جمعه, ۷ مهر , ۱۴۰۲
درخواست تبلیغات

بیوگرافی زندایا بازیگر جوان هالیوودی

اشتراک:
بیوگرافی زندایا بیوگرافی افراد مشهور
با بیوگرافی زندایا بازیگر جوان هالیوودی را خوانده و عکس های خانوادگی او را ببینید. این بازیگر پس از ایفای نقش در فیلم مرد عنکبوتی و همچنین فیلم موزیکال بزرگترین شومن به شهرت زیادی رسید.

بازیگر مشهور زندایا در نوجوانی با حضور در یکی از برنامه های دیزنی تبدیل به چهره ای شناخته شد و سپس با نقش آفرینی در فیلم مرد عنکبوتی تبدیل به یکی از چهره های مشهور هالیوود شد. در زیر جزئیاتی از بیوگرافی زندایا و فعالیت های او در زمینه های مختلف را می خوانید.

بیوگرافی زندایا کلمن

زندایا ماری استورمر کلمن که بیشتر با نام زندایا شناخته می شود متولد یکم سپتامبر سال ۱۹۹۶ در اوکلند- کالیفرنیاست. به گزارش پرشین وی پدر او کازمبه اجامو کلمن و مادرش کلر استورمر معلم هستند و پنج خواهر و برادر از طرف پدر به نام های کیلی، استین، آنابلا، جولین و کارینا استورمر کلمن دارد و اصالتا آفریقایی-امریکایی، آلمانی، ایرلندی، انگلیسی و اسکاتلندی است.

وی در مدرسه ابتدایی فروتول که مادرش دو دهه در آنجا تدرس می کرد دوران دبستان خود را گذرانده و در شش سالگی او و دو تن از دوستانش از مدرسه نمایشنامه ای به مناسبت ماه تاریخ سیاه (ماه تاریخ آفریقایی- امریکایی) در آنجا اجرا کردند. ولی ظاهرا پیش از آن، زندایا کودکی خجالتی بوده چرا که طبق گفته مادرش از آنجا که وی بسیار خجالتی بود مجبور شد دوره مهدکودک را دوباره تکرار کند.

کار و بازیگری در تئاتر

وی پیشینه ای در تئاتر دارد چرا که او دختر مدیر تدارکات بود و دوران کودکی خود را با بازی در اطراف تئاتر شکسپیر کالیفرنیا گذراند چرا که مادرش زمانی به عنوان شغل تابستانی در آنجا کار می کرد و در آنجا به مادرش در نشاندن مهمانان در صندلی ها، فروش بلیت های جمع آوری پول کمک می کرد و در عین حال دیدن نمایشنامه های تئاتر الهام بخش او برای دنبال کردن حرفه بازیگری شد.. او همچنین برای برنامه کودک آموزش دید و در برخی تولیدات این زمینه شرکت داشت.

بیوگرافی زندایازندایا در سال های کودکی

او در هنرستان اوکلند تحصیل کرده و در شماری از تولیدات تئاتر حضور داشته است. علاوه بر این در تئاتر کنسرواتوار امریکایی و کنسرواتوار کال شکس(کالیفرنیا شکسپیر) نیز اجرا داشته است. او به رقص علاقمند بود و در ۸ سالگی به گروه رقص فیوچر شاک اوکلند (Future Shock Oakland) پیوست و به مدت سه سال عضو این گروه بود و دو سال نیز در آکادمی هنرهای هاواییایی در رشته “رقص هولا” تحصیل کرد.

فعالیت های مدلینگ و معنای نام زندایا

زندایا علاوه بر بازیگری در تئاتر موفقیت هایی نیز در زمینه مدلینگ به دست آورد و برای برخی کمپانی ها نظیر میسیز (Macy’s) و اولد نیوی (Old Navy) کار می کرد. برای تبلیغات برند سیرز (Sears) نقش رقصنده را در زمینه اجرای آهنگ سلنا گومز داشت. او در نهایت تصمیم گرفت تنها از نام کوچک خود برای نام هنری اش استفاده کند. نام “زندایا” در زبان مردم شونا زیمبابوه به نام “سپاسگزاری” است و پدرش این نام را برای او انتخاب کرده است.

فیلم ها و برنامه های تلویزیونی در بیوگرافی زندایا

در سال ۲۰۱۰ و در چهارده سالگی فعالیت تلویزیونی خود را با بازی در مجموعه “Shake It Up” در کانال دیزنی شروع کرد که در واقع این برنامه آغاز مسیر شهرت او محسوب می شد. زندایا و همبازی اش بلا ترون در این برنامه تبدیل به چهره های مشهور برای هواداران کوچک شده و آهنگی که در این برنامه اجرا کردند نیز تبدیل به یکی از آهنگ های محبوب و پرمخاطب در آن سال شد. موفقیت در آن برنامه تلویزیونی برای این دو بازیگر نوجوان تا حدی بود که حتی الهام بخش آنها برای تاسیس برند لباس شد.

والدین بازیگر مشهورزندایا و پدر و مادرش

زندایا خارج از حضور در برنامه تلویزیونی موفق، در سال ۲۰۱۱ صداپیشگی شخصیتی در انیمیشن تلویزیونی “Pixie Hollow Games” را عهده دار شد و علاوه بر این به عنوان بازیگر مهمان در سریال هایی همچون “A.N.T. Farm” و “Good Luck Charlie” ظاهر شد و در سال ۲۰۱۲ نیز به همراه بلا ترون در فیلم تلویزیونی “Frenemies” مقابل دوربین رفت. در سال ۲۰۱۳ او با برخی از چهره های معروف در یک مسابقه رقص تلویزیونی به نام ” Dancing With the Stars” شرکت کرد .

نقش آفرینی در فیلم های موفق و پرفروش

پس از حضور در مسابقه تلویزیونی مذکور وی در سه فصل یک سریال کمدی دیزنی به نام “K.C. Undercover” نقش آفرینی کرد تا اینکه به گزارش پرشین وی در سال ۲۰۱۷ فرصت نقش آفرینی در دو فیلم سینمایی بسیار موفق یعنی “مردعنکبوتی: بازگشت به خانه” (Spider-Man: Homecoming) و همچنین “بزرگترین شومن” (The Greatest Showman) را به دست آورد که در فیلم دوم در نقش آن ویلر در کنار بازیگران معروفی مثل هیو جکمن و زک افرون ظاهر شد.

در سال ۲۰۱۸ زندایا صداپیشگی دو فیلم انیمیشنی دیگر به نام “اردک اردک غاز” (Duck Duck Goose) و “پا کوچولو” (smallfoot) را انجام داد و در سال ۲۰۱۹ به همراه نامزد فعلی معروفش تام هالند با نقش میشل جونز (ام. جی) در فیلم دیگری از مجموعه فیلم های مرد عنکبوتی به نام “مرد عنکبوتی: دور از خانه” (pider-Man: Far From Home) مقابل دوربین رفت.

خانواده زندایازندایا در کنار پدر و خواهر و برادرهایش

بازی در سریال سرخوشی و موفقیت های آن در بیوگرافی زندایا

این بازیگر در سال ۲۰۱۹ با امضای قرارداد برای بازی در نقش اصلی سریال “سرخوشی” (Euphoria) از تصویری که در ذهن مخاطب برای بازی در سریال های دیزنی به جا گذاشته بود کم کم فاصله گرفت. وی در این سریال نقش سال های نوجوانی سم لوینسون را ایفا می کرد و این سریال به دلیل به نمایش گذاشتن برخی ناهنجاری های اجتماعی همچون مصرف مواد مخدر و یا تمایلات جنسی نوجوانان بحث برانگیز شد.

ولی زندایا در مصاحبه با نیویورک تایمز اظهار داشت: “…. چه مردم آن را دوست داشته و یا نداشته باشند، این مسائل واقعیست. من داستان شخص دیگری را به تصویر کشیدم، تنها بدین دلیل که برای شما رخ نداده بدین معنی نیست که همیشه و هر روز رخ نمی دهد”

در نوامبر ۲۰۱۹ این بازیگر در مراسم اهدای جوایز منتخب مردم برای بازی در سریال سرخوشی توانست جایزه بهترین ستاره تلویزیونی در سریال های درام و همچنین جایزه بهترین ستاره زن در فیلم سینمایی را برای بازی در فیلم مردعنکبوتی به دست آورد. همچنین در ۷۲امین مراسم اهدای جوایز امی در سپتامبر ۲۰۲۰ توانست جایزه بهترین بازیگر زن نقش اول را به دست آورد و تبدیل به جوانترین بازیگری شد که تاکنون در این گروه جایزه کسب کرده است.

بازی در فیلم تلماسه

سال ۲۰۲۱ سال پرکاری برای این بازیگر جوان محسوب می شد. وی علاوه بر نقش آفرینی مجدد در فیلم مردعنکبوتی: راهی به خانه نیست، در فیلم “ملکوم و مری” (Malcolm & Marie) نقش مری و در فیلم “تلماسه” (Dune) نقش چانی را داشت و صدا پیشگی شخصیت لولا بانی را در انیمشن “هرج و مرج فضایی: میراث جدید” (Space Jam: A New Legacy) را نیز انجام داد.

بازیگران مرد عنکبوتیزندایا و مرد عنکبوتی

چنان که در بیوگرافی زندایا می خوانیم، در سال پس از آن در قالب شخصیت خودش در فیلم مستند “Is That Black Enough for You” مقابل دوربین رفت و دو فیلم سینمایی نیز به نام های “Challengers” و “Dune: Part Two” برای سال ۲۰۲۳ دارد که هنوز در مراحل تولید هستند و در فیلم اول یکی از تهیه کننده های فیلم نیز به شمار می رود.

فعالیت های زندایا در موسیقی و کتاب

زندایا در سال ۲۰۱۲ با کمپانی هالیوود رکوردز قرارداد امضا کرد و در سال بعد آلبومی با نام خودش رونمایی کرد. در سال ۲۰۱۶ با خواننده کریس براون تک آهنگی به نام “Something New” منتشر کرد و به گزارش پرشین وی همچنین در ساخت یکی از آهنگ های فیلم موزیکال “بزرگترین شومن” به نام “Rewrite the Stars” با زک افرون همکاری کرد.

در سال ۲۰۱۳ برای اولین بار به عنوان نویسنده کتابی تحت عنوان  “بین من و تو” (between u and me) به چاپ رساند که در آن توصیه هایی به طرفداران کوچکش کرده است.

زندگی شخصی زندایا

این بازیگر در امور حمایتی و خیرخواهانه فعالیت زیادی دارد و اغلب درباره معضلات مربوط به عدالت های اجتماعی همچون نژاد پرستی، خشونت پلیس و یا برابری جنسیتی صحبت می کند. همچنین با موسسات و سازمان های خیریه مختلف همچون “Convoy of Hope” همکاری می کند که این سازمان به کمک رسانی به افرد آسیب دیده از فقر و فاجعه می پردازد.

زندایا در عرصه مدلینگ نیز چهره ای شناخته شده محسوب می شود و تاکنون در جلد مجلات مختلف ظاهر شده و علاوه بر این در لیست خوش پوش های مجله وگ نیز قرار دارد.

تام هالندزندایا و نامزدش تام هالند

آشنایی با بازیگر مشهور تام هالند

طبق بیوگرافی زندایا در سال ۲۰۱۶ با نامزد کنونی اش تام هالند سر صحنه فیلمبرداری فیلم مرد عنکبوتی:بازگشت به خانه آشنا شد. این دو در این فیلم نقش ام جی و پیتر پارکر را ایفا می کردند. در آن سال هالند در مصاحبه ای درباره ارتباط خود و همکارش زندایا گفته بود بهترین دوستان یکدیگرند و همچنین او را فردی فوق العاده و شگفت انگیز توصیف کرده بود.

در روز یکم سپتامبر ۲۰۲۱ و روز تولد زندایا، تام هالند با انتشار سلفی دو نفره ای از خود و زندایا در زمان استراحت از فیلمبرداری مرد عنکبوتی نوشت : “ام جی من از روز تولدت لذت ببر.” و بدین شکل این زوج رسما رابطه عاشقانه اشان را اعلام کردند.

این بازیگر جوان در گذشته با بازیگر و خواننده امریکایی ترور جکسون رابطه عاشقانه داشت، ولی از هم جدا شدند.

زندایا خانه ای در لس آنجلس و یک واحد آپارتمان در بروکلین دارد. او گیاهخوار است و در یکی از مصاحبه هایش درباره انتخاب این سبک غذایی گفته بود: “دلیل اصلی من برای گیاهخواری این است که حیوانات را دوست دارم، قطعا بدین دلیل که عاشق خوردن سبزیجاتم، نیست.”

علاقمندی های زندایا

محبوب ترین فیلم: بزرگترین شومن

برنامه تلویزیونی مورد علاقه: دنیای متفاوت

محبوب ترین مقصد برای سفر:  بوداپست، اردن، پراگ، ونیز

غذای مورد علاقه: بوریتو (نوعی غذای مکزیکی که با نان تورتیا درست می شود)

رنگ های مورد علاقه: صورتی و مشکی

ورزش مورد علاقه: بسکتبال

حیوان خانگی مورد علاقه: گربه

تهیه و ترجمه: گروه بیوگرافی پرشین وی

بخش اختصاصی پرشین وی

منبع: biography، biographyh، wikipedia، marriedbiography

گردآوری:
اخبار مرتبط:
فیلم پرشین وی
آرون گروپ
آرون گروپس