پنج شنبه, ۳۱ خرداد , ۱۴۰۳
درخواست تبلیغات

خواندن نماز در قایق صحیح است؟

اشتراک:
احکام و مسائل شرعی
نماز یکی از مهمترین واجبات اسلامی است. همه جای دنیا مسلمانان را اول با حجاب و پس از آن با نماز می‌شناسند. برای بسیاری از ما پیش آمده تا در سفر با شرایطی خاص مواجه شویم. وقت نماز تنگ و امکان توقف نباشد.

نماز از عبادت‌های مسلمانان و از ارکان مهم دین اسلام است . خواندن نماز در قایق شرایط خودش را دارد اگر مکان نمازگزار متحرک باشد به‌طوری که نتواند کارهای نماز را به‌طور عادی انجام دهد، نماز او باطل است. به شرط تنگی وقت نماز خواندن در وسیله نقلیه متحرک اشکال ندارد. با ما در پرشین وی همراه باشید .

خواندن نماز در قایق

نماز کسانی که با قایق به مأموریت فرستاده می‌شوند و وقت نماز آنها می‌رسد، به‌طوری که اگر در همان زمان نماز نخوانند، بعد از آن نمی‌توانند نماز خود را داخل وقت بخوانند، چه حکمی دارد؟در متن زیر به پرسش ” خواندن نماز در قایق چه حکمی دارد؟ ” پاسخ داده شده است.

نماز کسانی که با قایق به مأموریت فرستاده می‌شوند و وقت نماز آنها می‌رسد، به‌طوری که اگر در همان زمان نماز نخوانند، بعد از آن نمی‌توانند نماز خود را داخل وقت بخوانند، چه حکمی دارد؟ در فرض مزبور واجب است که نماز را در وقت آن به هر صورتى که ممکن است، ولو در داخل همان قایق، بخوانند.

خواندن نماز در قایقآموزش خواندن نماز
حکم نماز در قطار و هواپیمااحکام اقامه نماز

افکار نیوز

گردآوری:
برچسب ها:
اخبار مرتبط:
فیلم پرشین وی
آرون گروپ
آرون گروپس