سه شنبه, ۱ خرداد , ۱۴۰۳
درخواست تبلیغات

بیوگرافی بلیک لایولی بازیگر معروف هالیوودی

اشتراک:
بیوگرافی بلیک لایولی بیوگرافی افراد مشهور
جزئیات جالب از زندگینامه و بیوگرافی بلیک لایولی بازیگر مشهور هالیوودی اعم از فیلم ها و سریال ها، علاقمندی ها و زندگی شخصی وی را خوانده و منتخبی از عکس های خانوادگی این بازیگر را تماشا کنید.

بلیک لایولی بازیگر سرشناس هالیوودی است که با سریال “دختر سخن چین” تبدیل به یکی از چهره های معروف شد و سپس در بسیاری فیلم های دیگر نقش آفرینی کرد. در زیر با زندگینامه و بیوگرافی بلیک لایولی بیشتر آشنا خواهید شد.

بیوگرافی بلیک لایولی

بلیک الندر براون معروف به بلیک لایولی متولد ۲۵ آگوست سال ۱۹۸۷ در تارزانا- لس آنجلس است. به گزارش پرشین وی پدر او ارنی لایولی بازیگر و کارگردان و مادرش الین لایولی نیز به عنوان استعدادیاب کار می کرد. وی خانواده بزرگی دارد و کوچکترین فرزند از پنج فرزند خانواده است و سه خواهر و برادر ناتنی از طرف مادری دارد. علاوه بر والدینش، تمام خواهر و برادرهای او یعنی اریک، لوری، رابین و جیسون همگی در صنعت سرگرمی فعالیت دارند.

در سنین پایین با بازیگری آشنا شد چرا که والدینش به جای اینکه وی را در مهد کودک بگذارند با خود به کلاس های بازیگری می بردند که در آنجا تدریس می کردند. در نتیجه او از سنین بسیار کودکی با حرفه بازیگری آشنا شد.

بلیک فارغ التحصیل دبیرستان بربنک بوده و در طول دوران مدرسه بسیار فعال بود و به عنوان مبصرکلاس انتخاب شد و عضو گروه تشویق کننده های مدرسه بود و در مسابقات گروه کر نیز شرکت می کرد.

ماجرای انتخاب بازیگری به جای تحصیل در دانشگاه

گرچه تمام زندگی اش را با آماده کردن خود برای تحصیل در دانشگاه استنفورد گذراند ولی برای دلجویی و گوش دادن به حرف برادرش اریک، در اودیشن های بازیگری برای فیلم شرکت می کرد چرا که اریک از کارگزاران خود خواسته بود تا خواهرش [بلیک] را به اودیشن ها بفرستند. او با برادرش رابطه نزدیکی داشت و اریک در طول یک سفر اروپا با او درباره انتخاب های شغلی امکان پذیر صحبت کرده و در نهایت بلیک به این نتیجه رسیده بود که بازیگری برای او مناسب است.

کودکی بازیگر هالیوودیعکس کودکی بلیک لایولی در کنار خانواده اش

حرفه بازیگری بلیک لایولی

طبق بیوگرافی بلیک لایولی ، اولین بار وقتی تنها ده سال داشت در اولین فیلم خود بازی کرد. او نقش کوتاهی در فیلمی به نام “مرد شنی” داشت که کارگردان فیلم پدرش بود.

در سال ۲۰۰۵ برای ایفای نقش بریجیت یکی از نقش اول های فیلم “خواهری از سفر آرزوها” (The Sisterhood of the Traveling Pants) انتخاب شد. برای اجرا در این فیلم کاندید دریافت جایزه در مراسم اهدای جوایز منتخب نوجوانان شد. در سال ۲۰۰۶ در فیلم “Accepted” همبازی جاستین لانگ شد ولی این فیلم نظر منتقدان را به خود جلب نکرد ولی با این حال لایولی توانست جایزه پیشرفت را از هالیوود لایف دریافت کند. در همان سال یک نقش جزئی در فیلم “سایمن می گوید” ایفا کرد.

نقش آفرینی در سریال دختر سخن چین

این بازیگر در سال ۲۰۰۷ نقش آنابل را در فیلم “الویس وآنابل” ایفا کرد، ماجرای فیلم مربوط به اختلال غذا خوردن دختری بود که در رقابت های زیبایی شرکت می کرد. لایولی که خودش را شکمو می دانست مجبور شد برای ایفای نقشی که بازی می کرد وزن کمک کند. همان سال در نقش “سرنا وندر وودسن” در سریال تلویزیونی “دختر سخن چین” (Gossip Girl) ظاهر شد که به گزارش پرشین وی یکی از معروف ترین سریال های این بازیگر است و تا سال ۲۰۱۲ به مدت شش سال و تا اتمام سریال در آن حضور داشت.

برادر بلیک لایولیبلیک لایولی و برادرش اریک

در سال ۲۰۰۸ دوباره در نقش بریجیت در قسمت دوم از فیلم “خواهری از سفر آرزوها” مقابل دوربین رفت و بار دیگر اجرای او در این فیلم تحسین منتقدان را برانگیخت. در سال ۲۰۰۹ نقش مکمل نسخه جوانتر نقش اصلی را در فیلم “The Private Lives of Pippa Lee” ایفا کرد. با وجود اینکه نقش کوچکی بود ولی اجرای او در این نقش توجه منتقدان را به خود جلب کرد. در همان سال نقش کوتاهی در  مجموعه ای به نام “New York, I Love You” داشت که در واقع متشکل از یازده فیلم عاشقانه کوتاه از کارگردان های مختلف بود.

آشنایی با رایان رینولدز

آنطور که در بیوگرافی بلیک لایولی می خوانیم، در سال ۲۰۱۰ نقش مقابل بن افلک را در فیلم “The Town” ایفا کرد که اقتباسی از رمان “شاهزاده ها دزدها” بود. ایفای نقش یک مادر جوان در این فیلم تحسین منتقدان را به دنبال داشت. در سال  ۲۰۱۱ نقش اصلی زن را در فیلم ابرقهرمانی “گرین لنترن” ایفا کرد ولی متاسفانه فیلم مذکور فروش گیشه خوبی نداشت ولی با این حال این فیلم موجب آشنایی او با همسر آینده اش رایان رینولدز شد.

سال ۲۰۱۲ برای ایفای نقش اوفلیا در فیلم “Savages”جایگزین بازیگر معروف جنیفر لارنس شد. در فیلم “عصر آدلاین” که در سال ۲۰۱۵ به اکران رسید در کنار بازیگران معروفی همچون مایکل هویسمن و هریسون فورد ایفای نقش کرد.

بیوگرافی بلیک لایولیبلیک لایولی و همسر معروفش رایان رینولدز

فیلم مشترک با کریستن استوارت

بازی در فیلم “آب های کم عمق” محصول سال ۲۰۱۶، بازخورد خوبی از جانب منتقدان داشت و سپس در فیلم “کافه سوسایتی” همبازی بازیگرانی همچون جس اسینبرگ و کریستن استوارت شد. در سال بعد با فیلم “تمام چیزی که می بینم تو هستی” دوباره به پرده سینماها بازگشت. نقش آفرینی در فیلم “یک لطف ساده” نیز در کارنامه کاری سال ۲۰۱۸ این بازیگر جا دارد و در این فیلم با بازیگر مشهور آنا کندریک همبازی بود.

در سال ۲۰۲۰ در فیلم “بخش ریتم” در کنار بازیگر معروف جود لا، نقش استفانی پاتریک را ایفا کرد. وی در حال حاضر با نقش لیلی بلوم مشغول کار در فیلمی به نام “It Ends With Us” است که هنوز در مرحله فیلمبرداریست و به اکران نرسیده است.

بیوگرافی بلیک لایولی و زندگی شخصی

بلیک اولین بار به همبازی اش کلی بلاتز در فیلم “سایمن می گوید” علاقمند شد، آنها از دوستان دوران کودکی هم نیز بودند و در سال ۲۰۰۴ وارد رابطه عاشقانه شدند ولی در سال ۲۰۰۷ از هم جدا شدند.

لایولی از یازده سالگی همبازی اش پن بدجلی در سریال “دختر سخن چین” را می شناخت و آنها نقش مقابل هم را در این سریال ایفا می کردند. به گزارش پرشین وی در سال ۲۰۰۷ آنها در زندگی واقعی و خارج از سریال نیز زوج شدند ولی رابطه آنها در سال ۲۰۱۰ به جدایی رسید.

سال ۲۰۱۱ نام بلیک لایولی در کنار بازیگر تایتانیک لئوناردو دیکاپریو در رسانه ها تبدیل به سوژه خبری شد و آنها حتی تمام طول تابستان را در فرانسه با یکدیگر گذراندند ولی تنها بعد پنج ماه از آشنایی در اکتبر سال ۲۰۱۱ از هم جدا شدند.

بچه های رایان رینولدزبلیک لایولی و دو تن از دخترانش بتی و اینز در سال ۲۰۲۱

در همان سال لایولی در سر صحنه فیلمبرداری “گرین لنترن” با رایان رینولدز آشنا شد . در ژوئن سال ۲۰۱۲ یک خانه مشترک در بدفورد خریداری کرده و در نهم سپتامبر ۲۰۱۲ ازدواج کردند.

فرزندان بلیک لایولی

بر اساس بیوگرافی بلیک لایولی، اولین فرزند این زوج دختری به نام جیمز رینولدز در دسامبر ۲۰۱۴ به دنیا آمد. دختر دومشان اینز رینولدز دو سال بعد در سال ۲۰۱۶ متولد شد و در اکتبر سال ۲۰۱۹ سومین فرزند آنها دختری به نام بتی رینولدز به دنیا آمد. این زوج در سال ۲۰۲۳ صاحب چهارمین فرزند خود شدند.

بلیک لایولی در یکی از مصاحبه های خود افشا کرد از آنجا که در کودکی قدش از همسن و سال هایش بلندتر بود در سه سالگی در کلاس اول پذیرفته شد تا با برادر ۶ ساله اش به مدسه برود چرا که برادرش از اینکه تنهایی به مدرسه برود بسیار اضطراب داشت. بعد ها او قبل از فارغ التحصیلی از مدرسه در سیزده مدرسه مختلف تحصیل کرد.

حقایق کوتاه و جالب درباره بلیک لایولی

  • نام اولین سگ خانگی او به طور عجیبی “۴۰۵” نام داشت چرا که در واقع بلیک آن را در خیابانی به این نام در لس آنجلس پیدا کرده بود.
  • یک مجله اینترنتی به نام Preserve راه اندازی کرد ولی پس از حدود یک سال آن را بست.
  • از طرفدارن پر و پا قرص مارتا استوارت است که برای کتاب های آشپزی اش شناخته شده است.
  • این بازیگر در سال ۲۰۱۸ افشا کرد نوشیدنی های الکلی مصرف نمی کند.
  • در سال ۲۰۱۲ با همکاری یک برند کیک، کاپ کیک ویژه خود را طراحی کرد.
  • علاقه زیادی به طراحی داخلی دارد و در یکی از مصاحبه هایش گفته طراحی داخلی منزل دوستانش را مجانی انجام می دهد.

تهیه و ترجمه: گروه بیوگرافی پرشین وی

بخش اختصاصی پرشین وی

منبع: thefamouspeople، wikipedia، insider

گردآوری:
اخبار مرتبط:
فیلم پرشین وی
آرون گروپ
آرون گروپس