شما می توانید این کار را در خانه به راحتی انجام دهید.برای این کار سر و ته خیار را به صورت صاف برش زده و یک سیخ چوبی را از قسمت وسط خیار رد کنید.

سپس با یک چاقوی تیز به صورت چرخشی دور تا دور خیار را برش بزنید به طوریکه خیار تکه تکه نشود.دیدن فیلم آموزشی انتهای مطلب برای این کار به شما کمک خواهد کرد درک بهتری از این برش داشته باشید.در آخر سیخ چوبی را از داخل خیار خارج کرده و خیار فنری را برای تزئین استفاده کنید. استفاده از این روش برای دور ظرف سالاد بسیار زیبا و متفاوت خواهد بود.

 میوه آراییروش های تزئین خیار و گوجه

تزیین سفر ارایی

درست کردن گل با استفاده از برش های خیار ، روش دیگر تزیین خیار است.برای این منظور ابتدا خیار را به صورت خیلی نازک برش زده، سپس برش ها را در یک خط مستقیم کنار هم قرار داده به طوریکه قسمتی از هر برش روی برش قبلی قرار گیرد.سپس از یک طرف شروع به رول کردن برش ها کنید. در انتها رول را به دو قسمت تقسیم کنید و گل خیار درست شده را از قسمت صاف برش زده روی سطح کار قرار دهید.

نکته ای که در این تزئین وجود دارد این است که اگر برش های خیار کمی کلفت یا به حد کافی نازک نباشد در رول کردن برش ها با مشکل برخورد خواهید کرد.پس تا جایی که می توانید برش ها را با دست یا دستگاه نازک برش بزنید.نکته دیگر اینکه از تعداد خیلی زیاد برش استفاده نکنید. در این آموزش از ۱۴ عدد برش خیار برای درست کردن گل استفاده شده که تعداد مناسبی به نظر می رسد چون استفاده از تعداد زیادی برش باعث سخت تر جمع شدن گلبرگ ها و نامنظم شدن آن ها می شود.

مجله تصویر زندگی –  نیوزین

 

گردآوری:
اخبار مرتبط:
خانه داری
بیشتر >
فرادرس