پنج شنبه, ۱۶ آذر , ۱۴۰۲
درخواست تبلیغات

تفاوت دکوراسیون مدرن ، کلاسیک و مدرن کلاسیک

اشتراک:
سبک های دکوراسیون دکوراسیون منزل
سبک مدرن کلاسیک تلفیق جالب و زیبایی از سبک های کلاسیک و مدرن است، به گونه ای که وسایل مجلل و زیبا را به شکلی راحت و آرام می چینیم تا ثروت و سادگی هم زمان در معرض دید باشند. این سبک زمانی پدید آمد که افراد حس کردند ترجیح می دهند دکوراسیون محیط اطرافشان بیش از حد ساده یا مجلل نباشند.

همیشه انتخاب سبک مناسب برای چیدمان وسایل، اولین و سخت ترین قدم در راه طراحی دکوراسیون منزل است . اگر در این مرحله انتخاب درست و مناسبی داشته باشیم، خرید وسایل کارآمد و زیبا کار راحت تری خواهد بود.

تا همین چند سال اخیر انتخاب سبک مناسب برای دکوراسیون کار ساده تری به نظر می رسید؛ چرا که انتخاب، بین دو سبک کلاسیک و مدرن بود. اما با گذشت زمان و ارائه ی سبک مدرن کلاسیک از سوی طراحان دکوراسیون ، این انتخاب کمی سخت تر شد.

یکی از عواملی که باعث درست بودن انتخاب در تمام مسائل می شود، شناخت دقیق و کامل موارد پیش روست. در این مقاله به شما کمک می کنیم که با شناخت تمام و کمال سبک های دکوراسیون ، سبک های کلاسیک، مدرن و نئو کلاسیک، بهترین و درست ترین انتخاب را داشته باشید.

دکوراسیون کلاسیک چیست؟

سبک کلاسیک برگرفته از عصر امپراتوری روم و یونان باستان است و شکوه، ثروت و عظمت همان عصر را تداعی می کند. اصل کلیدی و مهم در چیدمان دکور کلاسیک ، سلطنتی بودن اجزای دکوراسیون است. وسایلی که تاج های بزرگ و با شکوه، و پایه های مجللی دارند بهترین موارد استفاده در دکوراسیون کلاسیک هستند.

برای چیدمان منزل به سبک کلاسیک سعی کنید که تمام لوازم سلطنتی را به کار بگیرید و از شلوغ شدن محیط نترسید. فرقی نمی کند که وسیله مورد نظر شما کاربردی است یا نه، تنها نکته ی مهم، مجلل بودن آن وسیله و تناسب رنگی آن با دیگر وسایل موجود در دکوراسیون است.

پرده های کلفت و چند لایه، بوفه های بلند و مجلل، گلدان های بزرگ، گرامافون، پیانو و… همگی از اکسسوری های تکمیل کننده ی دکوراسیون کلاسیک هستند. استفاده از رنگ های خاص و خیره کننده ای مثل طلایی، نقره ای، فیروزه ای، بنفش، قرمز، مشکی و… نیز کمک می کند تا زیبایی و جذابیت دکوراسیون کلاسیک منزل شما به حد اعلای خود برسد.

سبک کلاسیک تنها مختص خانه هایی است که متراژ نسبتا بزرگی دارند و فضای منزل به حد کافی برای قرار دادن وسایل بزرگ و سلطنتی، جا دارد.

دکوراسیون مدرن چیست؟

کلمه مدرن به معنای نو و جدید است و سبک مدرن به سبک جدید چیدمان دکوراسیون گفته می شود. از آن جایی که امروزه اکثر منازل کوچک هستند، بنابراین سبک مدرن به سمت چیدمان مینیمالیستی (ساده گرایی) پیش رفت تا سادگی و آرامش را به منازل هدیه دهد.

اصل مهم در دکوراسیون مدرن استفاده از وسایل کاربردی و راحت است. توجه کنید که در دکوراسیون مدرن، محیط منزل نباید شلوغ و پیچیده باشد و تمام وسایل باید در نهایت سادگی و زیبایی باشند.

در سبک مدرن، دست شما برای انتخاب رنگ دکوراسیونتان باز است و می توانید از تمام رنگ هایی که با محیط اطراف هارمونی دارند استفاده کنید. البته دقت کنید که استفاده از لوازم طرح دار چندان رایج نیستند و وسایل شما باید تا حد امکان ساده و بدون طرح باشند.

به این نکته نیز دقت کنید که ساده بودن به معنای ارزان بودن نیست و گاهی وسایل مدرن، قیمت بیشتری نسبت به وسایل کلاسیک دارند.

سبک مدرن، بهترین انتخاب برای چیدمان دکوراسیون منازل کوچک است.

دکوراسیون مدرن کلاسیک چیست؟

سبک مدرن کلاسیک تلفیق جالب و زیبایی از سبک های کلاسیک و مدرن است، به گونه ای که وسایل مجلل و زیبا را به شکلی راحت و آرام می چینیم تا ثروت و سادگی هم زمان در معرض دید باشند. این سبک زمانی پدید آمد که افراد حس کردند ترجیح می دهند دکوراسیون محیط اطرافشان بیش از حد ساده یا مجلل نباشند.

انتخاب وسایل برای دکوراسیون نئو کلاسیک کار نسبتا پیچیده تری است؛ چرا که رعایت حد تعادل در این سبک، نکته طلایی چیدمان نئوکلاسیک است. بنابراین سعی کنید وسایل خود را طوری انتخاب کنید که ظاهری ظریف و در عین حال پیچیده داشته باشند.

در دکوراسیون مدرن کلاسیک از سبک های دکوراسیون ، استفاده از وسایلی که صرفا جنبه تجملاتی دارند جایز نیست و شما باید از وسایل مجللی استفاده کنید که کاربردی هستند.

دکوراسیون نئوکلاسیک برای تمام منازلی که متراژ خیلی کوچکی ندارند مناسب است.

سبک های دکوراسیونسبک های دکوراسیون

چه تجهیزاتی برای تکمیل تمام سبک های دکوراسیون مناسب است؟

همان طور که در قسمت های بالا توضیح داده شد، وسایلی که برای قرار گرفتن در سبک های دکوراسیون استفاده می شوند متفاوت هستند. اما تجهیزات و وسایلی نیز وجود دارند که در چیدمان تمام سبک ها کاربرد دارند. به عنوان مثال استفاده از نور مخفی برای نورپردازی منزل، جلوه دهنده ی تمام دکوراسیون ها با سبک های متفاوت خواهد بود. در واقع اگر در منزل شما نور کافی وجود نداشته باشد، زیبایی های چیدمانتان مشخص نمی شود؛ بنابراین استفاده از نور مخفی که در آن منبع نور مشخص نیست، از بهترین گزینه های نورپردازی دکوراسیون شماست.

آینه ها نیز جزو اکسسوری هایی هستند که در هر جایی قرار بگیرند، زیبایی و جذابیت خاص خودشان را دارند؛ بنابراین خرید آینه برای تکمیل دکوراسیون منزل شما امری ضروری است. از آن جایی که آینه ها با نورپردازی، بی نظیر و تحسین برانگیز می شوند، می توانید ال ای دی های شاخه ای مدرن را در پشت آینه ها بچسبانید و با کمک سنسور پشت آینه، از روشنایی هوشمند آینه ها لذت ببرید. یکی از مزایای سنسور پشت آینه دیمری بودن آن است، به این ترتیب می توانید به سادگی شدت نور دلخواه خود را تنظیم کنید.

پریز های رومیزی و توکار نیز امروزه به لوازم دکوراتیوی تبدیل شده اند که علاوه بر کاربرد بالا، زیبایی زیادی به محیط می بخشند. بنابراین اگر شما هم همیشه با مشکل کمبود پریز برق در محیط اطراف خود مواجه هستید، از بین انواع مختلف پریز مخفی، مناسب ترین آن را انتخاب و تهیه کنید. پریز های توکار دارای تجهیزاتی از جمله شارژر وایرلس، میکروفون،بلوتوث، پورت تلفن و … نیز هستند تا کاملا کاربردی و بی نظیر باشند.

درب های ورودی، اتاق، سرویس و… نیز باید مطابق با سبک های دکوراسیون منزل شما انتخاب شوند. با این حال شما می توانید با ریلی کردن درب ها، ساده ترین آن ها را به دربی مجلل و بی نظیر تبدیل کنید. مکانیزم درب ریلی در طرح های متفاوتی موجود است تا با تمام سبک های دکوراسیون ؛ سبک های مدرن، کلاسیک و مدرن کلاسیک همخوانی داشته باشد. با نصب درب های کشویی با کمبود جا خداحافظی کنید؛ چرا که این درب ها در هنگام باز شدن، در راستای دیوار کناری خود حرکت کرده و فضای زیادی را اشغال نمی کنند. بنابراین درب های ریلی علاوه بر تکمیل دکوراسیون شما، بسیار کاربردی و فوق العاده هستند.

سبک های دکوراسیونسبک های دکوراسیون

تجهیزات مورد نظرتان را با قیمت مناسب تهیه کنید!

همیشه قیمت بالا به معنی با کیفیت تر بودن محصول نیست، بنابراین قبل از شروع خرید، از معتبر بودن فروشگاه مورد نظرتان اطمینان حاصل کنید.

فروشگاه تجهیز یراق، تخصصی ترین فروشگاه عرضه یراق آلات و تجهیزات کمد، کابینت، اتاق خواب، ساختمان، نورپردازی و… است که با بیش از ده سال سابقه، مرکز معتبری برای خرید شما محسوب می شود. شما می توانید در صورت نیاز از طریق تماس با ۰۲۱۷۷۳۴۳۵۵۶ از کارشناسان تجهیز یراق مشاوره ی رایگان دریافت کنید و سپس تمامی سفارشات خود را از طریق اینترنتی از سایت تجهیز یراق، تلفنی یا مراجعه حضوری به فروشگاه تجهیز یراق واقع در خیابان احسان تهرانپارس ثبت نمایید و همراه با گارانتی معتبر کالا درب منزل خود تحویل بگیرید.

برخی از محصولات عرضه شده در فروشگاه تجهیز یراق دارای ضمانت مرجوعی بی قید و شرط کالا هستند، و اکثر محصولات با ارسال رایگان به دست شما خواهند رسید.

گردآوری:
اخبار مرتبط:
فیلم پرشین وی
آرون گروپ
آرون گروپس