چند روش برای خشک کردن گل‌های طبیعی

اشتراک:
چند روش برای خشک کردن گل‌های طبیعی خانه داری
گل ها هدایای خاطره انگیزی هستند اما آنها پس از مدتی خراب می شوند. خشک کردن گل ها می تواند تا همیشه خاطره آن ها را برای ما زنده نگاه دارد. با ما همراه باشید .

گل های طبیعی بعد از مدتی خشک و خراب می شوند اما برای استفاده مجدد از آن ها در تزئینات خانه می توانید از روش های ساده خشک کردن گل های طبیعی استفاده کنید.
روش خشک کردن گل های طبیعی  را در پرشین وی ببینید.

خشک کردن گل های طبیعی

اگر بشود دسته گل شب نامزدی یا عروسی، سبد گل اولین جلسه خواستگاری، شاخه‌های زیبای رز که برای تولد فرزندتهدیه گرفته‌ای یا دسته گلی که یک دوست برای قبولی‌ات در دانشگاه آورده را خشک کرد، آن وقت می‌شود رویاین گل‌های خاطره‌انگیز به عنوان دکوری زیبا حساب کرد.چند روش برای خشک کردن گل‌های طبیعی خشک کردن گل‌های طبیعی البته فوت و فنی دارد و اگر کسی بدوندانستن قواعدش دست به این کار بزند، نتیجه کار مجموعه‌ای از گیاهان درهم تنیده بدرنگ می‌شود که نگهداری‌اش در خانه چنگی به دل نمی‌زند.

اما اگر بکوشید با چند روش ساده این کار را یاد بگیرید، آن وقت دیگر مجبور نیستید گل‌های دوست داشتنی‌تانرا دور بریزید.روش پرس کردن گل‌ها می‌تواند روش خوب و ساده‌ای باشد.دستگاه پرس گل دو صفحه نئوپان است که در ۴ طرفش سوراخ‌هایی دارد و به وسیله پیچ و مهره رویهم بسته شده‌اند.برای استفاده از این دستگاه باید گل‌ها را لای روزنامه قرار داد و آن را بین دو صفحه دستگاه گذاشت.وقتی گل‌ها تحت فشار قرار بگیرند، خشک می‌شوند اما دقت داشته باشید هنگام قرار دادن گل‌ها لای روزنامه روی گلبه طرف پایین باشد.

خشک کردن گل های طبیعیگل های خشک شده

نحوه خشک کردن گل طبیعی

این روش برای خشک کردن بیشتر گل‌ها (از جمله ژریرا، بنفشه، مارگریت و گل‌ها و برگ‌‌هایی که ارتفاع و عمقکمتری دارند)‌ مناسب است، اما گل‌‌های جعفری و داوودی نباید با این روش خشک شوند.البته اگر این دستگاه در دسترستان نبود، می‌توانید از تعدادی کتاب سنگین نیز برای این کار استفاده کنید.چند روش برای خشک کردن گل‌های طبیعی با دانه‌هاش شن هم می‌شود گل‌‌های خشک و خوبی از کار درآورد.برای این کار باید ابتدا شن‌ها را شست و کاملا تمیزشان کرد.سپس باید گل‌ها را داخل شن خواباند.دقت داشته باشید که درون شن سنگریزه‌های درشت نباشد تا آسیبی به گلبرگ‌های گل نرسد.

استفاده از سیلیکاژل هم می‌‌تواند روش خوبی باشد.این ماده شیمیایی که در داروخانه‌ها موجود است، ماده‌ای به رنگ آبی آسمانی است که وقتی رطوبت را به خودمی‌گیرد به رنگ صورتی درمی‌آید.پس می‌توان گل‌های تازه را درون این ماده فرو برد و تا زمان خشک شدن آنها صبر کرد.سیلیکاژل را چندین مرتبه می‌توان استفاده کرد یعنی وقتی مرطوب و صورتی رنگ است، آن را درون فر گاز قرارداده تا دوباره آبی رنگ شود.یادتان باشد این ماده دانه‌های درشتی دارد، به همین دلیل لازم است قبل از استفاده آسیاب و سپس الک شود.استفاده از سیلیکاژل بهترین روش برای خشک کردن گل‌های حساسی چون لیلیوم و آنتریوم است.

خشک کردن گل بدون تغییر رنگروش پرس کردن گل‌ها

نگهداری گلها

خشک کردن گل‌ها در محلول گلیسیرین و آب داغ هم روش خوبی برای گل‌های خوشه‌ای مثل شاخه‌های اکالیپتوس است.روش کار به این صورت است که باید یک قسمت از گلیسیرین را با دو قسمت آب داغ نمک زدهمخلوط کرد و شاخه‌های گل را درون آن فرو برد.چند روش برای خشک کردن گل‌های طبیعی برای سریع‌تر خشک کردن گل‌ها با این روش می‌توانید از روش اتو کردناستفاده کنید، یعنی گل‌ها را بین دو دستمال کاغذی قرار دهید و چند ورق روزنامه زیر و روی آن قراردهید و سپس اتو را روی آن بگذارید.این روش راه خوبی برای خشک کردن گل رز و کاملیا خواهد بود.

مهارت های زندگی –  تبیان

گردآوری:
اخبار مرتبط:
پیشنهادات وِیژه
فیلم پرشین وی