زندگی ارشیا توکلی ، بازیگر نقش سلیم در سریال حکم رشد ؛ از شروع تا شهرت با هم گناه

اشتراک:
زندگی ارشیا توکلی ، بازیگر نقش سلیم در سریال حکم رشد ؛ از شروع تا شهرت با هم گناه چهره ها
ارشیا توکلی متولد ۱۲ اردیبهشت ۱۳۷۹ در تهران است و بعد از بازی در سریال پربیننده هم گناه در سریال حکم رشد در کنار بازیگران مطرح این مجموعه هنرنمایی کرده است.

بازیگر مشهور کشورمان در تازه ترین کار هنری خود بعد از سریال هم گناه در حکم رشد در نقش سلیم هنرنمایی کرده است. در ادامه جزئیات بیشتر درباره فعالیت های هنری و زندگی ارشیا توکلی را در پرشین وی مشاهده کنید.

زندگی ارشیا توکلی

ارشیا توکلی بازیگر متولد ۱۲ اردیبهشت ۱۳۷۹ در تهران می باشد و در سال ۱۳۹۸ در سریال نمایش خانگی «هم‌ گناه» به کارگردانی و نویسندگی مصطفی کیایی به ایفای نقش پرداخت. او در این سریال نقش «پرویز»،‌ جوانی‌ های حبیب رضایی را بازی می‌ کرد.

شروع فعالیت هنری

وی دانشجوی رشته ی حقوق است. او می گوید: از زمانی که خودم را شناختم و فهمیدم که وجود دارم بازیگری را در خودم دیدم. و از ۶ سالگی در تئاتر های مختلفی حضور داشته است و از ۸ سالگی با ورود با کانون پرورشی فکری تئاتر را آموخته است. آقای توکلی دوره های بازیگری را در آموزشگاه تخصصی بازیگری در سال های ۹۵ تا ۹۸ گذرانده اند.

زندگی ارشیا توکلیارشیا توکلی

حضور جدی ارشیا توکلی مقابل دوربین از سال ۱۳۹۶ با سریال سه شنبه شب به کارگردانی صادق پروین آشتیانی بوده است. بعد از آن در دو فیلم خانه ی چوبی (اولین فیلم سینمایی آموزشی) و فیلم کوتاه همه چیز از یک تخت شروع شد در یکی از نقش های اصلی به همراه بهزاد فراهانی نقش آفرینی کرد.

اما در سال ۹۷ بیشتر کار تئاتر انجام داد و در تئاتر هایی مثل واتلاف، مالیخولیا و دیوان تئاترال نمایشنامه خوانی کرد. در فجر پلاس با اجرای یک تئاتر پرفورمنس به نام بی وزنی بسیار مورد تحسین قرار گرفت.

فیلم سینمایی علفزار تجربه بعدی توکلی است. این فیلم به کارگردانی و نویسندگی کاظم دانشی و تهیه‌ کنندگی بهرام رادان، با داستانی اجتماعی و درام و بر اساس یک اتفاق واقعی ساخته شده است و به موضوع آزار و اذیت می پردازد.

زندگی ارشیا توکلیزندگی ارشیا توکلی

بازی در سریال هم گناه

سال ۹۸ برای من سال بسیار مهم و پر کاری بود و این به واسطه کار های قبلی ام و کار با اساتید مشهور بود. برای سریال همگناه آقای محسن جزینی دستیار آقای کیایی کارگردان فیلم از من تست گرفتند و من برای بازی در این فیلم انتخاب شدم که برایم بسیار با ارزش بود تیم سریال همگناه یک تیم حرفه ای بود و بازی جلوی دوربین آقای کیایی برای من خیلی راحت بود، به نظر من کار جلوی دوربین مصطفی کیایی برای هر کسی ضروری است.

وی بعد از همگناه در تله فیلم مرتضی به کارگردانی محمد حمزه ای در نقش اصلی در کنار محمد حاتمی که نقش پدرش را داشت بازی کرد، که آشنایی با محمد حاتمی را بزرگترین شانس خود می داند.

زندگی ارشیا توکلیپشت صحنه سریال هم گناه

او در این رابطه می گوید: آقای محمد حاتمی من رو برای ایفای یکی از نقش های اصلی نمایش ملت عشق دعوت کردند که بسیار کار پر سرو صدایی شد و من در این نمایش با بازیگران معروفی مثل نسیم ادبی، کامران تفتی، روزبه نعمت الهی و نیکی مظفری افتخار کار کردن داشتم. من در نمایش ملت عشق نقش جوانی مولانا را داشتم این نمایش در سالن برج میلاد به روی صحنه رفت و در آن جلوی ۱۸۰۰ نفر مخاطب یک اجرای مونولوگ را بازی کردم.

زندگی ارشیا توکلیارشیا توکلی

آقای توکلی می گوید: از بین تمامی نقش هایی که بازی کردم همه را دوست دارم و بین آنها فرقی برایم نیست. اما پرویز در سریال همگناه بخاطر غیرتی بودن، عصبی بودن و بد جنس بودنش برایم بسیار جذاب بود در واقع این نقش برایم یک چالش داشت و آن، این بود که کاراکتر از خود واقعی ام خیلی دور بود من آدمی درونگرا هستم و شخصیت یک آدم برونگرا بود.

زندگی ارشیا توکلی بازیگر نقش سلیم در سریال حکم رشد

مجموعه تلویزیونی «حکم رشد» به کارگردانی حسن لفافیان و تهیه‌ کنندگی مهدی فرجی می باشد. ارشیا توکلی در این سریال نقش سلیم پسر ذبیح و زهره را بازی کرده است.

سریال پلیسی حکم رشد اولین تجربه تلویزیونی ارشیا توکلی محسوب می شود. این بازیگر جوان در این مجموعه نقش سلیم را برعهده دارد و در طول سریال شاهد هستیم او بر اتفاقات تاثیر می گذارد. آنچه مسلم است توکلی از ابتدای کار تاکنون همیشه انتخاب های خوبی داشته و با آگاهی قدم برداشته و به نظر می رسد به تدریج جایگاه محکم تر در میان بازیگران به دست خواهد آورد.

زندگی ارشیا توکلیارشیا توکلی و ثریا قاسمی

ثریا قاسمی (توران)، مه‌لقا باقری (محبوبه)، پیام احمدی‌نیا (غلام)، مجتبی فلاح (ذبیح)، شهین تسلیمی (عالیه)، علیرضا مهران (نوید)، حمید ابراهیمی (افشین کافر)، مهرداد ضیایی (دکتر پویا)، آزیتا ترکاشوند (زیبا چاپاری)، نیلوفر شهیدی (زهره)، مجید سعیدی (اسفند/ نعنا)، ندا قاسمی (سودابه)،

سریالسلیم در سریال حکم رشد

هدی استواری (سایه)، مجید رحمتی (فراز)، ارشیا توکلی (سلیم)، حسن ولیخانی (نصیر)، محمدرضا زاد خوشنود(نامی)، سیاوش گرجستانی (سلطان)، صدرالدین حجازی (پرفسور)حشمت آرمیده ،فرج گل سفیدی (معین ننه بتول)،فیروز حیدر زاده (هاشم شوقی) و فاطمه نوری (بهار) از جمله بازیگران سریال حکم رشد هستند.

بازیگراستایل ارشیا توکلی در جشنواره فیلم

آینده بازیگری بازیگر سریال حکم رشد

ارشیا توکلی معتقد است آینده هنری یک بازیگر در گرو کارهایی است که در آن ها بازی می کند. او می گوید: من بسیاری از پیشنهاد ها را رد کردم چون به نظرم فیلمنامه باید خوب باشد تا به شعور مخاطب توهین نشود و خوب فیلمنامه خوب آینده خوبی برای بازیگر رقم می زند.

سریالبازیگر سریال حکم رشد

اما به عنوان هدف دوست دارم که بازیگری ام را گسترش بدم و بین المللی کار کنم و یا به عبارتی متعلق به یک ناحیه خاص نباشم به گرفتن اسکار هم فکر میکنم. البته که بازیگر بین المللی شدن نیاز به تمرین و مطالعه زیادی دارد اما با این حال این هدفم است و برایش تلاش می کنم.

هدف دیگرم این است در بازیگری ماندگار شوم چون خیلی از بازیگران بودند که مدتی بسیار معروف شدند و پر کار، اما پس از مدتی فراموش شدند، به نظرم ماندگار شدن در ذهن مخاطب بسیار مهم است.

فیلمفیلم ارشیا توکلی و عباس غزالی

وی می گوید: بازیگری در تمام دنیا به عنوان یک شغل مطرح است اما متاسفانه در ایران برای آن تضمینی وجود ندارد. اما به هر حال من به آن به چشم شغل نگاه میکنم و به نظرم بازیگری از سخت ترین کار های دنیاست، لاقل برای من، چون من بسیار در نقش هایم غرق می شوم و تا مدت ها بعد از اتمام فیلم هنوز درون کاراکتر زندگی میکنم و این جنگ روانی و این حس برایم کمی سخت است.

وی همچنین افزود: حقوق و قضاوت را هم بسیار دوست دارم و ممکن است در آینده در این زمینه هم فعالیت شغلی داشته باشم.

بازیگرعکس های اینستاگرام ارشیا توکلی

دوات انلاین , جامعه پویا , ایسنا , سبز پندار , خبر آنلاین

گردآوری:
اخبار مرتبط:
پیشنهادات وِیژه
فیلم پرشین وی