سه شنبه, ۸ خرداد , ۱۴۰۳
درخواست تبلیغات

دکوراسیون آرامش دهنده و ضد استرس با ۷ راه کار عالی طراحان داخلی

اشتراک:
دکوراسیون آرامش دهنده دکوراسیون منزل
با هفت روش برای داشتن دکوراسیون آرامش دهنده و ضد استرس در اتاق خواب آشنا شوید که برخی از طراحان داخلی از آنها برای یک چیدمان مشتری های خود استفاده می کنند.

در زیر نظر شش تن از طراحان داخلی برتر را می خوانید که در نقاط مختلف دنیا همچون امریکا، کانادا و … دارای شرکت طراحی داخلی هستند و تجربه های خود را درباره روش طراحی اتاق خواب به شکلی که تبدیل به محدوده ای آرامش بخش و عاری از استرس شود به اشتراک گذاشتند. در زیر هفت نکته برای دکوراسیون آرامش دهنده از زبان آنها را می خوانید.

نحوه داشتن دکوراسیون آرامش دهنده در اتاق خواب

حدود یک سوم زندگی خود را در اتاق خواب می گذرانید بنابراین توجه خاص به این اتاق مهم است. گرچه مهیا کردن اساسی ترین وسایل راحتی اتاق مثل تشک راحت، چراغ خواب با نور مناسب، قالیچه کنار تخت برای قرار دادن پاهایتان بعد از بیدار شدن از خواب خوب است ولی به گزارش پرشین وی با این حال باز هم راه کارهای بیشتری برای تبدیل اتاق خواب به یک فضای راحت و آرامش بخش وجود دارد.

راه کار اول: سقف را در رنگ آرامش بخش رنگ آمیزی کنید.

اگر رنگ مناسب و آرامش بخشی را برای سقف در نظر بگیرید، هنگامی که روی تخت دراز کشیده اید چشمانتان استراحت و آرامش بیشتری خواهد داشت. یکی از طراحان داخلی به نام لین لاوسون می گوید رنگ ملایم سبز- آبی (نعناعی) از رنگ های زیبا و در عین حال آرامش بخش است که به جای دیوارها، می تواند برای سقف گزینه خوبی باشد. وی همچنین در ادامه گفت: “این رنگ یادآور سقف ایوان های فضای باز در نیوانگلند است.”

رنگ سبز- آبی که ته رنگ خاکستری ملایم را در خود دارد از جمله رنگ های آرامش دهنده ای است که به خوبی با هر نوع دکوری وفق پیدا می کند و به اکثر دکورها می آید. پیشنهاد می شود با سقف رنگی، مابقی دیوارهای اتاق را در رنگ خنثی رنگ آمیزی کنید. “برای اینکه اتاق خواب نمایی آرامش بخش داشته باشد می توانید برای دیوارها از انواع رنگ های خاکستری در طیف های سرد یا گرم و یا همان رنگ سفید استفاده کنید.”

دکوراسیون آرامش دهندهدکوری در رنگ مات و آرامش بخش

راه کار دوم: ظاهر کلی دکوراسیون اتاق را ملایم و مات نگه دارید.

میشل جت صاحب یکی از کمپانی های طراحی های داخلی برای ایجاد دکوراسیون آرامش دهنده می گوید به محدوده رنگ های خنثی برای اتاق خواب پایبند مانده و برای دکور اتاق نیز تنها از سایه رنگ های ملایم مناسب فصل استفاده کنید.

برای مات نگه داشتن پالت رنگی اتاق، استفاده از پارچه های شیک و لوکس از نکات کلیدی است. برای مثال این طراح داخلی برای دکوراسیون یک اتاق خواب از پتو در جنس خز مصنوعی و بالشن با طرح مشخص تر استفاده کرد تا ظاهر اتاق را گرم و نرم تر نشان دهد. او همچنین از یک پتو در جنس زبر با بافت های راه راه و بالش مهره دار(مثل مرواریدی) به این دکور اضافه کرد تا نمای آن را شیک تر کند.

یکی دیگر از ترفندها این است که از نوعی نورپردازی که نور را به شکل ملایمی در تمامی فضا پخش می کند استفاده کنید. چرا که به گزارش پرشین وی به فرد کمک می کند پس از گذراندن یک روز استرس زا، آرامش بیشتری پیدا کند.

راه کار سوم دکوراسیون آرامش دهنده : پالت رنگی اتاق را ساده کنید.

این نکته را معادل چیزی شبیه تمیز کردن کمدتان در نظر بگیرید. آنجلا پالمر موسس یکی از شرکت های طراحی می گوید: “وقتی رنگ های برجسته در اتاق درست متضاد یکدیگر در چرخه رنگ باشند مثل رنگ سبز و قرمز، چشم لحظه ای توقف می کند تا این تفاوت را تشخیص دهد. ولی اگر پالت رنگی اتاق ساده بوده و از رنگ های مکمل هم استفاده شوند، از لحاظ بصری برای چشم آرامش بخش تر هستند.”

دکوراسیون اتاق خوابساده کردن پالت رنگی اتاق

راه کار چهارم: فضای نشستن و استراحت (به جز تخت) در اتاق تعبیه کنید.

تعبیه محلی برای نشستن در اتاق احساس خوبی برای صاحبخانه ایجاد می کند، فضایی که الزاما نیازی به رفتن روی تخت نداشته باشد. طراحی به نام باربارا الیوت و همکارش جنیفر وارد- وودز که یک شرکت طراحی داخلی در آتلانتا دارند برای ایجاد دکوراسیون آرامش دهنده برای مشتری خود، از یک صندلی عثمانی راحت برای اتاق خواب استفاده کردند.

الیوت می گوید: “تعبیه یک فضای نشستن در کنار پنجره و یا گوشه اتاق از نقاط مناسب محسوب می شوند.” استفاده از یک تابلو و یا هر اثر هنری دیگر در دیوار و یا پهن کردن قالیچه نیز می تواند فضای اتاق خواب را به نوعی تقسیم بندی کرده و محیط استراحت کوتاه را از سایر بخش های اتاق مجزا نشان دهد. “این فضا باید جایی برای نشستن، قرار دادن نوشیدنی و همچنین دارای منبع نور باشد. ”

راه کار پنجم: جلوه ای لذت بخش بسازید.

آیتم هایی را برای دکور اتاق در نظر بگیرید که لذت و شادی را به حال و هوای اتاق بیافزاید. برای مثال از آنجا که طراح (میشل جت) به علاقه مشتری خود نسبت به ساحل و دریا واقف بود، بنابراین از یک لوستر صدفی و کاغذ دیواری برجسته برای طراحی اتاق خواب او استفاده کرد.

“از به کار بردن عناصر مختلف و پالت های رنگی از سرگرمی های مورد علاقه تان نترسید. استفاده از طرح ها، بافت ها و رنگ های مختلف از هرچیزی که باعث شادی شما می شود نه تنها دکور اتاق را مطابق سلیقه شما سفارشی تر می کند بلکه محیطی دلپذیرتر برای شما و مهمانانتان می سازد.”

گیاه در دکور اتاق خوابچیدمان گیاهان در اتاق خواب

راه کار ششم: برای مشخص کردن فضای خواب در اتاق خواب قالیچه پهن کنید.

سامانتا استیگلیتز صاحب یکی دیگر از کمپانی های طراحی داخلی درباره دکوراسیون آرامش دهنده می گوید: “یک قالیچه در محل تختخواب قرار دهید تا بدین شکل محدوده های اتاق را بهتر مشخص کنید. این کار بخشی از اتاق را راحت تر نشان می دهد.” همچنین به گزارش پرشین وی افزودن یک قالیچه مناسب برای مثال در رنگ آبی، خاکستری و عاجی رنگ می تواند نمایی گرم مثل یک اثر هنری را به اتاق اضافه کند.

علاوه بر این یکی از ترفندهای خوب برای محکم نگه داشتن فرش روی محل مورد نظرتان و جلوگیری از حرکت آن، استفاده از چسب های دوطرفه مناسب فرش است.

راه کار هفتم: گیاهان را به داخل و وسایل اضافه را از اتاق خارج کنید.

آیا به دنبال احساس آرامش بیشتر هستید؟ پس کمی باغبانی را شروع کنید. افزودن عناصر طبیعی به اتاق خواب مثل گیاهان می تواند اتمسفری آرامش بخش ایجاد کرده و در عین حال هوا را پاک سازی می کند.

ناتالی کاکس یکی از طراحان ساکن در اوتاوا علاقه دارد برای طراحی اتاق خواب با گیاهان، آنها را به شکل گروهی در اتاق قرار دهد تا جذابیت بصری آنها افزایش پیدا کند. وی پیشنهاد می دهد از گیاهانی در ارتفاع های مختلف و گلدان های ساده استفاده کنید تا فقط گیاهان اصلی ترین ویژگی دکور شما باقی بماند. همچنین در کنار آنها از قرار دادن لوازم اضافه و خرده ریزهای دیگر خودداری کنید و همه قسمت های اتاق را عاری از هرگونه به هم ریختگی نگه دارید تا فضای اتاق آرامش بخش تر به نظر برسد.

تهیه و ترجمه: گروه دکوراسیون پرشین وی

بخش اختصاصی پرشین وی

منبع: elledecor

گردآوری:
اخبار مرتبط:
فیلم پرشین وی
آرون گروپ
آرون گروپس