تمیز کردن دیوار کاشی و سرامیک

اشتراک:
تمیز کردن دیوار کاشی و سرامیک خانه داری
سرامیک و کاشی نیز مانند دیگر انواع کفپوش برای سالم ماندن و زیبا به‌نظر رسیدن نیاز به مراقبت و نظافت مداوم دارند. در این مقاله نکاتی که هنگام تمیز کردن سرامیک باید به آن توجه کنید، آورده شده است. با ما همراه باشید.

تمیز کردن سرامیک و کاشی کار سختی نیست و نیاز به دانش خاصی ندارد. راه های زیادی برای تمیز کردن کاشی های سرامیکی وجود دارد.  بهترین روش تمیز کردن سرامیک و لکه گیری کاشی را در این مطلب ببینید برای
روش تمیز کردن سرامیکبا ما در پرشین وی همراه باشید .

روش تمیز کردن سرامیک

تمیز کردن دیوارهای روغنی: تمیز کردن دیوارهایی که رنگ روغنی دارند هم سریع‌تر و هم آسان‌تر از دیوارهایی است که رنگ پلاستیکی دارند. برای پاک کردن این دیوارها می‌توانید از‌ محلول زیر استفاده کنید.یک لیتر آب گرم را با ۲ قاشق غذاخوری مایع ظرفشویی و ۱ قاشق آمونیاک ترکیب کنید و با یک تکه ابر روی دیوارها بکشید.فقط توجه داشته باشید که هنگام استفاده از این پاک‌کننده از دستکش استفاده کنید.‌تمیز کردن کاشی و سرامیک: یک پیمانه آمونیاک، یک‌چهارم پیمانه جوش‌شیرین و یک‌دوم پیمانه سرکه را در یک سطل آب داغ مخلوط کنید و روی کاشی‌ها و سرامیک‌ها بکشید.

از این فرمول برای پاک کردن دیوارهای رنگ روغنی نیز می‌توانید استفاده کنید. پاک کردن سفیدک‌های روی کاشی و سرامیک: اگر یک تکه لیموترش و یک پنبه آغشته به سرکه را رویاین لکه‌ها بکشید از بین خواهد رفت.‌ تمیز کردن لکه شمع از روی کاغذ دیواری: ابتدا با قرار دادن تکه‌ای یخ روی محل مورد نظر پارافین را جدا کنید.سپس یک تکه کاغذ مومی را روی پارافین باقی مانده قرار دهید و روی آن را اتوی گرم بکشید.اگر اجاق گاز شما کثیف شده و نمی‌خواهید از مواد شیمیایی و محصولات آماده استفاده کنید، می‌توانید نیم پیمانه آبداغ را با نصف پیمانه جوش‌شیرین خوب مخلوط کرده و با یک برس نرم روی جرم‌های اجاق‌گاز بمالید.

روش تمیز کردن سرامیکاهمیت تمیز کردن سرامیک

 روش پاک کردن گچ از روی سرامیک

پس از ۱۵ دقیقه نیز آن را با پارچه‌ای تمیز کنید.همچنین می‌توانید ۳ قطره مایع ظرفشویی و ۵ قاشق غذاخوری جوش‌شیرین و ۵ قاشق سرکه سفید را مخلوط کرده وخوب به هم بزنید تا خمیری نرم درست شود.حالا این خمیر را به محلی که جرم گرفته بمالید و پس از ۱۵ دقیقه آن را تمیز کنید.مطمئن باشید اجاق‌گاز شما تمیز و براق خواهد شد.تلفن چه در خانه و چه در محل کار مورد استفاده افراد مختلف قرار می‌گیرد.بنابراین مکانی مناسب برای قرار گرفتن انواع آلودگی و میکروب است اما برای این که گوشی تلفن شما پاک و تمیز باشد، می‌توانید یک یا دو مرتبه در‌ هفته با استفاده از پنبه‌ای آغشته به الکل، تلفن را تمیز کنید.

در این مطلب با برخی از بهترین روش های تمیز کردن سرامیک کف یا اصطلاح رایج آن یعنی کفسابی برای براق و سالم نگه داشتن سرامیک‌ها آشنا می‌شویم، کاشی‌های سرامیکی مزایای زیادی دارند زیرا تمیز کردن آن‌ها بسیار آسان است و برای آشپزخانه و حمام بهترین گزینه‌اند.تمیز کردن کف پس از بازسازی ساختمان و توجه به این امر که چگونه رنگ اسپری را پاک کنیم تا لکه‌های آن بر سرامیک کف باقی نماند از سری موارد پر اهمیت در تمیز کردن سرامیک است.

تمیز کردن کف خانه

همانند روش‌های رایج پاکسازی دیوار مثل پاک کردن دوده از دیوار گچی یا کاربرد اسپری پاک کننده دیوار برای محو لکه‌های نشسته بر سطح آن، راه‌های زیادی برای تمیز کردن کاشی‌های سرامیکی وجود دارد، که در ادامه ترفندهایی برای تمیز کردن سرامیک دستشویی، پاک کردن گچ از روی سرامیک، پاک کردن رنگ از روی سرامیک و روش پاک کردن سیمان از روی سرامیک را به شما آموزش می‌دهیم.متاسفانه سرامیک‌ها به دلیل استفاده طولانی و در معرض مواد مختلف بودن پس از مدتی به سختی قابل لکه برداری هستند

و جرم گیر کاشی و سرامیک روش‌های برق انداختن و تمیز کردن کاشی

در نتیجه دانستن شیوه صحیح تمیز کردن سرامیک‌ مهم است، در اینجا با یک تمیز کننده فوق العاده برای تمیز کردن سرامیک و کاشی و درزهای بین آن‌ها آشنا می‌شوید و می‌توانید برای برق انداختن سرامیک کف سالن، آشپزخانه، دستشویی و حمام مشابه تمیز کردن دیوار از نوع گچ و دیگر مصالح ساختمانی از آن استفاده نمایید.بهتر است برای براق و سالم نگه داشتن سرامیک‌‌ها به طور منظم آن‌ها را تمیز نمایید و حداقل یک بار در طول هفته آن‌ها را جارو کرده و پاک کنید تا از تجمع لکه و جرم روی آن‌ها جلوگیری شود و همچنین از یک برس با موهای ریز نرم استفاده کنید تا بر روی سطح سرامیک‌ها خط نیفتد.

مجله آچاره  – جام جم

 

گردآوری:
اخبار مرتبط:
پیشنهادات وِیژه
فیلم پرشین وی