دوشنبه, ۷ اسفند , ۱۴۰۲
درخواست تبلیغات

زندگی رضا داودنژاد ، بازیگر سریال شهباز ؛ از تولد در خانواده مشهور تا ازدواج هنری

اشتراک:
رضا داودنژاد چهره ها
رضا داودنژاد بازیگر جوان کشورمان که از یک خانواده هنرمند وارد عرصه بازیگری شده و تجربه فیلمنامه نویسی و دستیاری کارگردان را نیز دارد و برنامه ریز نیز می باشد.

بازیگر مشهور کشورمان به زودی بعد از سریال از سرنوشت ۴ به زودی با سریال شهباز در تلویزیون حضور خواهد یافت. در ادامه جزئیات بیشتر درباره زندگی رضا داودنژاد و همسرش غزل بدیعی را در پرشین وی مشاهده کنید.

زندگی رضا داودنژاد

رضا داوود نژاد در سال ۱۳۵۹ در تهران متولد شد. تا مقطع دیپلم رشته علوم انسانی ادامه تحصیل داد. فعالیت سینمایی را با بازی در فیلم های پدرش علیرضا داود نژاد تجربه کرد. گفتنی است محمدرضا داوودنژاد عموی وی و خواهر بزرگترش زهرا و یک برادر کوچکتر از خود بنام علی دارد.

شروع فعالیت هنری

«بی پناه» (۱۳۶۵)، نخستین فیلم سینمایی اوست. «مصائب شیرین»، نامش را بر سر زبان ها انداخت و نامزد بهترین بازیگر نقش اول مرد هفدهمین جشنواره بین المللی فیلم فجر شد و دعوت برای حضور در جشنواره سینمایی فوکوئوکای ژاپن را برایش به ارمغان آورد.

زندگی رضا داودنژادعکس های کودکی رضا داودنژاد

«بچه های بد»، حضور مؤثر وی را در فیلم های پدرش به دنبال داشت. او در این فیلم، فیلمنامه نویس، بازیگر، دستیار کارگردان و برنامه ریز است. در «بانوی کوچک» (مهدی صباغ زاده) به عنوان بازیگری پول ساز به بدنه ی حرفه ای سینمای کشور معرفی شد و در مستند «روزگار ما» ساخته ی رخشان بنی اعتماد، حضور در عرصه های روشنفکرانه ی سینمای ایران را تجربه کرد.

بازی در مجموعه های تلویزیونی «گوشه ای دیگر» از دغدغه های هنری اوست. «چراغ جادو» نخستین آن و بازی در مجموعه ی سی قسمتی «تست» به کارگردانی پریسا بخت آور دومین تجربه اش در این زمینه است. داوود نژاد در هفدهمین جشنواره بین المللی فیلم های کودکان و نوجوان در اصفهان یکی از اعضای هیئت داوران در بخش مسابقه سینمای ایران بوده است.

زندگی رضا داودنژاد ، بازیگر سریال شهباز ؛ از تولد در خانواده مشهور تا ازدواج هنریرضا داودنژاد در کنار پدر و عموی هنرمندش

پدر بازیگر مشهور سینما و تلویزیون

علیرضا داوودنژاد متولد ۱۳۳۳ تهران است. وی فعالیت سینمایی را به عنوان نویسنده با همکاری در نوشتن فیلم نامه فیلم «عطش» به کارگردانی ایرج قادری آغاز کرد. فیلم «شاهرگ» نخستین تجربه کارگردانی اش در سینمای حرفه ای محسوب می شود. وی علاوه بر کارگردانی، به عنوان فیلم نامه نویس و تهیه کننده نیز فعالیت دارد.

با اینکه رضا داوودنژاد را بیشتر به عنوان بازیگر می‌شناسیم، اما در حرفه‌های دیگر نیز فعال بوده است. او علاوه‌بر بازیگر به‌عنوان مجری طرح و نویسنده نیز در سینما و تلویزیون فعالیت داشته است. مهم‌ترین آثار رضا داوودنژاد در حرفه‌ی مجری طرح، فیلم چارسو، فیلم تیغ زن، فیلم وقتی همه خوابیم و فیلم هوو است. مهم‌ترین اثر رضا داوودنژاد در حرفه‌ی نویسنده، فیلم بچه‌های بد است.

زندگی رضا داودنژادرضا داودنژاد و همسرش

زندگی رضا داودنژاد و همسرش غزل بدیعی

نحوه آشنایی و ازدواج آقای بازیگر از زبان خودش

رضا داوود نژاد با غزل بدیعی در سال ۱۳۸۷ نامزد و سال ۸۹ ازدواج کردند.

رضا داوود نژاد: داستان آشنایی ما برمی‌گردد به خواهرهای ما. چند سال پیش خواهر من زهرا، خانه عسل بدیعی خواهرخانم من دعوت بود. برای اولین‌بار غزل را که می‌بیند به غزل می‌گوید بیا عروس ما شو (می‌خندد) درواقع آشنایی ما به واسطه خواهرهای ما بود.

غزل بدیعی: البته از وقتی این جمله‌ها رد و بدل شد تا آشنایی من و رضا حدود ۴سال گذشت.

رضا داوود نژاد: بله ۴سال پیش که غزل را برای اولین‌بار دیدم، پسندیدم (هردو می‌خندند)… یادم می‌آید وقتی غزل را دیدم تمام دوروبری‌هایم به من می‌گفتند غزل؟ عمرا! مرتب به گوشم می‌رساندند که غزل دوست ندارد ازدواج سینمایی داشته باشد. اما خب چاره‌ای نبود (می‌خندد).

زندگی رضا داودنژاد ، بازیگر سریال شهباز ؛ از تولد در خانواده مشهور تا ازدواج هنریعکس عروسی رضا داودنژاد و همسرش

ماجرای لاغری رضا داوود نژاد

وقتی رضا داوودنژاد بازیگر سینما و تلویزیون و فرزند کارگردان سینما با تیپ جدید و کاهش وزن محرز در تلویزیون دیده شد، حرف و حدیث ها و البته حیرت همگان برانگیخته شد. رضا داوودنژاد به یکباره به کاهش وزن سریع و ملموسی دست یافته بود.

عده ای در این میان بجای اینکه در پی علت واقعی این کاهش وزن باشند او را به مصرف مواد مخدر متهم کردند و گفتند غیر ممکن است بدون مصرف مخدر به این سرعت لاغر شده باشد. عده ای رژیم سخت و گروهی ورزش سنگین را حدس می زدند.

رضا داوودنژاد هنوز لذت لاغر شدن و تناسب اندام را کاملا نچشیده بود که خبر بستری شدنش در فروردین ماه سال ۹۱ در بیمارستان لاله منتشر شد.

زندگی رضا داودنژادلاغر شدن رضا داودنژاد

خبر بستری شدن رضا را برخی شایعه می دانستند، اما رضا واقعا در بیمارستان تحت مراقبت بود. در این حین شایعه ضعف ناشی از رژیم غذایی مطرح و به سرعت پخش شد. اما خبر واقعی ناگوار بود؛ رضا داوودنژاد ۳۲ ساله به علت نارسایی کبد ، نیازمند پیوند کبد است.

و در اریبهشت سال ۹۱ در نهایت به کبد پیوند نیاز پیدا کرد و کبد یک بیمار مرگ مغزی به وی اهدا و پیوند شد. این عمل پیوند که در بیمارستان نمازی شیراز انجام شد رضا را به زندگی باز گرداند. پس از عمل پیوند رضا همچنان تحت نظر پزشکان متخصص کبد بود.

زندگی رضا داودنژاد و خانواده اش

حقایقی از مرگ عسل بدیعی از زبان رضا داوود نژاد

رضا داودنژاد، هم‌زمان با سال‌مرگ عسل بدیعی، از چگونگی درگذشت این بازیگر و احتمال ساخت فیلم زندگی او گفت.

عسل بدیعی، فروردین ۱۳۹۲، دچار مرگ مغزی و هفت عضو بدنش اهدا شد تا بعد از مرگ، همچنان شاهد زندگی هم‌نوعان گرفتار بیماری باشد.

عسل بدیعیمرحوم عسل بدیعی

رضا داودنژاد، در برنامه تلویزیونی «محاکات» در این‌ باره گفت: «من به‌خاطر عمل غیر اصولی بای‌ پس لاغری، گرفتار پیوند کبد شدم و چند سال بعد، درست قبل از یک عمل جراحی دیگر، خواهر خانمم، عسل بدیعی جلوی چشمان‌مان فوت شد و سه روز بعد عموی خانمم فوت شد و چنان بار روحی سنگینی بر من وارد شد که نگو.»

این بازیگر ادامه داد: «عسل بدیعی، به‌خاطر قصور پزشکی فوت کرد ولی کلی شایعه ساختند درباره دلایل مرگش. همه شایعاتی که درباره مرگ عسل بدیعی ساختند، دروغ بود. عسل بدیعی به خاطر قصور پزشکی فوت شد و این مساله از نظر حقوقی هم اثبات شد.»

 

گفتگویی متفاوت با بازیگر مشهور

او درباره احتمال ساخت فیلم زندگی عسل بدیعی توسط پدرش علیرضا داودنژاد توضیح داد: «زندگی عسل بدیعی بسیار دراماتیک است ولی به نظرم باید صبر کرد تا مدت زمانی بیشتر از فوت او و تاثیرات اهدای اعضایش بگذرد تا بشود بهتر درباره ساخت فیلمی مرتبط با ایشان به نتیجه رسید.»

بازیگررامبد جوان و رضا داودنژاد

این بازیگر درباره احتمال حضورش در فیلم مورد بحث گفت: «من هیچ گاه سعی نکردم از رانت پدرم استفاده کنم و حتی در شروع کار وقتی از پدرم خواستم که نقشی در «مصائب شیرین» به من دهد، او گفت که باید از متل قو تا کلارآباد بدوی… پدر، یک شاهد دوربین به دست همراهم فرستاد تا حواسش به من باشد که واقعا بدوم و من هم تمام مسیر را پیاده رفتم تا به پدر ثابت کنم می‌توانم.»

داودنژاد ادامه داد: «من از دستیاری کارگردانی تا بازیگری فرعی و مجری طرحی را تجربه کرده‌ام و در بسیاری از کارها هم نقش‌های کوتاهی داشته‌ام و بیشتر آدمی هستم که دوست دارم جزیی از یک کلیت خوب باشم.»

سریالرضا داودنژاد و آرش مجیدی در شهباز

زندگی رضا داودنژاد بازیگر سریال شهباز

تصویربرداری سریال تلویزیونی «شهباز» به کارگردانی حمیدرضا لوافی و تهیه کنندگی امیر حسین آشتیانی پور و مهدی علینقی پور به پایان رسید.
به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از معاونت سیما، این سریال به نویسندگی مینا خدیوی در ژانر پلیسی معمایی با موضوع فضای مجازی و پلیس سایبری در۳۰ قسمت ۴۲ دقیقه ای تهیه و تولید شده است.

این مجموعه تلویزیونی درباره یک گروه سایبری است که به دنبال هکری بین المللی هستند. پلیس سایبری با اشراف به این فضا با مجرمین برخورد می کند و به داستان مردمی هم که از آنها سوء استفاده شده و مورد طمعه افراد خلافکار قرار گرفته اند، می پردازد.

سریالبازیگران سریال شهباز

در خلاصه داستان سریال شهباز آمده است: شهباز دو سال در انتظار چنین روزی نشسته است، روزی که همه قرار است با پیدا کردن ارغوان، نفسی به راحتی بکشند. غافل از این که این بازی چرخشی دیگر در پیش دارد.

در مجموعه تلویزیونی «شهباز» هنرمندانی نظیر: آرش مجیدی، علیرضا آرا، رضا داودنژاد، میلاد میرزایی، مهدخت مولایی، نیما نادری، فاطیما بهارمست، غزال نظر، سیروس همتی، پاوان افسر، مهسا باقری، مریم سرمدی، رحمان باقریان، سیامک اشعریون، ابتسام بغلانی، فیلیپ ساپرکین، یوفی تیان و… نقش آفرینی می کنند.

رضا داودنژادرضا داودنژاد

تصویر برداری شهباز از بهمن سال گذشته شروع و اوایل آذرماه به اتمام رسید و به دلیل محتوای سابیری از جلوه های ویژه رایانه ای زیادی برخوردار است و اکنون در مرحله امور فنی پس از تولید قرار دارد.

سلام سینما , خبر انلاین , تسنیم , افکار نیوز , ایسنا , آخرین خبر

گردآوری:
اخبار مرتبط:
فیلم پرشین وی
آرون گروپ
آرون گروپس
تالارکده